SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Ručný vysávač Mamibot UV Lite 100 s UV dezinfekciou

0

Ručné vysávače sa používajú predovšetkým na vysávanie poťahov čalúnenia, matracov, závesov a iných bytových textílií, ktoré obsahujú nielen prach, peľ ale aj roztoče, či baktérie. Hlavne vo vlhkom prostredí matracov sa mikroorganizmom mimoriadne dobre darí a roztoče tu majú priam hody v podobe odlúpnutých čiastočiek kože. Aj keď tento vysávač má pomerne veľký sací výkon, pri vysávaní je dôležitá skôr precíznosť ako rýchlosť. Je totiž vybavený lampou s ultrafialovým svetlom, ktoré podľa výrobcu zlikviduje 99,99 % baktérií, roztočov a alergénov.

Videorecenzia

Likvidácia mikroorganizmov spolu s vysatím prachu, či peľu je dôležitá hlavne v domácnostiach, v ktorých žijú astmatici a alergici, no sterilizáciu povrchov UV žiarením v súčasnej epidemiologickej  situácii ocenia všetci. 

Nasávaný prach prechádza cez účinnú trojstupňovú filtráciu, vrátane HEPA filtra. Nádobka na odpad má objem 0,5 litra.

UV lampa s príkonom 9W a trubicou v tvare U, ktorá má celkovú dĺžku 33 cm je umiestnená v nasávacej časti, takže žiarenie smeruje jednak na vysávaný povrch a taktiež popri trubici prechádzajú všetky nasávané častice.

Do zbernej nádoby sa preto väčšina mikroorganizmov dostane už usmrtených. Jednoduchým pokusom som sa presvedčil, že usmrcovanie roztočov a mikroorganizmov je skutočne účinné. Bežným, dobre vyčisteným vysávačom som povysával polovičku poťahov sedacích súprav a polovičku matracov. Druhé polovice som povysával vysávačom  Mamibot UV Lite 100 s UV lampou. Prach som dal do dvoch uzavretých plastových nádobiek, čím som simuloval situáciu, keď po vysávaní zostane prach v zásobníku.  O tri dni som nádobky otvoril. V nádobke s prachom, ktorý prešiel cez UV lampu nebol prakticky žiadny zápach, zatiaľ čo zápach produktov metabolizmu roztočov v porovnávacej nádobke bol citeľný. Ultrafialové žiarenie má veľmi výrazné sterilizačné účinky, avšak je škodlivé pre ľudský organizmus, predovšetkým pre oči. Preto má vysávač ochranný mechanizmus, ktorý aktivuje UV výbojku iba vtedy ak je nasávacia časť pritlačená na rovný povrch a UV lúče nemôžu preniknúť do okolia. Ak vysávač nadvihnete, alebo nakloníte, výbojka sa okamžite vypne. Vysávač má aj kontrolku, ktorá signalizuje, že UV lampa je práve aktívna.   

Súčasťou balenia je aj dokovacia stanica, v ktorej sa nabíja batéria. Výdrž batérie je približne 20 – 25 minút, čo je dostatočný čas na povysávanie matracov a bytových textílii v dvoch miestnostiach.   

Technické parametre: Otáčky motora 31 000 ot./min, Sací výkon 4 000 Pa, UV Lampa 9 W, hlučnosť ≤ 60 dB, Cena 185 eur

+ sací výkon, sterilizácia UV žiarením, jednoduchá manipulácia

- nič podstatné

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Mamibot UV Lite 100

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať