SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Ako zrkadliť obrazovku smartfónu na TV

0

Či už chcete streamovať film, zúčastniť sa na firemnom videohovore alebo hrať hry na televízore, zrkadlenie obsahu displeja telefónu s Androidom na TV obrazovku pomocou zariadenia Chromecast je vcelku jednoduché. Čo na to potrebujete? Môžete pracovať so zariadením s Androidom od verzie 5.0 z roku 2014. Okrem telefónu alebo tabletu s Androi­dom budete potrebovať aj streamovací kľúč Google Chromecast a buď televízor so zabudovaným Chromecastom, alebo inteligentný displej, ako je Google Nest Hub.

Najspoľahlivejší a najkonzistentnejší spôsob zrkadlenia obrazovky telefónu s Androidom je použitie aplikácie Google Home. Ak ju ešte nemáte, môžete si ju stiahnuť z Google Play (https://lnk.sk/cxFT). Po nainštalovaní aplikácie Home treba urobiť nasledujúce kroky:

1. Otvorte aplikáciu a vyberte zariadenie Chromecast, ktoré chcete použiť.

2. V spodnej časti obrazovky kliknite na tlačidlo Cast my Screen (Preniesť moju obrazovku).

3. Odkliknite upozornenie, ktoré vám pripomína, že všetko, čo je na vašom telefóne, bude viditeľné na TV. Môže sa zobraziť aj druhé upozornenie, ak vaše zariadenie nie je optimalizované. Ak chcete zastaviť prenášanie obrazovky, v aplikácii Home klepnite na tlačidlo Stop mirroring (Zastaviť zrkadlenie).

Hoci s použitím aplikácie Home nie je veľa práce, existuje ešte jednoduchší spôsob: ­po­užitie skratky Casting na paneli rýchlych nastavení. Tu je postup:

1. Posunutím prstom nadol z hornej časti zariadenia s Androidom zobrazíte panel Quick Settings (Rýchle nastavenia).

2. Vyhľadajte a vyberte tlačidlo s označením Screen cast (Prenesenie obrazovky).

3. Zobrazí sa zoznam zariadení Chromecast vo vašej sieti. Vyberte to, ktoré je pripojené k televízoru, a o niekoľko sekúnd sa zobrazí obrazovka vášho telefónu s Androidom.

4. Prestať prenášať obrazovku možno podľa rovnakých krokov, vybraním možnosti Disconnect (Odpojiť). Majte na pamäti, že zakaždým, keď zrkadlíte obrazovku, na televízore alebo tablete sa zobrazí všetko, čo je na displeji telefónu. Všetky výstrahy a notifikácie spolu s ich obsahom budú môcť vidieť všetci. »  Zdroj:  cnet.com

 

Zdroj: cnet.com

Všetky autorove články
home office

Pridať komentár