SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Ani hurikán nezabránil Googlu predstaviť novinky – Android 4.2, Nexus 7, Nexus 10 a Nexus 4

0
Google síce pre hroziaci hurikán odvolal včerajšiu tlačovú konferenciu, ale to mu nezabránilo v predstavení nových produktov. Parametre tabletov Nexus 7 a Nexus 10 už dlhší čas kolovali po internete, takže veľké prekvapenie sa nekonalo (tabletu Nexus 10 sa podrobnejšie venujeme v inom článku). Ani nový smartfón Nexus 4 od LG okrem veľkého displeja a bezdrôtového (indukčného) nabíjania nepriniesol významnejšie novinky. No jedna črta spája všetky novo predstavené zariadenia Nexus - všetky sú vybavené novou verziou operačného systému Android.

Android 4.2 nesie naďalej označenie Jelly Bean, ale s „novou príchuťou" („a new flavor of Jelly Bean"). Noviniek, ktoré prináša, síce nie je veľa, ale sú o to zaujímavejšie. O tú prvú sa postará špeciálny adaptér Miracast, ktorý umožní bezdrôtové streamovanie audia a videa z displeja mobilného zariadenia na obrazovku televízora. Očakáva sa, že adaptéry Miracast pre súčasné televízory ich výrobcovia čoskoro uvedú na trh, pričom podľa predpokladov Googlu ich cena nepresiahne 99 dolárov. Spoločnosť LG sa zaviazala, že zabuduje Miracast do všetkých svojich smart televízorov uvedených na trh v roku 2013.

Ďalšia nová črta je písanie pomocou gest, ktoré je podobné funkcii Swype. Používateľ nemusí klávesy stláčať, stačí mu prechádzať prstom po displeji a kresliť čiarky nad jednotlivými písmenami, pričom inteligentný slovník odhaduje, čo chcel napísať.

Nový panoramatický režim Photo Sphere umožní zhotovovanie 360-stupňových snímok, pričom používateľ musí len stlačiť spúšť a pohybovať zariadením do strán a hore a dole - zábery sa potom spoja do panorámy.


Po novom možno mať na jednom tablete viacero účtov, takže zariadenie môže využívať viac používateľov, pričom každý bude mať vlastnú plochu, hry, aplikácie, widgety. Medzi jednotlivými účtami sa možno prepínať ako napr. vo Windows.

android4_2_multi_user.jpg

Za zmienku stojí aj režim Daydream. Ide v podstate o akýsi šetrič obrazovky - umožňuje pri zamknutom displeji či pripojenom docku prezerať na displeji aktuálne správy či fotografie.

daydream.jpg

Z ďalších noviniek spomenieme ešte hlasové rozpoznávanie off-line umožňujúce diktovať text, aj keď nie ste on-line, interaktívnu notifikáciu, čo je možnosť priamo reagovať na udalosti z oznamovacej lišty (napr. odpovedať na zmeškaný hovor).

Zdroj: theverge.com

Pridať komentár