SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Airbnb ponúka majiteľom ubytovania zariadenie na prevenciu pred divokou zábavou

0

Služba Airbnb sprostredkúvajúca ubytovanie v súkromí rozoslala hostiteľom e-mail ponúkajúci za zľavnené ceny tzv. party prevention zariadenia, ktoré kontrolujú hladinu hluku v ich domoch a varujú ich v prípade výskytu neobvyklého hluku. Cena zariadení na „prevenciu večierkov“ sa pohybuje od 52 do 265 dolárov.

Na webovej stránke sa uvádza, že tieto zariadenia monitorujú domácnosť hostiteľa 24 hodín a 7 dní v týždni a môžu majiteľa upozorniť, že sa deje niečo nezvyčajné, pritom však nezhotovujú žiadne audionahrávky. Ide zrejme o reakciu na udalosť, ktorá sa odohrala začiatkom februára v Toronte, kde boli v dome prenajímanom prostredníctvom Airbnb na domácom večierku zastrelení traja mladí ľudia.

„Zariadenia zisťujú problémy v reálnom čase, udržiavajú váš majetok v bezpečí a dobré vzťahy so susedmi, a to všetko pri súčasnom zabezpečení súkromia vašich hostí,“ stojí v e-maile spoločnosti Airbnb. Hostitelia však musia informovať hostí o tom, že ich domy sú vybavené zariadeniami na kontrolu hluku.

Odborníci na ochranu súkromia vyjadrili obavy z používania takýchto zariadení. „Charakter zariadenia je taký, že musí zbierať údaje často pomocou senzorov, ktoré môžu zaznamenať viac, ako by mali. Problém môže znamenať spôsob, ako sa s týmito údajmi zaobchádza, ako sa prenášajú a spracúvajú,“ hovorí bezpečnostný výskumník Daniel Cuthbert. Ďalší problém je podľa neho, kto má prístup k týmto údajom.

Podľa iných je zariadenie, ktoré meria iba zvýšenie hladiny hluku, lepšie ako inštalovanie kamerového systému alebo odpočúvacieho zariadenia. Nils Mattisson, CEO spoločnosti Minut, ktorá vyrába jedno z ponúkaných zariadení, tvrdí, že spoločnosť „vyvinula veľké úsilie, aby zabezpečila, že žiadne osobné údaje sa nebudú ukladať ani prenášať v sieti“.

Zdroj: vice.com.

Redakcia

Všetky autorove články
zabava zvuk technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať