SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Ako upraviť fotky na Instagram: Pridajte rámčeky a vyhnite sa orezu do štvorca

0

Na Instagram už síce nahráte fotky na šírku i na výšku, ale v náhľade sú aj tak vždy orezané do štvorca To nie je pre fotografov práve ideálne. Pokiaľ tomu chcete predísť, stačí sa naučiť jednoduchý trik. K fotkám pridajte rámčeky a orezu sa tým vyhnete. V Zoner Photo Studiu X tak rovno pripravíte fotky na zdieľanie pre seba i klienta.

Ako na Instagram nahrávať fotky na výšku a na šírku?

Fotografie na výšku a na šírku sú i naďalej problém, pretože sa nedajú nahrať úplne bez orezania. Existuje však vynaliezavé riešenie. Stačí pridať k fotografii rámček a nastaviť tak Instagramom vyžadovaný štvorcový formát

Fotku tak vo formáte na šírku alebo na výšku uvidíte nielen pri rozkliknutí, ale i v náhľade. Toto síce nemožno urobiť priamo v rozhraní Instagramu, ale pomôže vám grafický editor v počítači. V Zoner Photo Studiu X to ľahko zvládnete v module Editor.

Pridajte fotkám na Instagram rámčeky

Tento rámček môže mať rôzne farby. Môžete ho nechať biely, niekedy čierny, niekedy sa ako rámček používa rozmazaná roztiahnutá fotografia. Biely alebo čierny rámček môže pekne splynúť s farebným nastavením vášho Instagramu. Pokiaľ však vaši sledujúci práve používajú inú farebnú schému než vy, môže pre nich byť opačná farba okolo fotky ako päsť na oko.

To sa dá vyriešiť rámčekom vytvoreným z fotografie. Naučte sa tieto rámčeky vyrobiť priamo v Zoner Photo Studiu X, aby ste nemuseli sťahovať mobilné aplikácie od pochybných výrobcov. Fotky si tak ľahko pripravíte doma na svojom počítači a prípadne ich takto pripravené rovno poskytnete i modelke alebo modelovi.

Ako vytvoriť rozmazaný rámček z pôvodnej fotografie

Fotografiu najprv otvorte v module Editor a zduplikujte si vrstvu. 

Zvoľte v ľavom hornom menu možnosť Dokument -> Veľkosť Plátna (Ctrl + W). Potom nastavte užšiu stranu na veľkosť tej širšej, aby ste docielili štvorcový formát. V našom prípade meníme šírku.

Pomocou nástroja Presun a transformácia (V) zarovnajte hornú vrstvu na stred, aby nové plátno bolo rovnomerne rozložené pod fotografiou.

Potom na spodnej vrstve vezmite pomocou rovnakého nástroja obrázok a roztiahnite ho tak, aby zakryl zväčšené plátno.

Teraz už len spodnú vrstvu rozmažte pomocou nástroja Úpravy -> Rozmazať (Ctrl + 6) v pravom paneli. Odporúčam gaussovskú metódu o 35 bodov a viac.

Nenechajte sa odradiť! Aj keď tento postup na prvý pohľad môže vyzerať zložito, celý proces trvá necelú minútu.

Ako pridať jednofarebný rámček

Tento postup je o máličko jednoduchší než predchádzajúci. Stačí si po roztiahnutí pridať farebnú vrstvu a zvoliť, akú farbu by mal rámček mať. Nemusíte sa nechať limitovať len čiernou a bielou. Pokojne sa môžete inšpirovať farebnou schémou fotografie. Po vložení farebnej vrstvy sa len ubezpečte, že tá farebná je naspodku, teda pod fotografiou. Potom už len uložíte a hotovo.

Rámček môžete i vyplniť farbou, ktorú si naberiete priamo z fotky. Poslúži vám pri tom nástroj Výplň (G). Pomocou kvapkadla si nájdete vo fotke vhodnú farbu, prepnete do farebnej vrstvy a kliknutím do nej zmeníte jej farbu.

https://www.milujemefotografii.cz/jak-upravit-fotky-na-instagram-vyhnete-se-orezu

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať