ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Xiaomi predbehlo Apple

0

Zdá sa, že svetový trh so smartfónmi vykazuje známky oživenia. Podľa prieskumu IDC dosiahli globálne dodávky smartfónov v treťom kvartáli tohto roka 353 miliónov kusov. Pre Samsung to bol pozitívny štvrťrok. Hoci medziročný nárast bol len 2,9 %, stačilo to na opätovné získanie vedúceho postavenia na trhu pred Huawei. Kórejská firma dodala 80,4 milióna smartfónov a jej podiel na trhu činil 22,7 %. Ťažkosti Huawei na západe sú umocnené aj klesajúcim počtom dodávok v domovskej krajine.

Podľa IDC ide o 15-percentný pokles. Údaje Canalys naznačujú, že aj dodávky do Európy sa medziročne znížili o 25 %. Aj keď Huawei si stále drží druhé miesto na svete, Xiaomi mu dýcha na krk. Zaznamenal medziročný nárast o 42 %, čím prvýkrát predstihol Apple a získal 13,1 % podiel na globálnom trhu. Neskoré uvedenie série iPhone 12 na trh nepomohlo Applu v 3. štvrťroku 2020, je štvrté v poradí a medziročne dodal na trh o päť miliónov smartfónov menej, čo predstavuje pokles takmer o 11 %.

S_03_M Palette Ultra Advertisement

Vivo zaznamenalo len mierny medziročný nárast dodávok smartfónov, ale podľa údajov IDC sa drží na piatom mieste na svete. Counterpoint to však spochybňuje a na piate miesto zaraďuje Oppo. Skokanom Q3 2020 je však Realme, ktorý zaznamenal najväčší rast medzi OEM výrobcami na celom svete, jeho dodávky medziročne vzrástli o 132 %.

Zdroj: androidauthority.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať