S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr S_03PaletteUltr Advertisement

Video: Umelá inteligencia Googlu prevádza webové stránky na videá

2

Výskumníci z Googlu vyvíjajú systém umelej inteligencie, ktorý dokáže automaticky prevádzať webové stránky na krátke videá. Extrahuje podklady ako text a obrázky a ich štýly vrátane fontov, farieb a grafického rozloženia zo zdrojov HTML a usporiada ich do sekvencie záberov, pričom zachová vzhľad a celkový dojem podobný zdrojovej stránke. Systém by mohol byť užitočný pre firmy, ktoré hostujú webové stránky obsahujúce bohaté vizuálne znázornenie ich služieb alebo produktov.

Umožnilo by im to osloviť širšie publikum za menej peňazí. Typické video stojí od 880 do 1200 dolárov a jeho výroba môže trvať niekoľko dní až týždňov. URL2Video analyzuje webovú stránku, jej obsah, automaticky vyberie vizuálne najvýznamnejší text alebo obrázky a zachováva štýly dizajnu, ktoré usporiada podľa špecifikácií používateľa.

Aby boli videá stručné, systém predstavuje iba dominantné prvky stránky, napríklad nadpis a niekoľko multimediálnych prvkov, a obmedzuje ich trvanie. Systém zachytáva tak základné prvky (textové a multimediálne súbory), ako aj podrobné dizajnové špecifikácie (značky HTML, štýly CSS) pre každý prvok.

Rozloženie prvkov prispôsobí pomeru strán videa a aplikuje výber štýlov vrátane typov písma a farieb, úpravy časovania prezentácie podkladov a vykreslenia obsahu do videa MPEG-4. Hoci súčasná práca zameriava na vizuálnu prezentáciu, výskumníci vyvíjajú nové techniky, ktoré podporujú aj zvukovú stopu vo videu, uviedli v blogovom príspevku výskumní pracovníci Googlu Peggy Chi a Irfan Essa.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

termín spustenia? reakcia na: video: Umelá inteligencia Googlu prevádza webové stránky na videá (Gitka)

4.11.2020 08:11
Kedy bude táto funkcionalita uvoľnená k používaniu? Bude to free, alebo platené?
Reagovať

. reakcia na: video: Umelá inteligencia Googlu prevádza webové stránky na videá (Gitka)

4.11.2020 00:11
Dalsia degeneracna sluzba googlu na degenerovanie web stranok. Uz pokazili google translator s ich nelogickou AI, teraz idu podporovat ludi pisat bulvarne titulky k obrazkom na web strankach....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať