Report: Nová segmentácia produktov MSI. S dôrazom aj na pracovné použitie

0

Začiatkom mesiaca sme sa v španielskej Girone zúčastnili na akcii MSI, kde firma prezentovala svoje najnovšie produkty a upravenú filozofiu fungovania na trhu. Tá sa teraz, pod vplyvom nového vedenia (CEO), mení.

V ostatných ôsmich rokoch sa všetko drahšie retailové uberalo viac-menej smerom k hráčom. Tým síce zostáva taiwanská spoločnosť i naďalej verná, no v reakcii na aktuálne zvýšený dopyt rozširuje ponuku a posilňuje i produkty pre „tvorcov“. Pre grafických dizajnérov, stíhačov videa a náročných používateľov. Skrátka pre všetkých, čo potrebujú vysoký výpočtový výkon, ale už nestoja o prvky charakterizujúce herné počítače: osvetlenie RGB, agresívne krivky a podobne.

Produkty sú po novom štruktúrované v troch skupinách. Toto prerozdelenie však nie je na základe účelu použitia, ale podľa druhu produktov, ktoré sú obsiahnuté. Väčšinu samozrejme tvorí stále herný hardvér, na ktorý sa MSI sústredí dlhodobo najvýraznejšie.


Schematické rozdelenie novej, najväčej skupiny produktov (CND)

GNP (graphics and peripherals) zahŕňa grafické karty a periférie (klávesnice, myši a headsety). Druhá „škatuľka“  potom patrí rýdzo notebookom, od herných Gx po pracovné Prestige. Na tých si však takisto plnohodnotne zahráte, dostupné sú i konfigurácie s najvýkonnejšími grafikami GeForce RTX. Rozdiel je v tom, že v štandardnej výbave sú obohatené o typicky biznisové prvky, a to vrátane striedmejšieho vzhľadu, ktorý predsa len lepšie padne k saku.

Najviac toho v sebe spája CND (computing and display). Samostatnú časť tejto poslednej skupiny produktov tvoria herné monitory, s ktorými MSI podniká iba od roku 2017. Napriek tomuto krátkemu pôsobeniu však predaje zaznamenali raketový rast. Podľa aktuálnych prieskumov trhu renomovanou firmou WitsView, je MSI, čo sa týka herných zakrivených monitorov, už na druhom mieste, tesne v pätách Samsungu.

Pod computing spadajú okrem herných stoličiek, ktoré sú aktuálnou novinkou, pomerne čerstvo pribraté počítačové skrinky a zo zabehnutejších produktov hotové počítače Aegis, Nightblade, Infinite, Trident a Codex, ale i minimalistické barebony Cubi. A patrí tu aj Prestige P100 Creator – výkonný štíhli veživitý počítač pre dizajnérov. Takto sa vyníma na stole spoločne s  34" monitorom Prestige PS341WU (21:9 s rozlíšením 5120 × 2160 a 93 % pokrytím farebného priestoru AdobeRGB):


Workplace zostavený z produktov z radu Prestigio

Za pozornosť stojí i celý „profesionálny“ rad počítačov typu AIO. Pri nich MSI úplne upustilo od herných variantov, ktorých výrobu ukončilo, a záber je tu najmä na B2B s vyhliadkami použitia do showroomov, k platobným terminálom a podobne).

Kategoricky do CND patria i základné dosky. Tie na výstavisku pútali najväčšiu pozornosť, keďže išlo o kompletnú zostavu noviniek osadenými najnovšou čipovou súpravou AMD X570. Na sedem modelov tu pripadá šesť herných a jeden pracovný, dobre pripravený na 12 – 16-jadrové procesory AMD Ryzen 9 (3900X/3950X). Najdrahšia doska MEG X570 Godlike v týchto chvíľach láme jeden frekvenčný rekord za druhým. Posledne pri taktovaní s tekutým na nej fungoval procesor Ryzen 7 3800X až na 5,9 GHz. To i vďaka extrémnej napájacej kaskáde s vyhladeným mimoriadne nízkym zvlnením napätia. 


MSI MEG X570 Godlike Aktuálne najprestížnejšia základná doska na pretaktovanie nových procesorov AMD Ryzen 3000

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
MSI

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať