NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Amazon Echo pridáva nové funkcie. Už dokáže štekať ako pes, aby odstrašil zlodejov

0

Amazon Echo má niekoľko nových bezpečnostných funkcií. Ak nie ste doma a vaše bezpečnostné kamery snímajú pohyb, dokáže napríklad vydávať zvuk, akoby vo vašom dome štekal pes. Táto funkcia je súčasťou predplatenej služby Alexa Guard Plus, ktorá po 30-dňovom bezplatnom vyskúšaní stojí 4,99 USD mesačne alebo 49 USD ročne. Môže to byť užitočné pre ľudí, ktorí nechcú platiť za plnohodnotný bezpečnostný systém.

Guard Plus vás môže upozorniť na akékoľvek zvuky vo vašej domácnosti pomocou zariadenia Amazon Echo a spustiť sirénu, ak sa vnútri zistí aktivita. Možno takisto požiadať zariadenie Echo, aby zavolalo tiesňovú linku, ak ste doma a objaví sa u vás votrelec. Táto možnosť je však k dispozícii iba v USA.

Pri nastavovaní funkcie Guard Plus treba postupovať takto:

  • Najprv sa musíte zaregistrovať na skúšobnú verziu služby na webových stránkach spoločnosti Amazon alebo povedať: „Alexa, try Guard Plus“ v blízkosti vášho zariadenia Amazon Echo. Potom otvoríte vo svojom telefóne aplikáciu Alexa, vpravo dole kliknete na položku Viac a vyberiete možnosť Nastavenia.
  • V dolnej časti stránky následne klepnete na voľbu Ochrana. Zobrazí sa možnosť nastaviť Guard na vašich existujúcich zariadeniach, ale je jednoduchšie klepnúť na ikonu Nastavenia v pravom hornom rohu stránky a prejsť všetky možnosti.
  • Potom vyberiete možnosť Zvuky štekania psa (Dog barking sounds) a nastavíte Echo tak, aby sa zariadenie pokúsilo vystrašiť votrelcov, keď ste preč. Vyžaduje si to vonkajšie alebo vnútorné bezpečnostné kamery. Vyberte kamery, ktoré chcete použiť.

Bezplatná verzia služby Guard vás môže upozorniť aj na zvuky alarmu dymu a oxidu uhoľnatého alebo na to, že vaše Echo zachytilo zvuk rozbitého skla. Stačí zvoliť možnosť Detekcia zvuku v časti Detegovať. Ak máte všetko nastavené a chcete službu spustiť, stačí povedať: „Alexa, I’m leaving“ („Alexa, odchádzam“).

Zdroj: cnbc.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať