MWC 2023: Koncept okuliarov pre rozšírenú realitu od Xiaomi

Technológie
0

Na vlnu prepájania virtuálnej reality a fyzického sveta naskočila svojou koncepciou okuliarov Wireless AR Glass Discovery Edition aj spoločnosť Xiaomi.

Elektronickým srdcom okuliarov je výkonný čipset Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 1. Rovnaký čipset využívajú aj okuliare Meta Quest Pro. Mimochodom tieto okuliare od spoločnosti Meta stoja 1 890 €, čo by mohlo naznačovať cenovú reláciu okuliarov Xiaomi. Určite nebudú lacné, pretože majú prémiový dizajn a sú vyrobené z kombinácie materiálov uhlíkové vlákna a titánová zliatina, čím sa dosiahla nízka hmotnosť 126 g. Zatiaľ však bol predstavený len prototyp.

Okuliare využívajú pre každé oko optickú sústavu s microOLED displejmi s vysokou svietivosťou. Optická sústava je konštruovaná tak, aby používateľ videl nielen obraz na displejoch, ale v prípade potreby aj okolie. Na uvládanie slúžia gestá rúk. V závislosti od scenára použitia sa okuliare dajú prepnúť do virtuálnej reality “Immersed Mode”, alebo rozšírenej reality, kedy používateľ môže vnímať aj objekty v reálnom priestore.

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať