SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Aká bude Bratislava? Urbansummit hľadal odpovede

Tlačové správy
1

Mestský festival Urbansummit, ktorý sa konal od 27. do 29. septembra, vytvoril priestor na nezávislú verejnú odbornú diskusiu o rozvoji nášho hlavného mesta. 

Cieľom mestského festivalu bolo vytvoriť priestor na odbornú diskusiu o rozvoji Bratislavy a pomenovať kľúčové problémy, výzvy a možné riešenia pre mesto. Hlavnými témami boli výstavba, doprava, participácia verejnosti, cestovný ruch, marketing, kultúra a životné prostredie. Konferencie sa zúčastnili odborníci, miestni politici, iniciatívy, ďalší významní aktéri z rôznych oblastí rozvoja Bratislavy a široká verejnosť. Celkovo registrujeme účasť na podujatí v počte 297 ľudí.

Súčasťou podujatia bola debata kandidátov na primátora hlavného mesta SR Bratislavy ako aj kandidátov na starostu mestskej časti Staré Mesto. Verejnosť tak mala priestor na stretnutie a interakciu s možným budúcim primátorom Bratislavy a starostom Starého Mesta.

V rámci konferencie sa konali dva zaujímavé workshopy. Prvý, pod hlavičkou medzinárodného projektu BIOVOICES, sa týkal biohospodárstva v mestách a priniesol viaceré zaujímavé odporúčania ako napríklad -postoj predstaviteľov samosprávy k ekológii je kľúčový pre zavádzanie zelených riešení v úradoch a v spoločnosti. Druhý workshop niesol názov Softvérové riešenia ako pomôcka transparentnej samosprávy a zástupcovia spoločnosti RESCO, ktorá workshop organizovala ho zhodnotili: „V priebehu workshopu sme zistili, že samosprávam chýba softvérové riešenie, vďaka ktorému by bola ich práca prehľadnejšia a efektívnejšia. Častokrát z nových riešení majú obavu, pri tom dnes tieto riešenia vedia byť jednoduchšie ako klasická práca s papierovými dokumentmi.“

Rovnako súčasťou podujatia bol festival UrbanFest, ktorý preniesol časť diskusií a viaceré príležitosti na strávenie voľného času do nedávno skrášleného verejného priestoru za hotelom Crowne Plaza a na Poštovú ulicu.

Zároveň dávame verejnosti možnosť sa zapojiť so svojimi názormi prostredníctvom dostupného dotazníka. Dotazník môžete vyplniť do 15.10 a nájdete ho na linku.

Záznam z konferencie ako aj diskusie kandidátov na primátora Bratislavy a starostu mestskej časti Bratislava Staré Mesto, sú verejne dostupné a môžete si ich pozrieť.

„Po základnom vyhodnotení našej konferencie môžeme skonštatovať, že diskusie a názory boli veľmi plodné a aj z toho dôvodu tvoríme sprievodcu „Riešenia pre Bratislavu“, kde budú poznatky naše, diskutujúcich a návštevníkov prehľadne zmapované. Publikáciu ako verejný dokument plánujeme vydať koncom októbra 2018“ povedal Davy Čajko, CEO, organizujúcej spoločnosti Future Proof.  Cieľom je poskytnúť ďalšie odporúčania pre účelný rozvoj nášho mesta a podporiť záujem verejnosti o rozvoj nášho mesta.

Celé podujatie sa podarilo uskutočniť vďaka podpore hlavných partnerov Resco spol. s r.o., Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., partnerovi ANTIK Telecom s.r.o. a ďalším partnerom a podporovateľom: BIOVOICES, Sli.do, STU, Biela Noc, Ševt, Martinus, Europapier, Incell, Obchodná ulica a okolie, o.z. a Smart City Hub. Týmto zároveň ďakujeme všetkým zúčastneným.

Autorom a organizátorom konferencie bola nezávislá platforma Techsummit Events, organizátor veľkoformátových konferencií s rôznym tematickým zameraním v spolupráci s občianskym združením Obchodná ulica a okolie.

Zobrazit Galériu

Future Proof, s. r. o.

Všetky autorove články
Bratislava mesto diskusia vystavba doprava kutura verejnost

1 komentár

Buni reakcia na: Aká bude Bratislava? Urbansummit hľadal odpovede

9.10.2018 16:10
Slovenské železnice sú nenásytný monopol, ktorý je dotovaný už nielen štátom, ale aj EU. Pokračuje sa v koľajach spred 89. Každý z každej strany tomuto monopolu pomáha a všetci sú potom spokojní, keď náhodou prijatie týchto finančných injekcií Železnice príjmu bez alergických reakcií. Všetci sú radi, že sa tí dotovaní nerozlostia a z tohto stavu nerozlostenosti nevrlých sa spolu s nimi tešíme, to je naše šťastie, malé šťastie, ale zaváži, nebuďme nároční. Je zaujímavé, že v tomto paralyzovanom stave železníc funguje príchod a odchod vlakov. Čím to je? Je to tým, že fungovanie strojov a produktov vývoja neovplyvňujú komunisti, už vôbec nie tí komunisti v politike. Ale celkový dojem akoby taký mal byť. Posledné uniformy ZSSK informujú, že cestujúci budú vlastne dávať železniciam v cestovnom tringelty, pretože pracovníci v nich vyzerajú ako barový personál s komunistickým dekorom ako si správne všimla slovenská módna návrhárka. Podobné nesrovnalosti sme našli aj v tzv. slovenskej politike, konkrétne v stranách Progresívne Slovensko a Spolu, čo by dokopy mohlo dať názov Železničná spoločnosť Slovensko; možno nás po voľbách čakajú také "nové" rovnošaty - Spolu, čiže pokračovanie SDKÚ v dobe SAS a Progresívne Slovensko, čiže pokračovanie Smeru v dobe OLANO. Až tak sú rozchodné tie koľajnice. Čo nás vedie k otázke, na ktorú hľadáme odpoveď a to ako sa povie Judášov bozk jedným slovom - Kiska - je progresívny, preto je hlavným výpravcom. :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať