SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

WhatsApp bude vo webovej verzii vyžadovať odtlačok prsta alebo ID tváre

Bezpečnosť
1

WhatsApp pridáva do svojej webovej aplikácie ďalšiu vrstvu zabezpečenia, čo pomáha zabrániť ostatným v prístupe k vášmu účtu. Po vydanej aktualizácii čoskoro začne aplikácia vyžadovať biometrické overenie totožnosti, napríklad odtlačok prsta alebo identifikáciu tváre, skôr ako budete môcť službu používať na počítači.

Na rozdiel od Facebook Messengera a iných služieb, ktoré fungujú s jednoduchým používateľským menom a heslom, sú účty WhatsApp viazané na telefónne číslo, takže použitie aplikácie pre počítač vyžaduje pripojenie k vášmu mobilnému zariadeniu. To sa deje skenovaním QR kódu v desktopovej aplikácii pomocou telefónu. Nezabráni to však niekomu, kto má fyzický prístup k vášmu telefónu, prepojiť váš telefón s počítačom a získať prístup k všetkým vašim správam bez toho, aby ste o tom vedeli.

Aktualizácia predchádza uskutočneniu tohto scenára. WhatsApp na to používa autentifikáciu pre systém vášho zariadenia (netreba registrovať nový odtlačok prsta). No nie je jasné, čo sa stane, ak nepoužívate biometrické overenie. Pravdepodobne sa zobrazí výzva na zadanie kódu PIN alebo iného bezpečnostného kódu. Táto aktualizácia sa pre zariadenia so systémom Android a iOS vydá v priebehu nasledujúcich týždňov.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

socialne siete reakcia na: WhatsApp bude vo webovej verzii vyžadovať odtlačok prsta alebo ID tváre

1.2.2021 18:02
blazni zo socialnych sieti si mysia ze budu zbierat odtlacky prstou a foto tvari aby ich poskytovali tretim stranam samozrejme za peniaze
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať