SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

6× notebook v cene okolo 1000 eur

Archív NXT
0

O januári sa hovorí, že je v notebookovom segmente „uhorkovým" obdobím. V decembri dosiahli predajcovia najväčšie obraty, medzi sviatkami sa vo firmách nikomu ani len nedovoláte. Preto sme mysleli na záplavu noviniek trocha skôr a stálo to za to. Máme pre vás dva výlučne pracovne orientované ultrabooky a k nemu štyri veľmi zaujímavé multimediálne modely. Najskôr práca v podobe ASUS PRO BU400A a HP EliteBook 9470m a potom zábava s MSI GX60, Sony Vaio, Toshiba Satellite P855 a Toshiba Satellite U840. Môžete sa tešiť na exkluzívne predstavenie ultrabooku HP či prvý ultrabook na svete s displejom 21:9.

ntb-tab1-1.jpg
Tabuľka technických parametrov testovaných notebookových noviniek

ASUS PRO BU400A

ASUS sa vydal vcelku novou cestou. Prichádza na trh s novinkou v podobe podnikateľského ultrabooku PRO BU400A, čo je 14-palcový model s hmotnosťou iba 1,702 kg, s prémiovým spracovaním, kvalitnou konštrukciou z uhlíkových vlákien a výkonom na každý pracovný deň. Škoda len 4-článkovej batérie, tie dva články navyše by citeľne pomohli. Nechýba však dostatočné množstvo bezpečnostných prvkov a to je biznis notebookov dôležitejšie.

PR-ASUS-ASUSPRO-Series-BU400-Ultrabook-open-1024x914 copy.jpg

Dizajn

Tento firemný notebook chválime najmä za výborné spracovanie pántov - displej sa ľahko odklápa, ale pri náhodnom ťuknutí či vibráciách všetko drží pevne. Výborná je aj klávesnica ultrabooku v nevtieravej hnedej farbe. Konštrukčné spracovanie je skutočne prémiové, za zmienku stojí časť vnútorného šasi z uhlíkových vlákien, čím sa podarilo výrobcovi dosiahnuť pomerne nízku hmotnosť vzhľadom na 14-palcový displej. Minimalistický dizajn dotvára veľký touchpad v strede v spodnej časti. Chýbali nám však doplnkové tlačidlá multimédií. Chválime aj za takú drobnosť, ako je napájací adaptér s hmotnosťou ani nie 240 gramov.

Výzbroj a výkon

Biznisovým notebookom nesmie chýbať bezpečnosť a vie to aj ASUS - základom je biometrický snímač odtlačkov prstov, prepojený na bezpečnostný modul TPM. Nechýba aktívna ochrana pevného disku proti otrasom, ale tu máme výhradu. Dnes chce firemný používateľ v ultrabooku v cene okolo 1000 eur už disk SSD, 128 GB by sa tu určite oplatilo. Výrobca síce ponúka vysokootáčkový pevný disk s kapacitou 500 GB, stále však ide čisto o HDD. To nič. Zaujímavá je kombinácia procesora ULV Intel Core i5-3317U (obľúbené dvojjadro v kategórii ultrabookov), ktorému sekunduje až 6 GB pamäte RAM, takže pracant, ako sa patrí. Displej má HD rozlíšenie, teda 1366 × 768 pixelov, k dispozícii bude aj konfigurácia s HD+ displejom s rozlíšením 1600 × 900 pixelov. Grafická karta je integrovaná, čo je pochopiteľné vzhľadom na možnosti chladenia v súčasných ultrabookoch. Z rozhraní je na ľavej hrane eternetový port (vyklápací), HDMI a USB 3.0. Na pravej hrane je čítačka kariet SD, dvojica portov USB typu 3.0 a rozhranie VGA. Všetko plnohodnotné a najmä VGA bez redukcie je v prípade ultrabooku milé prekvapenie. Trocha nám chýbalo dokovacie rozhranie, potešil nás však Bluetooth 4.0. Z pohľadu výkonu pracuje nadštandardne operačná pamäť, za čo vďačí svojej kapacite. Proti procesoru nič nemáme - ak patríte do kategórie ľudí, ktorí s notebookom najmä pracujú a nezabávajú sa, určite budete spokojní. Integrovaná grafika postačí na prehratie HD filmu aj v „surovom" formáte, napríklad z kamery, opäť však aj z pohľadu výkonu prichádza výčitka smerom k pevnému disku - jednoducho SSD tu malo byť. Výdrž modelu PRO BU400A je limitovaná veľkosťou batérie. Štvorčlánková batéria poskytuje výdrž pod hranicou piatich hodín, čo je v kategórii ultrabookov skôr menej. Inak ASUS PRO BU400A chválime. Je to správny krok smerom k zákazníkom z biznisu.

Hodnotenie
+ Hmotnosť, kapacita pamäte RAM, vhodne zvolené CPU, dizajn
- Výdrž, chýbajú doplnkové tlačidlá, chýba dokovacie rozhranie

Cena: 980 EUR
Zapožičal: ASUS

HP EliteBook 9470m

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg

Ako prví na Slovensku si môžete u nás pozrieť reálny test najnovšieho ultrabooku z dielne HP s označením EliteBook 9470m. Dorazil k nám priamo z Francúzska a je sa na čo pozerať. Cena je síce trocha vyššia, ako by ste dnes od ultrabooku čakali (1240 eur), ale o pár mesiacov klesne a táto investícia stojí za to. Veď posúďte sami: 3G konektivita, bezpečnosť, sklený touchpad a reprezentatívny vzhľad.

HP EliteBook Folio 9470m_L copy.jpg

Dizajn

Dizajn tohto ultrabooku je postavený na detailoch. Sklený touchpad sme už spomenuli, pracuje sa s ním špičkovo. Hneď vedľa neho sa nachádza extra komfortná klávesnica, ktorá je navyše odolná proti poliatiu. Tlačidlá sú podsvietené bielou farbou, automatické podsvietenie klávesnice sa dá vypnúť. HP zvyšuje komfort aj duálnym ovládaním myši. A teraz prichádza na rad kombinácia povrchov, ktorá sa nám veľmi pozdáva. Vnútri elegantný brúsený hliník, pri ktorom má používateľ pocit, že pracuje s luxusným kúskom (čo je aj pravda). Zvonka pri prenášaní cítite pri dotyku krytu displeja akoby mierne pogumovaný plast. Strieborný dizajn je stávka na istotu. Nás potešil minimalistický vzhľad a mierne skosené hrany.

Výzbroj a výkon

A opäť podnikový notebook (tam tento ultrabook určite patrí) má základ v bezpečnosti: biometria prepojená na modul TPM verzie 1.2, rozpoznávanie tváre pri prihlasovaní, klávesnica odolná proti poliatiu, spevnené šasi, no najmä čítačka kariet SC (Secure Card). A navyše interné testovanie EliteBookov sme videli na vlastné oči v USA a vieme, že to je garancia, ako sa patrí. HP postavilo svoj novučičký ultrabook na čipovej súprave QM77 a zvolilo procesor Intel Core i5-3427, čo je nástupca najpoužívanejšieho procesora ULV v ultrabookoch. Pamäť RAM s kapacitou 4 GB je tak akurát, príjemná je hybridná kombinácia pevných diskov. 32 GB disk SSD na beh OS a k tomu 500 GB vo vysokootáčkovej verzii ponúka dostatok priestoru pre používateľa. Štrnásťpalcový displej má štandardné rozlíšenie HD (1366 × 768 pixelov), dôležité však je, že prichádza v matnej povrchovej úprave. Grafická karta je tradične integrovaná. Mimochodom, toto všetko má hmotnosť iba 1,641 kg a HP ponúka na svoj produkt nadštandardnú 36-mesačnú záruku. Portfólio rozhraní začneme tým najdôležitejším, a to konektivitou. EliteBook 9470m má totiž pod batériou šachtu na SIM kartu, ktorá slúži na pripojenie do mobilnej dátovej siete HSPA+. Z klasických rozhraní je na ľavej hrane USB 3.0, audioport a spomenutá čítačka bezpečnostných kariet SC. Na pravej hrane sú ďalšie dva porty USB typu 3.0, DisplayPort, konektor VGA a eternetový spoj - všetko v plnohodnotnej veľkosti. Nechýba dokovacie rozhranie, čo je pre podnikateľský segment veľmi dôležitý prvok. HP EliteBook 9470m nás nedostal ani tak svojím výkonom (ten zodpovedá papierovým predpokladom), ale najmä výdržou. V Powermark Productivity Test, ktorý pomerne verne simuluje kancelársku prácu, sa podarilo ultrabook vyšťaviť až po 7 hodinách a 56 minútach, čo je krásny výsledok. Toto HP-čko sa výborne hodí do veľkých korporácií, kde pracovníci musia často cestovať (takmer 8-hodinová výdrž) a nechcú sa báť o svoje citlivé dáta (biometria, TPM, Anti-theft). A to stojí aj za tých 1240 eur.

Hodnotenie
+ Bezpečnostné prvky, výdrž batérie hmotnosť, matná povrchová úprava displeja, záruka
- 32 GB SSD iba na beh systému

Cena: 1240 EUR
Zapožičal: Hewlett-Packard Slovakia


MSI GX60

Herné notebooky neprichádzajú tak často na trh ako napr. ultrabooky. A preto práve modelom MSI GX60, novinkou v hernom svete, otvárame časť multimediálnych notebookov v tohtomesačnom teste noviniek. MSI sa rozhodlo siahnuť po platforme AMD (čipová súprava, procesor, grafika), čoho výsledkom sú niektoré výborné hodnoty výkonu, na druhej strane, žiaľ, nekompatibilita s novučičkými benchmarkovými testami, ktoré boli len nedávno „fixnuté", aby zvládli nový OS, ale len na platforme Intel.

185568 copy.jpg

Dizajn

Nevieme si pomôcť, ale od špičkového herného notebooku (kam GX60-ka rozhodne chce patriť) očakávame z pohľadu dizajnu agresivitu, jasné herné zameranie, nespútané nápady či kvalitný zvuk. MSI GX60 z toho ponúka iba kvalitný zvuk. Použité plasty pôsobia lacnejším dojmom. Síce sú tu jasne ostré a agresívne prvky (hrany, dizajn dotykového panela doplnkových tlačidiel nad klávesnicou), ale to nestačí. Vcelku však ide o masívny hráčsky notebook s hmotnosťou presne 3,4 kg z tzv. SteelSeries. No pre hráča je dôležitý výkon.

Výzbroj a výkon

Najskôr trocha k cene - ak patríte k hráčom, viete, že 1060 eur za herný notebook rozhodne nie je veľa. MSI pritom ponúka štvorjadrový procesor AMD, ktorý v maximálnom nasadení ponúkne takt 3,2 GHz a 8 GB pamäte RAM mu perfektne sluší. Keby ste boli maximalisti, môžete si RAM-ku rozšíriť až na 16 GB. A mnohí z vás to istotne spravia. Pevný disk má kapacitu 750 GB a krúti sa 7200 otáčkami za minútu. To považujeme za rozumnú voľbu. Navyše bude k dispozícii aj konfigurácia s Dual 64 GB Super Raidom a Blu-ray mechanikou za príplatok okolo 250 eur. A teraz veľká pochvala pre displej (a takto si predstavujeme každý ďalší herný notebook): 15,6-palcový displej s full HD rozlíšením (1920 × 1080 pixelov) sa môže pochváliť matnou povrchovou úpravou. Áno, konečne sa niektorý výrobca herných notebookov na to odhodlal. Konečne sa nič nebude na monitore lesknúť pri nočných LAN párty. Základom herného notebooku je grafická karta - tu si dal výrobca záležať na výbere a siahol dobre. AMD Radeon HD7970 s 2 GB pamäte typu DDR5 je zdravý základ pre nové hry v dobrých nastaveniach. Sme radi, že sa MSI nebálo siahnuť po Windows 8 aj v hernom segmente. Aby sme nezabudli na procesor. Vyrába sa 32 nm procesom, v základnom takte je taktovaný na 2,3 GHz, pri Turbo Core sa čísla prehodia. Z rozhraní sú dostupné tie, ktoré hráč najviac očakáva - porty USB a obrazové výstupy. Na ľavej hrane sa nachádzajú tri porty USB typu 3.0 a čítačka pamäťových kariet, na pravej hrane štyri audiokonektory a jeden starší port USB. Na zadnej hrane sú sústredené všetky obrazové výstupy, konkrétne analógové VGA a digitálny HDMI a konektor miniDisplay. Z pohľadu výkonu je toto jasný hráč orientovaný na grafický výkon. Notebook s hmotnosťou 3,4 kg asi nebude brať často na cesty, a ak aj áno, budete si musieť vystačiť s výdržou tri a trištvrte hodiny, a to nesmiete poriadne hrať. Inak musíme MSI pochváliť, že prináša na slovenský trh cenovo alternatívne produkty vo svojej kategórii.

Hodnotenie
+ Cena, grafická karta, 8 GB pamäte RAM
- Hmotnosť, kvalita plastov, priemerný komfort klávesnice

Cena: 1079 EUR
Zapožičal: MSI

Sony Vaio SVS1512X9EB

Ďalší výlučne multimediálne ladený notebook je novinka z dielne Sony. O čom vlastne hovoríme? O 15,5-palcovom notebooku s full HD rozlíšením a v dobrej konfigurácii, kde dostala svoje miesto aj moderná konektivita. OK, s výdržou to mohlo byť lepšie, ale inak je to super stroj.

1038614_2000_50924834 copy.jpg

Dizajn

Tajuplná matná čierna povrchová úprava ukrýva menší multimediálny tank. Mierne ostré hrany napovedajú čo-to o agresivite výkonu, na druhej strane modelu SVS1512X9EB nechýba vysoký komfort práce, ktorý je pre Sony typický. Konkrétne ide o výbornú klávesnicu s rozstúpenými tlačidlami, typické prepínacie tlačidlo na voľbu režimov Stamina (výdrž) a Speed (výkon) a tri pomocné tlačidlá. Tlačidlá sú podsvietené, čo zvyšuje komfort práce v noci. Škoda pomerne malého touchpadu, ktorý je dosť opustený pod klávesnicou, pričom priestoru na jeho rozšírenie je dosť. Veľká pochvala však patrí hmotnosti - ak si odmyslíme 7 gramov, 15,5-palcový model Sony Vaio má presne 2 kg.

Výzbroj a výkon

Pýchou tohto stroja je displej s full HD rozlíšením (1920 × 1080 pixelov) v akejsi pololesklej povrchovej úprave. Výrobca si dal záležať aj na voľbe ostatných komponentov. Ako procesor zvolil Intel Core i5-3210M so základným taktom 2,5 GHz - ide o dvojjadro, ktoré nepatrí do kategórie ULV, ale ide o plnohodnotný notebookový procesor. Sekunduje mu až 6 GB pamäte RAM. Používateľ má k dispozícii 7200-otáčkový pevný disk s kapacitou 640 GB a s aktívnou ochranou proti otrasom. Ako Výrobca zvolil grafickú kartu NVIDIA GeForce GT640M s 2 GB vlastnej pamäte, čo je síce už trocha starší čip, ale zas časom overený. Hoci nepatrí k najvýkonnejším, dvojnásobok výkonu integrovaného Intel HD Graphics rozhodne ponúka. Štýlová je štrbinová (slot-load) optická mechanika na ľavej hrane. Tým sme načali portfólio rozhraní, ktoré sa skladá z dvoch audioportov, dvoch čítačiek pamäťových kariet, ďalej je tu eternetový port, VGA, HDMI, dva novšie a jeden starší port USB. Skôr klasika ako niečo výnimočné, v Sony stále nezabúdajú na ich čítačku na Memory Stick. Nás však okrem Bluetoothu vo verzii 4.0 potešila konektivita v 3G sieti vďaka šachte. Vcelku je na tom Sony so svojím výkonom štandardne, zodpovedá papierovým predpokladom. Najdrahšia súčiastka je displej, ale chcelo by to ešte niečo navyše pri tejto cene. Tešili sme sa na 6,5-hodinovú výdrž šesťčlánkovej batérie, udávanú výrobcom. Realita (Powermark Productivity Test pri 30 % jasu displeja) je iná - 3 hodiny a 15 minút na jedno nabitie. V záverečnom verdikte to mohol byť skutočne podarený kúsok, ke by výrobca splnil predpoklad o dobrej výdrži a pridal by ešte lepší grafický výkon. Takto je to investícia najmä do full HD displeja pri výbornej hmotnosti notebooku.

Hodnotenie
+ Full HD displej, hmotnosť, 6 GB pamäte RAM, podsvietená klávesnica
- Cena, priemerný grafický výkon, výdrž na batérie

Cena: 1241 EUR
Zapožičal: Sony


Toshiba Satellite P855

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg

Toshiba sa rozhodla pre razantné ozdravie na poli dizajnu a musíme potvrdiť, že sa to podarilo na výbornú. Dôkazom je praktický a dizajnovo atraktívny model Satellite P855, ktorý navyše ponúka veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. Cena sa vtesná pod hranicu 1000 eur (a to pomerne výrazne), notebook zaujme dizajnom, veľmi dobrým zvukom a špeciálnou zárukou, ktorá vám v prvom roku jeho „života" garantuje, že vám ho Toshiba opraví, nech sa s ním stane čokoľvek. A ak vám ho ukradnú, Toshiba vám dá nový. Tomu sa hovorí záruka bez hraníc.

ToshibaSatelliteP855 copy.jpg

Dizajn

Kvalitné plasty a krásny textúrovaný povrch imitujúci kov v kombinácii s jemne perforovanými reproduktormi Harman/Kardon - vyzerá to naozaj dobre. Čerešničkou je potom príjemné podsvietenie klávesnice bielymi LED-kami. Toshiba zvolila pololesklú povrchovú úpravu displeja, a hoci sme zástancami skôr matnej úpravy (pre odlesky), ani pod priamym umelým osvetlením nám tento displej neprekážal. Hmotnosť 2,473 je stále na 15,6-palcový notebook v norme, ale adaptér s hmotnosťou takmer 700 gramov nemá pri takomto modeli čo robiť. Komfort klávesnice aj touchpadu je na vysokej úrovni, tu nič nenamietame. A reproduktory Harman/Kardon hrajú v tejto cenovej kategórii jednoducho výborne.

Výzbroj a výkon

S výbavou sa teda v Toshibe vôbec nebabrali a nasadili do práce štvorjadrový procesor Intel Core i7-3630QM s maximálnym taktom až 3,4 GHz na jadro v prípade potreby. Operačná pamäť s kapacitou 6 GB je na takýto výkonný procesor na mieste. Pevný disk je štandardný - s 5400 otáčkami a kapacitou 750 GB. Hoci za drobný príplatok mohol výrobca podarovať P855-ke do vienka ešte aspoň malý SSD na beh systému. No nič. Displej je takisto klasický s HD rozlíšením, vyššie rozlíšenie by sa výrazne podpísalo na cene a sme radi, že sa ju výrobca snaží udržať na uzde. Ako grafický čip bol zvolený NVIDIA GeForce GT640M, čo je obľúbená alternatíva u mnohých výrobcov - dvojnásobne poráža integrovanú grafiku a výrazne nezdvíha cenu notebooku, navyše technológia NVIDIA Optimus automaticky prepína výkon medzi týmto čipom a Intel HD Graphics 4000. Z rozhraní sme našli na ľavej hrane dva porty USB typu 3.0 a optickú mechaniku, na prednej hrane je čítačka pamäťových kariet a nečakane aj infračervený prijímač, na pravej hrane je tu ešte dvojica audioportov, dva porty USB typu 3.0, HDMI a VGA. Nemáme čo vyčítať, je tu všetko, čo od notebooku v tejto cene očakávame. A teraz k výkonu - štvorjadro s ôsmimi výpočtovými vláknami podalo podľa očakávania výborný výkon. Stačí nahliadnuť na Computation Score pri teste PCMark 7. Procesor výrazne pomáha aj grafickej karte, aby z ich jadier vyžmýkala naozaj čo najviac. Ak nechcete investovať ďalšie stovky eur do herného notebooku, Satellite P855 poslúži aj na niektoré hry. Batérii s kapacitou 4400 mAh udáva výrobca výdrž 5 a pol hodiny, my sme namerali presne o hodinku menej. Štyri a pol hodiny výdrže na jedno nabitie nie je zlý výsledok, ak zoberieme do úvahy, že máme ihneď k dispozícii výkon štvorjjadra. Vcelku je Toshiba Satellite P855 vydarený produkt, ktorý skĺbil atraktívny dizajn a poriadny výkon (Intel Core i7). Takto má vyzerať dobrý notebook za rozumné peniaze.

Hodnotenie
+ Pomer ceny a výkonu, Intel Core i7, dizajn, reproduktory Harman/Kardon, podsvietená klávesnica
- Ťažký napájací adaptér, chýbajú doplnkové tlačidlá

Cena: 919 EUR
Zapožičal: Toshiba Europe GmbH

Toshiba Satellite U840W

A teraz vám predstavíme mierne netradičný notebook. Ide totiž o prvý ultrabook na svete s displejom s pomerom strán 21:9. V praxi to znamená rozlíšenie nie klasických 1366 × 768 pixelov (16:9), ale 1792 × 768 pixelov. Má to mnoho výhod pri práci, a keby sa rozšírili filmy s týmto pomerom strán do každodenného života, prinesie to aj nový zážitok zo sledovania filmov. Trúfame si však tvrdiť, že U840-ka zostane troška „exotom", pretože o 21:9 nie je vo svete záujem. Kinofilmy v tomto pomere sú, používatelia im však v súkromí neprišli na chuť.

Satellite_P850_Full_Prod_Mar2012_12_1 copy.jpg

Dizajn

Tento ultrabook sa trocha „čudne" nosí v rukách, pretože je o niečo dlhší ako ostatné modely. Je výrazne širokouhlý, výrobca využil kombináciu plastov a brúseného hliníka. Z pohľadu spracovania je všetko spracované na výbornú, konštrukcia sedí, používateľ má pocit prémiového notebooku. Tlačidlá klávesnice sú o niečo menšie, ako by sme čakali, výrazný priestor venoval výrobca reproduktorom povedľa klávesnice. Keby sme mali rozhodovať my, zvolili by sme skôr horizontálne umiestnenie reproduktorov a pridali by sme numerickú časť klávesnice. Máme na to aj jasný dôvod - aj keď je displej 21:9 určený najmä na filmovú zábavu, je veľmi praktický pri práci s dvoma oknami súčasne. A mať dva excelovské súbory otvorené na cestách vedľa seba, k tomuto luxusu už chýba iba tá numerická časť. Netreba zabudnúť pochváliť veľký touchpad a výčitku smerovať k lesklej povrchovej úprave displeja. A výrazná pochvala za to, že k ultrabooku patrí aj ľahučký adaptér. Takýto s hmotnosťou 237 gramov si predstavujeme pri každom notebooku. Príjemná je aj celková hmotnosť, ktorá zostala pod hranicou 1,7 kg, čo je na 14-palcový notebook výborná správa.

Výzbroj a výkon

Srdcom tohto stroja je dvojjadrový Intel Core i5-3317, čo je veľmi obľúbený procesor ULV medzi ultrabookmi. K dispozícii má 4 GB pamäte RAM a systém má na beh 32 GB disk SSD, používateľ svojich 320 GB úložného priestoru. Hybridné pevné disky máme radi, pretože ide o cenovú alternatívu k bežnému HDD a pritom to pomocné SSD jednoducho pri výkone cítiť. Displej sa ťažko opisuje slovami, odporúčame navštíviť niektorú z elektropredajní a notebook si pozrieť naživo, má to svoje čaro. Na optickú mechaniku sa výrobca „vykašľal", čo je už logické. Grafická karta je integrovaná na doske, ide o čip Intel HD Graphics 4000. Z rozhraní je k dispozícii trojica portov USB (z toho dva sú štandardu 3.0), eternet, dvojica audiokonektorov a port HDMI. Typicky skromné ultrabookové portfólio. Vcelku nás potešila výdrž štvorčlánkovej batérie, ktorá pri reálnej práci vydrží viac ako päť hodín na jedno nabitie. A to treba brať do úvahy, že musí dodávať energiu väčšej ploche displeja. Výkonnostne je na tom U840-ka štandardne, najmä od grafickej karty a menšieho 5400-otáčkového disku nemožno čakať zázraky. Toshiba Satellite U840W je krásny dôkaz, že keď sa niekto rozhodne pre netradičný notebook, určite to zaujme. 21:9 síce nemá veľmi v multimediálnom priemysle budúcnosť (aspoň zatiaľ nie), ale titul prvého ultrabooku s týmto pomerom strán už Toshibe nikto nevezme. A pracuje sa s ním naozaj komforte (hlavne tie dve okná vedľa seba J). Vzhľadom na to, že ide o ultrabook, je cena vcelku lákavá.

Hodnotenie
+ Displej 21:9, hmotnosť, cena
- Lesklá povrchová úprava displeja, chýba numerická časť, malé portfólio rozhraní

Cena: 819 EUR
Zapožičal: Toshiba Europe GmbH

Verdikt PC REVUE

ntb-tab1-2.jpg
Tabuľka výkonnostných testov notebookových noviniek

A že január bude „uhorkovým" obdobím. V PC REVUE rozhodne nie. Začali sme dvoma pracovnými ultrabookovými kúskami. ASUS PRO BU400A má rozumne stanovenú cenu, HP EliteBook 9470m je dobre vybavený bezpečnostnými technológiami. Potom sme prešli na multimediálne stroje. Je tu cenovo orientovaný herný stroj MSI GX60, multimediálne ladené Sony Vaio S15 s full HD displejom a dva kúsky od Toshiby. Jeden s veľmi dobrým pomerom ceny, výkonu a atraktivity - Toshiba Satellite P855.A na záver to bol prvý ultrabook na svete s displejom s formátom 21:9, model Toshiba Satellite U840W. A v čase, keď čítate tieto riadky, my zháňame pre vás najnovšie informácie na výstave CES. To je aj zárukou toho, že február a marec budú extra bohaté na novinky zo sveta notebookov.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať