SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

ASUS PadFone 2 príde koncom roka

0
Spoločnosť ASUS predstavila PadFone 2 - kombináciu inteligentného Android telefónu a dokovateľného tabletu, ktorá ponúka ultimátnu mobilnú flexibilitu. PadFone 2 disponuje výkonnejším, štvorjadrovým procesorom, podporou LTE sietí a tabletom s úplne novým dizajnom.

„Naša snaha inovovať v duchu filozofie „Design Thinking" nám umožnila vytvoriť PadFone 2. Je nádherný, je rýchly a čo je najlepšie, je intuitívny," povedal na globálnej tlačovej konferencii v talianskom Miláne Jonney Shih, predseda spoločnosti ASUS.

PadFone 2 je plnohodnotný 4,7-palcový Android telefón s bezkonkurenčnými technickými špecifikáciami. V kombinácii s dokovacou PadFone 2 stanicou sa z neho stáva plne vybavený 10,1-palcový tablet, pričom aplikácie sú optimalizované pre režim tabletu aj telefónu a okamžite sa prispôsobujú veľkosti obrazovky.

Väčší a s lepšou výdržou
ASUS v duchu svojej filozofie „Design Thinking" výrazne znížil hrúbku a váhu PadFone 2 stanice. Kombinovaná váha PadFonu 2 a dokovacej stanice je iba 649 gramov, čo je menej, ako váži väčšina tabletov na trhu. Vďaka upravenému dizajnu dokovacieho mechanizmu stačí iba jeden rýchly pohyb na vloženie, resp. vytiahnutie telefónu. PadFone 2 sa taktiež dočkal dizajnových zmien, veľkosť displeja sa zväčšila na 4,7 palcov, pri znížení hrúbky na 9mm v najhrubšom bode a hmotnosti na 135 gramov.

Skvelá je aj životnosť batérie. Zvýšená kapacita batérie, 2140mAh, poskytuje v prípade PadFonu 2 16 hodín telefonovania v 3G sieti a 13 hodín prehliadania internetu cez Wi-Fi. Batéria PadFone 2 stanice s kapacitou 5000mAh umožňuje až 36 hodín telefonovania v 3G sieti a dokáže nabiť batériu vloženého PadFonu 2 až trikrát.

Výnimočný telefón, výnimočný výkon
Štvorjadrový 1,5GHz Qualcomm Snapdragon S4 procesor v kombinácii s 2GB RAM zabezpečuje neuveriteľný výkon v režime telefónu aj tabletu. Nový 4,7-palcový HD Super IPS+ displej s rozlíšením 1280 × 720 využíva ochrannú, voči poškriabaniu odolnú technológiu Corning® Fit Glass a ponúka ostrý a detailný obraz s presnými farbami, ultra-širokými pozorovacími uhlami, svietivosťou 550 nitov a vynikajúcou viditeľnosťou mimo domu.

Nový vysoko výkonný digitálny fotoaparát s rozlíšením 13Mpix zachytáva detailné fotografie bez oneskorenia. V režime rýchleho snímania dokáže odfotiť až 100 fotografií s rýchlosťou 6 obrázkov za sekundu a nahrávať video v rozlíšení 1080p pri 30fps alebo 720p pri 60fps. Dedikovaný obrazový procesor a šošovka so svetelnosťou f/2.4 taktiež zlepšujú kvalitu fotografií pri nízkom osvetlení. PadFone 2 aj PadFone 2 stanica disponujú vďaka technológii ASUS SonicMaster výbornou zvukovou kvalitou, ktorú ešte vylepšuje technológia spoločnosti Waves, víťaza Technical GRAMMY Award®.

Jednoduché zdieľanie a ukladanie
PadFone 2 ponúka vďaka internému úložisku o veľkosti až 64 GB a bezplatnému 50 GB online priestoru po dobu dvoch rokov pomocou služby ASUS WebStorage neobmedzené možnosti na ukladanie dát. Synchronizácia dát medzi zariadeniami je tiež minulosťou, nakoľko PadFone 2 stanica pristupuje po pripojení k dátam uloženým v telefóne. Technológia NFC umožňuje používateľom zdieľať webové stránky, kontakty, používateľské recenzie a ďalšie informácie. Zdieľaná konektivita medzi inteligentným telefónom a tabletom taktiež znamená, že používateľom stačí jeden mobilný internet pre obe zariadenia. PadFone podporuje DC-HSPA+ do rýchlosti až 42Mbit/s a 100Mbit/s LTE siete.

Lepší používateľský komfort
PadFone 2 obsahuje novú verziu aplikácie SuperNote, ktorá okamžite prepíše písané poznámky do upravovateľného textu. Nástroj Instant Translation umožňuje preložiť hocaké slovo, frázu alebo vetu v e-maile, na internetovej stránke alebo v aplikácii.

Dostupnosť
PadFone 2 sa na trhu objaví pred koncom decembra aj v Európe. Dostupnosť na slovenskom trhu sa predpokladá na prelome rokov 2012/2013.

Pridať komentár