CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Aké výhody ponúkajú AAA nabíjateľné batérie?

Technológie
1

Špeciálny projekt

Batérie s možnosťou nabíjania sa tešia v našich končinách čoraz väčšej popularite. Ich 1,5 V lítiové prevedenia síce patria medzi relatívne novinky, no dlhšia životnosť a vysoká kapacita ich predurčuje aj na každodenné využívanie.

Najčastejšie sa využívajú AAA mikrotužkové batérie. Pri ich výbere dbajte aj na značku. Určite nič nepokazíte tými od Energizer, Varty, Duracellu či firmy Maxell.

AAA batérie pre každodenné použitie

Mikrotužkové AAA batérie disponujú širokým využitím. Môžete sa pri nich stretnúť aj s rôznymi alternatívnymi pomenovaniami, ako napríklad batéria AAA, monočlánok AAA, mikroceruzkový mono(článok) či mikroceruzková batéria. Za ich štandarizovaný rozmer považujeme priemer 10,5 mm, dĺžku 44,5 mm a váhu okolo 11,5 gramu. Ide o galvanický článok. Disponujú však menšou kapacitou ako AA články. Cena je porovnateľná, rozhodujúcim faktorom je tak hmotnosť a rozmer. A kde sa s nimi stretávame? Dnes si už bez nich nevieme predstaviť ani každodenný život, Vďaka nim môžete využívať napríklad viaceré malé elektronické zariadenia akými sú digitálne fotoaparáty, rôzne prehrávače či diaľkové ovládače.

Kedy vsadiť na nabíjateľné batérie?

Ak ste sa teda rozhodli vybrať touto zaujímavou cestou a využiť doma či v práci nabíjateľné batérie, určite sa stanú neoddeliteľnou súčasťou vášho života. Aby ste zistili, či ich naozaj potrebujete, mali by ste negatívne odpovedať na tieto otázny. Očakávate od batérií, aby vám vydržali viac ako mesiac? Disponujete doma menších počtom napájaných zariadení? Chcete tieto zariadenia na batérie skladovať aj pre prípad núdze prípadne ich využívajú aj deti? Ak ste ale dospeli ku kladným odpovediam, skôr sa rozhodnite pre primárne batérie. Tie sú síce niekoľkonásobne lacnejšie, no tieto investície by sa vám mali vrátiť veľmi rýchlo. Aj tu ale prihliadajte na kvalitu značky, odporúčame vám aj tie vyššie spomenuté.

Zdroj obrázku: SergeyKlopotov / Shutterstock.com

1 komentár

cialis tadalafil legal reakcia na: Aké výhody ponúkajú AAA nabíjateľné batérie?

19.6.2024 22:06
Vortioxetine is extensively metabolized through oxidation via cytochrome P450 isozymes CYP, mainly CYP2D6 but also CYP3A4 5, CYP2A6, CYP2C9, and CYP2C19 <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">cialis without a doctor's prescription</a>
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať