5 spôsobov ako Microsoft pomocou ChatGPT zlepší Office

Technológie
0

Microsoft nedávno povedal, že umelá inteligencia bude mať na naše životy taký veľký vplyv ako PC a internet. No ako presne môžu nástroje s umelou inteligenciou a strojové učenie zmeniť Microsoft 365, predtým známy ako Microsoft Office?  Hoci momentálne neexistuje žiadny časový plán na integráciu technológie spoločnosti OpenAI do balíka aplikácií na zvýšenie produktivity, ktorý zahŕňa Word, Excel, PowerPoint, Outlook a Microsoft Teams, nedávne správy naznačujú, že Microsoft čoskoro pridá schopnosti ChatGPT do svojho balíka Office a vyhľadávacieho nástroja Bing, čo by mohlo zmeniť spôsob, ako ich používame. Uvádzame päť spôsobov, ako technológia AI pravdepodobne zmení používanie aplikácií ako Outlook, Word, Excel a PowerPoint.

Microsoft Office, teraz známy ako Microsoft 365, už má niekoľko vlastných AI nástrojov z projektu Turing. Od roku 2017 ponúka funkcie ako Assistive AI na navrhovanie odpovedí na e-maily a Smart Find na vyhľadávanie dokumentov. Nástroje, ako je ChatGPT, budú slúžiť na to, aby tieto funkcie doplnili a otvorili nové možnosti.

Riešenie problémov s e-mailami
E-mail sa dnes často označuje ako zastaraný. Chýba mu promptnosť najlepších nástrojov online spolupráce, ako je Slack. Moduly GPT však sľubujú, že budú schopné držať v medziach naše poštové schránky vďaka svojej schopnosti spracovať množstvo textu a vylúštiť jeho význam. Podľa nedávnej správy na webe The Information Microsoft „nedávno preskúmal, ako by programy Outlook a Word mohli používať GPT na navrhovanie automatických odpovedí na e-maily“.

To by mohlo vysoko prekračovať rámec jednoduchých návrhov automatického dokončovania, ktoré sú k dispozícii teraz. Spoločnosť spomenula aj vytváranie „programov v štýle chatbotov vo Worde a Outlooku, ktoré napíšu celé úseky textu“. V konečnom dôsledku našou úlohou pri e-mailoch bude len schvaľovať alebo zľahka upravovať navrhované odpovede. ChatGPT by mohol pomôcť aj s plánovaním stretnutí alebo organizovaním pracovných ciest.

Urobiť z nás lepšieho autora
Jedna zo silných stránok ChatGPT je generovanie textu na základe zadania. Obsah odpovedí AI chatbota síce nie je vždy taký pravdivý, ako to naznačuje jeho sebavedomý tón, ale jeho text môže presvedčivo napodobniť nuansy a charakter konkrétneho autora. To je miesto, kde by ChatGPT, najmä jeho prichádzajúci model GPT-4, mohol mať jeden z najväčších dosahov na Outlook a Word. Tieto nástroje zabudované do aplikácií, ako je Microsoft Office, by zlepšili naše písanie.

Zhrnutie vašich stretnutí
Funkcia At a Glance od spoločnosti Microsoft už dokáže zhrnúť v bodoch vaše dokumenty Word, ale integrácia služby ChatGPT by to mohla posunúť túto schopnosť na ďalšiu úroveň a rozšíriť ju do ostatných aplikácií Microsoft 365. Napríklad dlhá správa by sa mohla automaticky spracovať do stráviteľnej prezentácie v PowerPointe. Rovnaká technológia môže takisto automaticky zhrnúť zápisky z vašich schôdzí v Teams. Táto kombinácia turingovskej schopnosti porozumieť textu a schopnosti ChatGPT automaticky ho generovať by nás mohla odbremeniť od opakovania práce pri vytváraní dokumentov alebo písaného textu pre rôzne formáty – od prezentácií až po e-maily.

Vytváranie efektných vizuálov v programe PowerPoint

Schopnosti ChatGPT v oblasti umelej inteligencie sa dobre dopĺňajú aj s ďalším výtvorom OpenAI, modelom Dall-E, ktorý sa stal virálnym minulý rok, oveľa skôr ako chatbot. Tento výkonný generátor obrázkov na základe textov dokáže vytvárať vizuály (aj keď so zmiešanými výsledkami) z jednoduchých pokynov, čo by mohol byť veľmi užitočný spôsob, ako zlepšiť vaše prezentácie v PowerPointe. 

Model generovania obrázkov OpenAI Dall-E 2 na vytváranie nových vizuálov pre prezentácie by mohol fungovať v súčinnosti so schopnosťou ChatGPT zhrnúť časti textu do bodov, čím by efektívne vytvárali návrhy prezentácií za vás. Prezentácie v aplikácii PowerPoint by tak mohli byť oveľa menej časovo náročné.

Predplatné NEXTECH 2023

Urobiť z vás odborníka na Excel
Schopnosti ChatGPT v oblasti analýzy údajov a odpovedí na otázky by mohli urobiť tabuľkový procesor oveľa prívetivejším aj pre nezasvätených. V diskusných fórach Reddit sa už objavili spôsoby, ako ľudia zapájajú ChatGPT do Excelu.

Môže napríklad načítať údaje na základe jednoduchej výzvy („zoradiť päť najlepších spoločností na svete podľa zisku“), vytvoriť vzorce a makrá v Exceli alebo vytvoriť grafy na vizualizáciu údajov. Mať chatbota integrovaného do Excelu, ktorý je pripravený analyzovať údaje a pomáhať vám s vizualizáciami, by bolo obrovským prínosom pre začiatočníkov a veľkou úsporou času aj pre skúsených používateľov.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať