SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Andromeda: Skladací tablet s Windows 10 na platforme ARM od Microsoftu

0

V poslednom čase sme sa s názvom Andromeda stretli v súvislosti s budúcnosťou zariadení so systémom Windows 10 Mobile. Išlo o softvérový projekt, verziu systému Windows, ktorá by bola dostatočne modulárna na to, aby fungovala na ľubovoľnom formáte zariadenia. Podľa webu Windows Central by sa však za týmto označením mal skrývať skladateľný tablet so stylusom a funkciou Windows Ink, na ktorom pobeží Windows 10 na čipovej súprave Snapdragon od Qualcommu. Malo by ísť o oživenie projektu Courier z roku 2009, ktorý bol napokon odložený.

Zariadenie je v štádiu prototypu a vyzerá ako zápisník s dvoma displejmi, ktorý sa dá zložiť a zavrieť. Stredobodom bude aplikácia na poznámky OneNote. Nevedno, či zariadenie umožní spustiť programy Win32, no bude, samozrejme, schopné spúšťať aplikácie UWP.

Podľa nemenovaného zdroja chce Microsoft uviesť skladací tablet na trh už na budúci rok, no zatiaľ o ňom neboli zverejnené nijaké detaily. Zrejme však nebude určený pre bežných spotrebiteľov a nebude chcieť konkurovať iPhonu či androidovým zariadeniam. Namiesto toho chce Microsoft vybudovať nový trh, zameraný na ľudí, ktorí by mohli potrebovať takéto zariadenie, napríklad vo firmách alebo školách.

Zdroj: PocketnowWindowscentral

 

Redakcia

Všetky autorove články
Windows 10

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať