SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Homatics Dongle R 4K Android TV / Streamer s Android TV

1

K ponuke streamovacích prehrávačov AB-COM pribudol nový model s Android TV Homatics Dongle R 4K. Napriek tomu, že sa cenou zmestí pod 50 eur, ponúka dostatočný výkon na 4K rozlíšenie, pripojenie k Wi-Fi, bluetooth aj podporu najnovšieho kodeku AV1.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Homatics Dongle R 4K Android TV je multimediálny smart prehrávač s kompaktnými rozmermi a oficiálnym operačným systémom Android TV (verzia 11). Slovíčko oficiálny je veľmi dôležité, pretože označuje, že prehrávač má certifikáciu od Googlu, a tak sa nemusíte obávať o kompatibilitu aplikácií a môžete sa spoľahnúť, že budú fungovať. Dongle R 4K vám vďaka tomu z každého televízora, monitora či projektora dokáže urobiť smart zariadenie, na ktorom budete môcť sledovať streamovacie služby a inštalovať aplikácie z obchodu Google Play. 

Dongle R 4K má rozmery malej plochej škatuľky s pevne pripojeným plochým káblikom s veľkým konektorom HDMI, ktorý sa pripája priamo do vstupu HDMI televízora. Na opačnej strane je dnes už trocha zastaraný konektor micro USB na napájanie. Môžete využiť pribalený adaptér s káblom alebo samotný kábel zasunúť do konektora USB na TV, ak ho televízor má. Konektivitu zabezpečuje bluetooth aj dvojpásmová sieť Wi-Fi 5.

Pohon novinky má na starosti procesor AMLogic S905Y4 16500DMIPS, ktorému sekundujú 2 GB LPDDR4 RAM a 8 GB eMMC flash. Prehrávač pracuje s rozlíšením 4K (3840 × 2160p, 60fps) a podporuje video s vysokým dynamickým rozsahom HDR 10, HLG aj kodek VP9 10 bit. Nainštalovaný je Chromecast na zobrazenie obsahu vášho smartfónu, tabletu alebo PC na televízore, ku ktorému je tento HDMI TV prehrávač pripojený. V balení dostanete aj známy blue­toothový diaľkový ovládač, ktorý poznáme aj z iných prehrávačov výrobcu. Ovládač má malé rozmery, dobre sadne do ruky a vďaka logickému usporiadaniu a rôznemu tvaru tlačidiel ho dokážete ovládať aj potme. Výhoda komunikácie cez bluetooth je hlavne v tom, že prehrávač bude často zapojený zo zadnej strany televízora a IR prijímač by nemal signál.

Inštalácia spočíva v pripojení prehrávača do vstupu HDMI televízora a pripojení napájacieho micro USB. Pri prvom zapnutí sa spustí sprievodca inštaláciou, ktorý vás prevedie celým procesom inštalácie. Hlavné úkony pritom možno vykonať pomocou smartfónu pripojeného na váš účet Google, preto je dobré, ak ho budete mať poruke.

Homatics Dongle R 4K pracuje s oficiálnym OS Android TV vo verzii 11 a už v základe tu nájdete veľa predinštalovaných aplikácií, ako napr. Netflix, Prime Video, Disney+ a veľa ďalších. Ďalšie možno doinštalovať v obchode Google Play. Kompatibilita s aplikáciami dostupnými pre Android TV, medzi ktorými nájdete veľa aplikácií na sledovanie TV, filmov, hudby a hier, by mala byť zaručená. Zariadenie umožňuje sledovať aj živé vysielanie televíznych programov po nainštalovaní aplikácie operátora s predplatným. Môžete tak využívať služby ako Skylink Live TV, Magio GO, Antik TV, Sledovanie TV, O2 TV a veľa ďalších.

Homatics Dongle R 4K je zaujímavý HDMI TV prehrávač. Ponúka kvalitný obraz aj zvuk a dostatočný výkon. Prostredie je prehľadné a dobre známe a obsahuje množstvo zaujímavých funkcií. Samozrejmá je možnosť pripojenia cez Wi-Fi. Vďaka malým rozmerom a bluetoothovému ovládaču ho môžete mať ukrytý za televízorom a vzhľadu to nijako neuškodí. Inštaláciou vás prevedie sprievodca, takže by ju mal zvládnuť každý. Ak chcete dať novú šancu vášmu staršiemu televízoru alebo využiť naplno svoj monitor či projektor, môže byť pre vás práve Homatics Dongle R 4K tým správnym riešením. Zaujímavou voľbou môže byť aj vtedy, ak sa často ubytovávate v hoteloch v zahraničí. TV je zväčša k dispozícii, ale iba s nezaujímavými programami. Stačí zasunúť Dongle R 4K a môžete si užívať vaše predplatné v streamovacích službách.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výbava, podpora 4K, oficiálny Android TV 11, bluetooth DO, jednoduchá inštalácia
- Starší konektor micro USB

PARAMETRE:

Operačný systém: Android TV (verzia 11), čipová súprava: AMLogic S905Y4, 2 GB DDR RAM, 8 GB flash eMMC, Wi-Fi 5 2,4 GHz / 5 GHz, bluetooth 4.2, HDMI 2.1 / HDCP 2.2, video rozlíšenie: 4K, 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p, podpora kodeku AV1, Dolby Audio, napájací konektor micro USB

Cena: 49,90 EUR

Zapožičal: www.abcom.tv

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Zvláda aj Apple TV? reakcia na: Homatics Dongle R 4K Android TV / Streamer s Android TV

13.10.2023 20:10
Zvláda aj Apple TV?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať