SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Začína sa nová éra. Microsoft doplnil ChatGPT do svojho prehliadača

0

Generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella na súkromnom brífingu novinárom potvrdil, že verzia prehliadača Edge a vyhľadávacieho nástroja Bing s podporou ChatGPT je už k dispozícii. Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje využívajú AI už niekoľko rokov na zostavovanie výsledkov vyhľadávania, ale Microsoft to vníma inak. Tvrdí, že približne polovica vyhľadávaní sa neuspokojí s tradičnými výsledkami, najmä pri zložitých otázkach s viacerými komponentmi. Vďaka novému Bingu s názvom Prometheus Model, ktorý je založený na technológii OpenAI, môže Microsoft podľa svojich slov poskytovať relevantné výsledky s komentovanými odpoveďami.

Nový Bing s umelou inteligenciou ponúka až 1000 znakov na zložitejšie otázky. Microsoft hovorí, že sa stále budú zobrazovať tradičné výsledky vyhľadávania, ale Bing bude obsahovať aj bočný panel poháňaný umelou inteligenciou, ktorý bude poskytovať kontextové výsledky.

Spoločnosť uviedla aj niekoľko ukážok. Ak nakupujete, bočný panel môže zhromažďovať informácie z výsledkov vyhľadávania a zostavovať ich do zoznamu. Podobne môže zhromažďovať recepty z viacerých zdrojov a vytvárať vlastné recepty. Vo všetkých prípadoch umelá inteligencia anotuje, čo vytvorila, a odkazuje na zdroje, z ktorých informácie zozbierala.

Takisto môže pokračovať v konverzácii po skončení prvotného vyhľadávania. Pomocou funkcie konverzácie sa môžete hlbšie venovať konkrétnej otázke. Môžete napríklad prejsť od hľadania najlepšieho televízora k hľadaniu najlepšieho televízora špeciálne na hranie hier.

Môžete takisto oveľa presnejšie zadávať požiadavky. Napríklad namiesto zadania „5-dňový výlet do Mexika“ môžete požiadať umelú inteligenciu o vytvorenie itinerára. Tá vygeneruje zoznam, a keď budete hotoví, môžete ju požiadať, aby vygenerovala správu, ktorú odošlete spolucestujúcemu.

Táto integrácia sa dostáva hlbšie aj do prehliadača Edge. Microsoft navrhol Edge tak, aby jeho vzhľad viac zodpovedal systému Windows 11, ale dôležitejšou aktualizáciou je nová integrácia umelej inteligencie.

Bočný panel Bing je k dispozícii v celom prehliadači Edge. Microsoft tvrdí, že umelá inteligencia dokáže analyzovať stránku a napísať zhrnutie, prepojiť dokumenty a dokonca porovnať údaje medzi viacerými stránkami. Napríklad AI okamžite preloží reťazec kódu z GitHubu do iného programovacieho jazyka.

Aj Google oznámil svoju konkurenčnú Bard AI v pondelok a v stredu počas živého vysielania predvedie jej schopnosti. Je charakterizovaná ako alternatíva ChatGPT, ktorá poháňa vyhľadávací nástroj Google. Vynovenú verziu Bingu si teraz môžete vyskúšať na stránke bing.com/new (https://bing.com/new ). Zatiaľ je obmedzená na malý počet dopytov, ale môžete sa zaregistrovať, aby ste dostali upozornenie, keď bude k dispozícii úplný prístup. 

Zdroj: Digitaltrends

 

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať