SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Xiaomi Buds 4 Pro / Luxusné slúchadlá TWS s tlmením hluku

0

Testoval som variant Star Gold, no v ponuke je aj variant Space Black. Na elegantnom dizajne sa podieľa nielen tvar puzdra a slúchadiel, ale aj kombinácia farieb a materiálov vrátane decentného lesklého prúžka na vonkajšom okraji. Konštruktéri sa pohrali aj s nabíjacím puzdrom. Po otvorení sú obidva štuple v drážkach s primerane silným magnetickým uchytením, netreba ich prácne vyťahovať ako v prípade niektorých konkurenčných modelov. Puzdro sa nabíja cez USB-C, podporované je aj bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Batérie v slúchadlách vydržia 9 hodín a spolu s batériou v puzdre máte dostatok energie na 38 hodín prehrávania.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Vďaka ergonomickému tvaru a malej hmotnosti sú tieto slúchadlá také pohodlné, že na ne v uchu po chvíli zabudnete. Pomocou vymeniteľných silikónových vložiek rôznych veľkostí slúchadlá prispôsobíte veľkosti každého ucha a budú spoľahlivo držať aj pri dynamickejších aktivitách.

Slúchadlá som testoval počas jazdy vlakom do Berlína. Pred cestou som vybral puzdro zo škatuľky nabil som ho a pomocou tlačidla na puzdre spároval so smartfónom s tým, že testovať budem počas jazdy. Skúšal som intuitívne prísť na to, ako sa ovládajú, ťukal som na vonkajšiu stranu slúchadiel, posúval prst po nožičke... a nič. Musel som hodiť uterák do ringu a pozrieť si na webe návod.

Slúchadlá sa ovládajú stlačením stonky v určenom mieste, vyznačenom malou obdĺžnikovou priehlbinou, ktorú ľahko nahmatáte. Jedno krátke stlačenie aktivuje prehrávanie/pozastavenie alebo ovládanie hovorov. Dvojitým stlačením preskočíte skladby a trojitým stlačením sa vrátite späť. Na slúchadlách sa nedá ovládať hlasitosť, takže to budete musieť urobiť v smart­fóne alebo inom pripojenom zariadení. Dlhé stlačenie prepína medzi režimom potlačenia hluku a ambientným režimom. AI rozpozná druh hluku okolo vás a vyberie najvhodnejšiu z troch úrovní potlačenia. Cez aplikáciu Xiaomi Earbuds máte k dispozícii až šesť režimov ANC a tri režimy pridania zvuku z okolia, pričom jeden z nich zlepšuje zrozumiteľnosť reči. Táto aplikácia je však len v Google Play. Inak povedané, majitelia iPhonov a smartfónov Huawei slúchadlá, samozrejme, používať môžu, no bez možností poskytovaných aplikáciou. Proximity senzor funguje spoľahlivo, po vytiahnutí slúchadiel z uší sa prehrávanie pozastaví a po opätovnom vložení sa znova spustí.

Slúchadlá využívajú meniče s priemerom membrány 11 mm a s dvoma magnetmi. Zvuk ma príjemne prekvapil. Akusticky sú slúchadlá vyladené tak, že majú mierne zdvihnuté basy aj výšky, čo vyhovuje pre väčšinu žánrov vrátane džezu a dokonca aj hovoreného slova. Mierne zvýraznené basy potešia aj mobilných hráčov. Výšky sú zdvihnuté o poznanie menej, ale zasa na rozdiel od basov nesú priestorovú informáciu, takže zvuk jednotlivých nástrojov sa dá dobre rozlíšiť aj vďaka ich lokalizácii v priestore. Slúchadlá s ANC sú určené na cestovanie a počúvanie v hlučnejšom prostredí, audiofil si na počúvanie v obývačke vyberie iné slúchadlá.

Tlmenie hluku vo vlaku aj v metre fungovalo veľmi dobre. Počas testovania som neabsolvoval žiadnu cestu lietadlom, a tak som si hluk v kabíne lietadla stiahol z internetu a prehrával pomocou kvalitnej audiozostavy. Na rozdiel od reálneho lietadla som mohol úroveň hluku meniť a testovať tak automatické prispôsobenie tlmenia hluku. Reakcia na zmenu hluku je trochu oneskorená, ale v praxi to neprekáža.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, možnosť napájania z batérie, diaľkové ovládanie cez aplikáciu
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Konektivita: bluetooth 5.3, profily AAC, LDAC, aptX, aptX Low Latency SBC; rozmery: slúchadlo 30,7 × 21,2 × 23,7 mm, hmotnosť 5 g; puzdro 46,6 × 59 × 26,8 mm, hmotnosť 49,5 g

Cena: 174 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať