Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

AR okuliare Apple umožnia vidieť neviditeľný svet

0

Apple nedávno získal patent, ktorý naznačuje, že jeho inteligentné okuliare budú schopné vidieť neviditeľné značky. Upozornil na to web Patently Apple. V patente, ktorý udelil Americký úrad pre patenty a ochranné známky, sa opisuje funkcia systému so zmiešanou realitou umožňujúca analyzovať optické značky, ktoré môžu odhaliť informácie o elektronickom zariadení. 

Hoci v patente sa spomína iba zariadenie so zmiešanou realitou, čo by mohlo odkazovať na náhlavnú súpravu Apple s virtuálnou a zmiešanou realitou, Patently Apple naznačuje, že funkcia je určená pre AR okuliare spoločnosti. Ako hovorí patent, headset so zmiešanou realitou môže obsiahnuť informácie z obrázkov na elektronických zariadeniach, nasnímaných obrazovým snímačom. Možno to dosiahnuť tak, že zariadenie je osvetlené jedným alebo viacerými svetelnými lúčmi z hĺbkového senzora alebo iných svetelných zdrojov.

Predplatné NEXTECH 2021

„Analýza obrázkov značiek zmiešanej reality alebo iných údajov senzora môže odhaliť informácie o type zariadenia, jeho umiestnení, veľkosti, orientácii a ďalšie informácie o označenom zariadení,“ uvádza sa v patente. Dáta z týchto značiek by sa potom mohli zobraziť ako prekrývajúce informácie na AR okuliaroch. Ďalej sa tu hovorí, že „značka môže byť vzorovaná tak, aby tvorila dvojrozmerný čiarový kód“.

Značky by sa potom dali nakonfigurovať tak, aby zvýrazňovali rôzne časti zariadenia, mnohé zariadenia by dokonca mohli zobrazovať „pohyblivú animovanú grafiku“ tam, kde je značka umiestnená. Nie je tu žiadna zmienka o tom, či nová funkcia zobrazí informácie aj o iných druhoch objektov, ktoré nie sú elektronické, hoci sa hovorí, že AR okuliare Apple budú schopné skenovať aj QR kódy. A tie možno umiestniť na mnoho objektov.

Zdroj: laptopmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať