HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Webová kamera Creative Live! Cam Sync 1080p

1

V dobe pandémie, kedy sa väčšina aktivít, vrátane práce z domu, porád na diaľku, prednášok a podobne realizuje pokiaľ možno online, vzrástol záujem o webové kamery. Aj napriek tomu, že prakticky každý notebook disponuje zabudovanou kamerou, kvalitou obrazu hlavne v horších svetelných podmienkach nás väčšinou nepresvedčia, o obraze, ktorý by vás mohol reprezentovať pri jednaní so zákazníkom ani nehovoriac. Kamera má minimalistický dizajn a je pomocou guľového kĺbu umiestnená na základňu konštruovanú ako klip, ktorá umožňuje umiestnenie kamery na prakticky všetky monitory a má aj závit pre upevnenie na statíve. Základňa umožňuje nastaviť kameru do všetkých smerov, až kým nedosiahnete požadovaný uhol. Umožňuje rotáciu o 360 stupňov a vertikálne natočenie o 30 stupňov. 

Po vybalení stačí kameru pripojiť cez USB k počítaču s Windows, prípadne Mac OS. Nie je potrebný žiadny ovládač. Kryt jednak chráni objektív a keď je založený, máte 100 % istotu, že vás žiadna aplikácia, či škodlivý kód na pozadí bez vášho vedomia nemôže snímať. Snímanie je indikované rozsvietením loga vedľa objektívu. Názov napovedá, že maximálne rozlíšenie je 1 920 × 1 080 pixelov pri 30. Alternatívne môžete použiť nižšie rozlíšenie. Kamera je kompatibilná s aplikáciami Zoom, Messenger, Microsoft Teams, Cisco WebEx, Skype a mnohými ďalšími. Je určená pre ľudí ktorí sa chcú (alebo musia) zúčastňovať na telekonferenciách, a všeobecne potrebám, ktoré sa dosiahli pri práci na diaľku. Preto fotoaparát podporuje funkciu Plug and Play. Pre správne fungovanie fotoaparátu na počítačoch Mac aj PC, ktoré sme testovali, nie je potrebný žiadny ovládač. Kamera má mierne širokouhlý objektív s pozorovacím uhlom 77 stupňov, čo umožňuje snímky s väčším počtom ľudí v zábere. Pokiaľ ide o zvuk, kamera má zabudovanú dvojicu mikrofónov, ktoré ma príjemne prekvapili kvalitou zvuku. Zachytávajú zvuk aj z väčšej vzdialenosti, čo oceníte pri skupinových hovoroch. Výhodou kamery na statíve je možnosť snímania nielen ľudí pred obrazovkou  ale aj rôznych scén. 

Technické údaje: Obrazový snímač CMOS Full HD (1 920 × 1 080) 2 MP, výstupný formát: YUY2 / MJPG, snímková frekvencia 30 fps. Zorné pole: 77 ° uhlopriečne, zaostrenia: 50 mm až nekonečno. 600 mm pre optimálne zaostrenie, farebná hĺbka: 8 bitov, redukcia blikania: 50 Hz alebo 60 Hz, dva vstavané všesmerové mikrofóny, USB 2.0, rozmery 105 x 65 x 60 mm, hmotnosť 96g. Cena 49.90 eur

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative Live! Cam Sync 1080p

1 komentár

. reakcia na: Webová kamera Creative Live! Cam Sync 1080p

4.9.2020 13:09
Ta kamera je riaden vtip. Parametre chipu su z roku 2010. Mohli jej dat aspon 60 FPS, lebo pri 30 FPS je rozmazany pohyb. Keby stala 10-15 eur, co je hodna jej kvality, tak sa nestazujem.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať