SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

ROG Phone 6 Batman Edition - herný smartfón v šýle Batman

0

Hráči sa pri výbere smartfónu v prvom rade zamerajú na výpočtový a grafický výkon, ale pre väčšinu z nich je dôležitý aj atraktívny často až kultový dizajn. Obidve požiadavky spĺňa tematická edícia herného smartfónu ROG Phone 6 s dizajnom a atraktívnymi doplnkami v Batman štýle.

Smartfón má okrem iných vychytávok obnovovaciu frekvenciu displeja 165 Hz, vzorkovaciu frekvenciu dotykového ovládania 720 Hz, dva tlakové ultrazvukové tlačidlá a ďalší USB C port v strede dlhšej strany z ktorého sa napája vonkajší prídavný chladič. Keďže je to herný smartfón, ROG Phone 6 je vybavený aj 3,5 mm konektorom pre headset.

Smartfón aj s príslušenstvom je sa dodáva v štýlovom puzdre.

Puzdro

Všetko príslušenstvo je tematicky zladené, dokonca aj ihla na otvorenie slotu pre SIM je v Batman štýle a v balení je aj stojan, do ktorého sa ihla dá vložiť a máte v podstate štýlový doplnok niekde na stôl.

Ďalším zaujímavým príslušenstvom je premietací reflektor - imitácia signálne lampy, ktorý umožňuje na stenu, strop, či inú plochu premietať dva motívy. Štýlové kryty pravdepodobne pri hraní používať nebudete, aby bol smartfón čo najlepšie chladený. Na tento účel je ako osobitné príslušenstvo v ponuke doplnok na aktívne chladenie zadnej steny. Displej má rozlíšenie 2448 x 1080 pixelov a maximálny jas 800 nitov. Smartfón má dva plnohodnotné fotoaparáty a tiež makro fotoaparát. Hlavný fotoaparát má 50-megapixelový snímač Sony IMX766 a objektív so svetelnosťou f/1,9. Ultra širokouhlý fotoaparát má  rozlíšenie 13 MPx a makro fotoaparát 5 MPx.

Špecialitou tohoto smartfónu sú dva ultrazvukové tlačidla na hornej stene (v polohe na šírku) reagujúce na tlak. Pri konfigurácii vás systém vyzve, aby ste nastavili citlivosť prítlak. Nastavuje sa osobitne pre ľavé aj pravé tlačidlo. Na tieto tlačidlá sa dá a poklepať, prípadne ich môžete pridržať, takže máte k dispozícii ďalší spôsob, ako sa dajú intuitívne a prakticky ovládať rôzne hry. V niektorých hrách vám pomôže gyroskopickej mierenie - mierite tak, že pohybujete celým smartfónom.

V konfigurácii máte možnosť nastaviť, aby sa počas hrania batéria nenabíjala a nevznikalo zbytočné teplo. Potom je pri hraní smartfón z nabíjačky len napájaný. Taktiež si môžete nastaviť režim zameraný na výkon, dynamický režim, ktorý je implicitne nastavený ako zlatá stredná cesta a tiež režim s dlhou výdržou batérie. Podľa režimu sa mení aj štýl domovskej obrazovky aj obruby okolo ikon. Knižnica odporúčaných hier je usporiadaná podľa toho, akú obnovovaciu frekvenciu podporujú.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ROG Phone 6 Batman Edition herný smartfón

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať