SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Zrýchľujeme domáce a malé kancelárske siete na 10G

Tlačové správy
0

Spoločnosť Zyxel Networks, ktorá patrí medzi lídrov na trhu sieťových riešení využívajúcich prednosti umelej inteligencie a cloudu, dnes oznámila uvedenie portfólia multigigabitových produktov prekonávajúcich rýchlostné limity domácich a malých kancelárskych sietí. Portfólio tvorí dvanásťportový multigigabitový prepínač XGS1210-12 spravovaný pomocou webu, neriadený prepínač XGS1010-12[1]  s dvoma 2.5G portami a dvoma 10G SFP+portami.

Jednoduchý upgrade siete na rýchlosť 10G prispieva k maximálnej produktivite pri práci na sieti a veľkých prenosoch dát

Nový dvanásťportový gigabitový prepínač XGS1210-12 spravovaný pomocou webu a neriadený gigabitový prepínač XGS1010-12 sú určené pre domáce a malé kancelárske siete, ktorých užívatelia potrebujú ultra vysokú rýchlosť pre aplikácie náročné na šírku pásma, ako napr. pre grafický dizajn, produkciu/streamovanie videa, animácie alebo pre prenos veľkých súborov na servery, do úložísk či iných zariadení. Rýchlosť portu až 10 Gbps podporuje plnú dátovú priepustnosť najmodernejších zariadení štandardu WiFi 6 a odstraňuje prekážky pri spojení medzi bezdrôtovými zariadeniami a káblovou sieťou.

Medzi prednosti multigigabitových prepínačov XGS1210-12 a XGS1010-12 patrí:

  • Viacrýchlostné rozhranie a porty – každý prepínač má osem gigabitových portov a dva metalické porty RJ-45 s rýchlosťou 2.5 Gbps, ktoré hravo zvládnu nároky rôznych aplikácií a zariadení. Vysoko rýchly uplink do základne siete a ultra rýchle spojenie s úložiskami alebo pracovnými stanicami pripojenými do siete zaisťujú dva SFP+ porty s rýchlosťou 10 Gbps.
  • Funkcia QoS (Quality of Service) – jednotlivé aplikácie, užívatelia alebo video/hlasové/dátové toky je možné rôzne prioritizovať, aby bola garantovaná dostupnosť siete a jej maximálny výkon pre kritické aplikácie alebo kľúčových zamestnancov.
  • Agregácia liniek – kombináciou portov prepínača XGS1210-12 je možné vytvoriť jednu dátovú cestu s veľkou šírkou pásma, ktorá prispieva k rýchlejšiemu prenosu rozsiahlych súborov a ku spoľahlivejšiemu pripojeniu.
  • Dlhá životnosť a tichá prevádzka – prepínače majú kovový kryt, ktorý prispieva k ich dlhej životnosti a umožňuje jednoduchú montáž na stenu. Jej bezventilátorové vyhotovenie je naviac zárukou tichej prevádzky.
  • Jednoduché použitie – neriadený prepínač XGS1010-12 je pripravený k prevádzke hneď po zapojení do elektrické zásuvky, zatiaľčo model XGS1210-12 využíva grafické webové rozhranie, ktoré umožňuje jeho rýchle nasadenie a jednoduchú správu.

„V domácnostiach a malých kanceláriách sa dnes používajú stále zložitejšie a pokročilejšie aplikácie, ktoré kladú značné nároky na sieťovú infraštruktúru a spôsobujú kapacitné problémy v doposiaľ dostatočnej gigabitovej infraštruktúre,“ uvádza Martin Bratičák, Regional Director CEE v spoločnosti Zyxel.

„Naše nové riadené a neriadené 10G prepínače umožňujú v kombinácii so sieťovými kartami 10G PCIe rýchly, jednoduchý a cenovo dostupný prechod stávajúcich sietí na rýchlosť 10G. Odstránenie prekážok brániacich vyššej rýchlosti siete so sebou prináša citeľné zvýšenie produktivity a spoľahlivosti siete. Súčasný rozmach produktov štandardu WiFi 6 vyžaduje upgrade sietí, ktorý im dodá schopnosť podporovať multigigabitovú rýchlosť nových bezdrôtových technológií.“


 

Stránky budou spuštěny 11. února.

Zyxel

Všetky autorove články
ZyXEL internet siet zrychlenie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať