SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Western Digital uvádza externé disky My Passport Ultra, disky pre ľahšie usporiadanie digitálneho života na sociálnych sieťach

Tlačové správy
0

Spoločnosť Western Digital Corporation, firma s vedúcim postavením na trhu dátových úložísk, rozširuje svoju produktovú radu WD My Passport o externé disky My Passport Ultra v novom dizajne s kovovým vzhľadom. Tieto externé disky ponúkajú intuitívny ovládací softvér WD Discovery pre ľahké zálohovanie fotografií, videa a ďalších dokumentov, ktoré sú roztrúsené po rôznych sociálnych sieťach a cloudových úložiskách. Externý disk My Passport Ultra je ideálnym riešením pre tých používateľov, ktorí chcú konsolidovať a uchovávať všetky aspekty svojho digitálneho života.

Dnešní používatelia digitálnych technológií majú veľa účtov na rôznych platformách a službách sociálnych sietí. Podľa výskumu spoločnosti Parks Associates1  sú to v priemere tri platformy na domácnosť, na ktorých zanechávajú používatelia svoj rastúci digitálny otlačok. Medzi tieto platformy patrí napríklad Dropbox, Google Drive alebo Microsoft OneDrive.

Veľa spôsobov ako vytvárať, zdieľať a ukladať digitálny obsah prináša taktiež rastúcu potrebu, ako tieto dôležité dáta konsolidovať a centralizovať. Externý disk My Passport Ultra spoločne so softvérom WD Discovery uľahčuje ukladanie a archiváciu dát a digitálneho obsahu z rôznych platforiem ako napríklad Facebook and Instagram*. Pomocou niekoľko ľahkých krokov môže používateľ stiahnuť na disk a uložiť tak svoj digitálny obsah, vrátane označených fotografií a videa napríklad z Facebooku. Softvér WD Discovery je taktiež skvelým nástrojom pre uchovávanie lokálnej kópie všetkého, čo bolo uložené do verejných cloudových úložísk.

„V digitálne prepojenom svete sú používatelia stále mobilnejší. Digitálny obsah je roztrúsený na mnohých cloudových službách, na mnohých zdieľaných úložiskách a sociálnych sieťach,“ hovorí Glenn Hower, zo spoločnosti Parks Associates, a dodáva: „Základným problémom potom môže byť, ako si zapamätať, čo a kde je všade uložené. Výrobcovia úložísk a poskytovatelia služieb preto musia ponúkať stále lepší spôsob, ako integrovať do produktov potrebné funkcie a vylepšiť tak zážitky z digitálne prepojeného sveta.”

Pre zabezpečený pokojný spánok a dobrý pocit, že sú cenné digitálne spomienky a dokumenty zálohované a ľahko dostupné, ponúka externý disk My Passport Ultra taktiež softvér WD Backup, ktorý sa ľahko inštaluje a používa. Používateľ môže napríklad nastaviť frekvenciu automatického zálohovania dát z počítača na externý disk. Disk je navyše vybavený 256bitovým hardvérovým šifrovaním AES a ovládacím nástrojom WD Security pre zabezpečenie obsahu. Pomocou zvoleného hesla používateľ aktivizuje hardvérové šifrovanie a zvyšuje ochranu dát.

„Obyčajným kliknutím myšou si môžeme vybrať medzi mnohými skvelými platformami a tvoriť a zdieľať fotografie a videa. Je preto dôležité umožniť používateľom tieto dáta usporiadať a dať opäť dohromady ich cenný digitálny obsah,” hovorí Sven Rathjen, viceprezident pre marketing spoločnosti Western Digital a dodáva: “Sústreďujeme sa na to, aby ponúkali jedinečné zariadenia pre ukladanie dát, ktoré budú kombinovať kvalitu, výkon a spoľahlivosť, ktorú zákazníci od značky WD očakávajú a taktiež pekný dizajn, ktorý ide ruka v ruke s dnešným digitálnym životným štýlom.”

Atraktívny dizajn externého disku My Passport Ultra nadväzuje na industriálny dizajn nových diskov rady My Passport, ktorý bol predstavený v októbri 2016. Za dizajnom stojí Yves Behar, hlavný dizajnér spoločnosti Fuseproject. Disky My Passport Ultra v metalickej a matnej povrchovej úprave sú dostupné v dvoch farebných kombináciách: čierno-šedej a bielo-zlatej. Disk perfektne padne do ruky, vrecka, do náprsnej tašky alebo kabelky. Používateľ potom môže vytvárať zálohu svojich dát, kamkoľvek ho život zanesie.

Na externý disky My Passport Ultra je poskytovaná 3ročná záruka. Disky sú dostupné prostredníctvom vybranej siete predajcov a distribútorov.

Zobrazit Galériu

Western Digital

Všetky autorove články
Western Digital HDD

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať