Google Meet Series One: Telekonferenčné riešenie s umelou inteligenciou

Technológie
0

Hoci kancelárie po celom svete sa počas pandémie vyprázdnili, Google ohlásil nový telekonferenčný systém pre obdobie, keď sa ľudia vrátia do konferenčných miestností. Má názov Google Meet Series One a obsahuje fotoaparát, zvukový panel s ôsmimi mikrofónmi a diaľkové ovládanie s dotykovou obrazovkou. Hardvér vznikol v spolupráci s čínskym výrobcom Lenovo.

Zostava sa spolieha na Google Meet, produkt vyhľadávacieho gigantu konkurujúci aplikácii Zoom. Google však tvrdí, že jeho softvér s umelou inteligenciou dokáže automaticky sledovať miestnosť a zameriavať sa na hovoriacich ľudí. Jeho zvukové nástroje sa môžu používať na potlačenie šumu a zosilnenie hlasu ľudí.

Aj keď pandémia prinútila väčšinu firiem používať videokonferencie a sám Google predpokladá, že väčšina jeho zamestnancov bude pracovať na diaľku minimálne do júla 2021, snaží sa presvedčiť podniky, aby investovali do luxusného kancelárskeho vybavenia pre konferenčné miestnosti, ktoré môžu zostať prázdne najmenej ďalších pár mesiacov. Zostava pre malú miestnosť by mala stáť 2700 dolárov, pre stredne veľkú miestnosť 3000 dolárov a vybavenie pre veľkú konferenčnú miestnosť by malo vyjsť na 4000 dolárov.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI Google meet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať