Amazon Echo vám pred spánkom pustí meditáciu alebo prečíta rozprávku

Technológie
2

Je zložité pokúšať sa zaspať, ak sa vám hlavou preháňa milión vecí. Našťastie inteligentný reproduktor Amazon Echo môže pomôcť upokojiť vašu myseľ a skvalitniť spánok. Alexa vás môže sprevádzať meditáciou alebo prehrať relaxačné zvuky, dokonca vám môže čítať príbehy na dobrú noc, aby vám pomohla zaspať. Ako teda dospieť k uvoľneniu a pokojnému spánku?

Upokojte svoju myseľ pomocou meditácie
Pred spaním by ste mali zbaviť svoju myseľ každodenného zhonu. Meditácia je skvelá forma uvoľnenia stresu a zmiernenia úzkosti. Amazon Echo ponuka meditáciu so sprievodcom (Guided Meditation), stačí vyzvať Alexu, aby spustila meditáciu na daný deň. Na každý deň budete mať novú.

Zaspávajte za zvukov dažďa
Môžete požiadať Alexu, aby prehrala zvuky dažďa, a reproduktor Echo hneď vyčarí zurčanie vody. A bude v tom pokračovať, až kým mu nepoviete, aby prestal. No ak nechcete, aby sa zvuk dažďa prehrával celú noc, môžete nastaviť postup, ktorý ho v určenom čase zastaví. Stačí vybrať položku Nastavenia zariadenia (Device Settings) a klepnúť na Zastaviť zvuk (Stop Audio).

Vyskúšajte Zvuky na spánok a relaxáciu
Ak chcete každý večer zaspávať pri inom zvuku, máte na výber z viac ako 125 zvukov vrátane búrky, oceánu a cvrlikania svrčkov. Môžete vyzvať Alexu, aby prehrala akýkoľvek zvuk, ktorý chcete počuť. A príkazom pre Alexu môžete nastaviť aj časovač vypnutia, aby sa neprehrával celú noc.

Zaspávanie so zapnutým nočným svetlom
Nie každý dokáže zaspať v úplne temnej miestnosti. Televízor však môže rušiť, preto vyskúšajte svetelný prstenec na reproduktore Echo. Stačí prikázať Alexe, aby zapla nočné svetlo, a horná časť reproduktora začne žiariť a pulzovať. Ak chcete svetlo vypnúť, stačí povedať: „Alexa, stop.“

Rozprávka pred spaním
Ak ste zaneprázdnení domácimi prácami, Alexa môže čítať vašim deťom krátke rozprávky na dobrú noc. Ak sa dieťaťu zvolená rozprávka nepáči, môže povedať, „Alexa, ďalšiu“ (Alexa, next), čím sa presunie na ďalší príbeh.

Zdroj: cnet.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Amazon smart home domacnost zvuk

2 komentáre

Meditácie nie je na púštanie!! reakcia na: Amazon Echo vám pred spánkom pustí meditáciu alebo prečíta rozprávku

11.3.2020 13:03
Meditácia je cesta k vnútornému osvieteniu, oslobodeniu a realizácii univerzálneho vedomia. Je naopak nevhodné meditovať pred spánkom.
Ak to je však tzv. fake "moderná" meditácia, ktoré letia v súčasnosti šírym svetom. Tak to je vlastne relaxácia. Tak to jóóó.
Reagovať

zabudli ste že zatiaľ nie je v slovenčine reakcia na: Amazon Echo vám pred spánkom pustí meditáciu alebo prečíta rozprávku

25.2.2020 07:02
;-)
Reagovať

Pridať komentár