PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Aplikácia, ktorá vám prezradí, či vás špehujú inteligentné zariadenia v okolí

Bezpečnosť
2

Tím výskumníkov z univerzity Carnegie Mellon predstavil aplikáciu Internet of Things Assistant, ktorej úlohou je určiť, aké inteligentné zariadenia sú vo vašom okolí a špehujú vás. Môže ísť o verejné kamery s funkciou rozpoznávania tváre, bluetoothové majáky, inteligentné dverové zvončeky či inteligentné reproduktory. IoT Assistant vám umožní objaviť ich a dozvedieť sa viac o údajoch, ktoré zhromažďujú.

Nemusí ísť len o „vizuálne“ údaje, ale aj o zvukové údaje, získané napríklad z inteligentných reproduktorov, alebo o „údaje o prítomnosti“, ktoré by mohol zhromažďovať bluetoothový maják vo výklade obchodu. Ak zariadenie ponúka spôsob, ako sa odhlásiť zo zberu údajov, aplikácia vám pomôže získať prístup k tejto voľbe.

Aplikácie nemajú práve dobrú povesť v oblasti ochrany osobných údajov, a tak je trochu ironické, že si stiahnete ďalšiu aplikáciu, ktorá bude túto zbierku spravovať. Hoci skenovanie sieťového prenosu v aplikácii IoT Assistant, uskutočnené webom Gizmodo, neprinieslo nič vzrušujúce, pozoruhodné je financovanie vývoja aplikácie v rámci programu Brandeis agentúry DARPA. Aplikácia na dôvtipnú ochranu súkromia teda prichádza s možnosťou, že by sa údaje z nej mohli použiť na podporu výskumu vojensko-priemyselného komplexu.

Zdroj: gizmodo.com.

Redakcia

Všetky autorove články
smart domacnost kamera foto video app aplikácia

2 komentáre

Aplikácia, ktorá vám prezradí, či vás špehujú inteligentné zariadenia v okolí reakcia na: Aplikácia, ktorá vám prezradí, či vás špehujú inteligentné zariadenia v okolí

28.2.2020 16:02
Po precitani s cim vsetkym suhlasite pri zbere dat, uz nechcete tuto hanbu mat v mobile :)
Reagovať

Aplikácia, ktorá vám prezradí, či vás špehujú inteligentné zariadenia v okolí reakcia na: Aplikácia, ktorá vám prezradí, či vás špehujú inteligentné zariadenia v okolí

26.2.2020 09:02
Už som vide koňa chcát hada blýt ale totok ?
Aplikáciu Internet of Things Assistant, si nainštaluješ a určite vieš že aspoň jedna ťa špehuje !
Tá práve nainštalovaná.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať