SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

AI pomôže futbalovým trénerom vylepšiť stratégiu hry

Výskum a vývoj
0

Výskumníci spoločnosti Google DeepMind vyvinuli nový systém hlbokého učenia s názvom TacticAI, ktorého cieľom je optimalizovať futbalovú stratégiu, konkrétne so zameraním na rohové kopy. Analýzou mnohých príkladov situácií a výsledkov rohových kopov sa modely hlbokého učenia TacticAI naučili predpovedať faktory, ako sú pohyby útočníka, hrozby súpera a optimálne pozície na skórovanie. Systém využíva geometrický pipeline hlbokého učenia, ktorý prevádza chaotické údaje o sledovaní na štruktúrované grafové reprezentácie.

Na extrakciu vzorov a vzťahov zakotvených v grafoch využíva grafové neurónové siete (GNN). TacticAI tiež obsahuje jednotnú architektúru kódovača a dekódovača pre rôzne referenčné úlohy vrátane predpovedania prijímača, identifikácie hroziacich striel a riadeného určovania polohy. Systém rešpektuje symetrie futbalového ihriska a využíva mechanizmy pozornosti na zameranie sa na relevantné interakcie hráčov.

Výskumníci rozsiahlo overovali architektúru a trénovali modely pomocou pokročilých techník a optimalizácie. TacticAI ponúka poznatky založené na údajoch na zlepšenie futbalovej taktiky. Výskumníci sprístupňujú kód a referenčné hodnoty na preskúmanie iným výskumníkom. Budúcnosť futbalového trénerstva môže zahŕňať taktikov s umelou inteligenciou, ktorí budú študovať geometriu každého aspektu hry.  

Zdroj: technologyreview.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať