ARCHOS Safe-T mini: Prvá hardwarová peňaženka ARCHOS R&D pre digitálnu menu

Tlačové správy
0

Spoločnosť ARCHOS poskytuje používateľom kryptomien dokonalú hardvérovú peňaženku, ktorá zabezpečuje ich digitálnu menu, umožňuje bezpečné ukladanie súkromných kľúčov a zabraňuje pokusom o krádež. ARCHOS Safe-T Mini bude predstavený na MWC 2018 v Barcelone (hala 6 - stánok B60). Archos Safe-T Mini bude k dispozícii na Slovensku od júna 2018 s doporučenou koncovou cenou 49,99 € vrátane DPH.

ARCHOS je aktívnym členom skupiny SYSTEMATIC PARIS REGION, ktorý vytvoril špecifickú pobočku Digital Trust and Security s cieľom podporiť a rozvíjať bezpečnostné technológie v digitálnom svete. ARCHOS Safe-T mini je v súlade s rozvojom tejto tematickej skupiny, ktorá v prípade kryptomien spolupracuje s partnermi ako par OCamlPro, Secure-IC alebo Gemalto. Spoločnosť Digital Trust & Security tiež podporila, uľahčila vznik a nasadenie dôležitých projektov ako iTrac alebo MoneyTrack.

ARCHOS Safe-T mini je prvým produktom ARCHOS R & D v tejto oblasti. Team poskytol svoje odborné znalosti v oblasti zabezpečenia digitálnych údajov a pri navrhovaní a vývoji systému ARCHOS Safe-T mini. Na zabezpečenie výrobného procesu sa bude zariadenie vyrábať vo Francúzsku.

Hlavné bezpečnostné špecifikácie ARCHOS Safe-T mini:

  • Vytvára a ukladá súkromný kľúč v peňaženke off-line a zabraňuje útočníkom k získaniu prístupu k súkromnému kľúču počas on-line pripojenia.
  • Vykonáva všetky operácie kryptovania v zariadení off-line.
  • Chráni obrazovku na zobrazenie informácií o transakcii tak, aby nechala držiteľa skontrolovať podrobnosti každej transakcii pred podpisom. Neexistuje žiaden spôsob, ako by hackeri mohli zmeniť transakcie bez povšimnutia majiteľa.
  • Softvér od výrobcu nainštalovaný na zariadení  vyžaduje nastavenie PIN kódu, aby sa zabezpečilo, že k nemu pristupuje a používa ho iba majiteľ

ARCHOS Safe-T mini sa pripája k počítaču alebo mobilnému zariadeniu pomocou micro USB kábla. Po nastavení požadovaného 4 – 9 miestneho PIN kódu generuje a bezpečne uloží súkromný kľúč. Každá transakcia sa zobrazí na obrazovke a musí byť fyzicky schválená pomocou tlačidiel v peňaženke. Umožňuje jednoduchým spôsobom spravovať odosielanie a prijímanie mincí z iných peňaženiek. Ak je hardvérová peňaženka rozbitá, stratená alebo odcudzená, majiteľ  má vďaka obnovovaciemu kľúču možnosť obnoviť zálohované dáta.

Zobrazit Galériu

Agrapa s. r. o.

Všetky autorove články
ARCHOS Digital dáta bezpečnosť banking

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať