PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Xiaomi Mi Smart Projector 2 Pro / Na kompromisy sa nehrá

0

Pri Xiaomi sme si už zvykli, že dokáže svojimi produktmi prekvapiť. A jedno z príjemných prekvapení je aj nový projektor Xiaomi Mi Projector 2 Pro.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Zariadenie zaujme hneď pri vybaľovaní. Namiesto plochého tela s objektívom vpredu, obvyklého pri projektoroch, vidíte takmer kocku so zaoblenými hranami a takmer bez ovládacích prvkov. Celé telo je z bieleho matného plastu, iba predná časť je z efektnej tmavej sieťoviny s podlhovastým, zaobleným sklíčkom ukrývajúcim objektív a kameru slúžiacu na automatické nastavenie. Obidva boky sú dierované na zaistenie chladenia a navyše sú tu nainštalované reproduktory. Na vrchnej strane je v strede jediné tlačidlo, ktorým projektor zapnete alebo vypnete. V zadnej časti je umiestnená súprava konektorov, ktoré nie sú kryté, to však neprekáža. Nájdete tu dva HDMI, dva USB 2.0, eternet, výstup na slúchadlá a konektor S/PDIF. Dole je ešte 230 V napájací konektor. Zdroj je integrovaný. Vyzerá to celé veľmi pekne a nezvyčajne a určite sa nebudete hanbiť pred návštevou nechať ho na očiach.

Projektor využíva projekčný systém DLP s LED svetelným zdrojom, pracuje s natívnym rozlíšením 1080p a ponúka v tejto kategórii vynikajúcu svietivosť 1300 ANSI lúmenov. Vďaka tomu umožňuje premietanie s uhlopriečkou 120", teda asi 3 m. V tmavej miestnosti môžete vykúzliť obraz až s uhlopriečkou 200" (asi 5 m). Dá sa povedať, že veľkosť uhlopriečky je rovnaká ako vzdialenosť projektora od steny. Pri štandardnej veľkosti 120" postačuje výkon projektora na kvalitný obraz aj v ľahko zatemnenej miestnosti, takže nepotrebujete úplnú tmu.

Projektor je určený na položenie na stolík alebo inú podložku, žiaľ, nemá obvyklý statívový závit. Zato sa však odmení veľmi jednoduchou inštaláciou. Stačí ho položiť, zapnúť napájanie a je to. Ak má pred sebou voľnú stenu alebo plátno, po zapnutí sa ­automaticky skalibruje, nastaví zaostrenie aj prípadnú lichobežníkovú korekciu v dvoch rovinách. Parametre možno doladiť aj ručne, ale ani raz to nebolo potrebné. Systém pracuje pod taktovkou Android TV vo verzii 9 s certifikátom Google Mobile Service, takže je zaručená 100 % kompatibilita so všetkými aplikáciami. Teraz už stačí iba pripojiť k sieti cez eternet alebo vstavanú Wi-Fi, nastaviť si svoje konto Google a môžete si bez problémov vychutnávať filmy z Netflixu, Amazon Prime, YouTube a mnohých ďalších služieb. V tom vidím obrovskú výhodu práve pre domácich používateľov, pretože ak máte projektor pripojený cez Wi-Fi, stačí vám k nemu dotiahnuť iba napájací kábel, nič iné. Samozrejme, stále tu zostáva možnosť pripojiť notebook či kameru cez HDMI a pozrieť si obsah z nich.

K zariadeniu výrobca dodáva malý ovládač iba s niekoľkými tlačidlami, v podstate rovnaký, aký je pribalený aj Mi TV boxom. Vďaka Androidu je ovládanie veľmi jednoduché a celé prostredie je prehľadné a svižné. Rovnako ako pri multimediálnych prehrávačoch môžete nainštalovať veľké množstvo najrôznejších streamovacích služieb, televízií, ale aj hier. Projektor sa tak stane centrom vašej domácej zábavy. 

Samozrejme, asi najdôležitejší parameter projektora je kvalita obrazu. V tejto disciplíne Mi Smart Projector 2 Pro jednoznačne exceluje a poráža aj niektorých drahších protivníkov. Obraz má vysokú ostrosť, výborné podanie farieb a projektor si poradí aj s reprodukciou obsahu HDR v štandarde HDR10. Ak máte doma malé deti, výrobca pamätá aj na ich ochranu a projektor má na prednej strane vstavaný špeciálny senzor, ktorý vypne zdroj svetla, aby dieťaťu nesvietil priamo do očí. Aj keď v prípade takejto príťažlivej krabičky to pri malých deťoch asi nebude jediný problém ☺.

S kvalitou obrazu drží tentoraz krok aj zvukový diel, čo pri projektoroch nebýva časté. Ten je osadený dvojicou 10 W, 1,75" reproduktorov a pasívnym basovým meničom a sám osebe dokáže veľmi slušne ozvučiť menšiu miestnosť. Keby to nestačilo, vďaka technológii bluetooth môžete pripojiť externé reproduktory alebo slúchadlá.

Mi Smart Projector 2 Pro je aj pre svoju jednoduchú prenášateľnosť a inštaláciu ideálnym domácim projektorom. Ocino si na ňom v altáne môže pozrieť s kamarátmi futbal, deti vo svojej izbe rozprávku a všetci spolu večerný film. No neberte to za tú cenu...

PLUSY, MÍNUSY:

+ Obraz, obsluha, zvuk, výbava, oficiálne GMS, plnoautomatické nastavenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Natívne rozlíšenie DLP 1920 × 1080, svietivosť 1300 lm, svetelný zdroj LED, životnosť asi 30 000 h, veľkosť obrazu (odporúčaná) 60" – 120", ko­rekcia skreslenia vertikálna aj horizontálna ± 40°, automatická, zaostrovanie automatické, vstupy 2× HDMI, USB-C, USB-A, slot microSD, bluetooth 4.2, Wi-Fi, reproduktory 2 × 10 W, 1,75", pasívny woofer, bezdrôtové bluetooth diaľkové ovládanie, audiovýstup 3,5 mm, rozmery 215 × 201 × 143 mm, hmotnosť 3,7 kg

Cena: 789 EUR

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať