PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Apple predstavil nové iPhony, hodinky Apple Watch i nové slúchadlá AirPods

0

Tlačová konferencia spoločnosti Apple znamená zakaždým množstvo nového hardvéru. Aj tentoraz na podujatí Far Out predstavil nové iPhony, nové Apple Watch i nové AirPods. To najdôležitejšie sme zhrnuli do tohto článku.

Nové iPhony

Apple prišiel hneď so štyrmi novými modelmi: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14 bude mať 6,1" a iPhone 14 Plus 6,7" displej. Oba modely budú vybavené čipom A15 Bionic, ktorý sa prvýkrát objavil v minuloročnom iPhone 13 Pro. K dispozícii je 12 Mpx hlavný fotoaparát s väčším snímačom na zadnej strane, zatiaľ čo 12 Mpx predná kamera získava nový skvelý systém automatického zaostrovania na lepšie a rýchlejšie selfie.

Cena iPhonu 14 sa bude začínať na 799 dolároch, zatiaľ čo iPhone 14 Plus začína na 899 dolároch. Predobjednávky sa spustia 9. septembra; dodávky iPhonu 14 sa začnú 16. septembra, iPhone 14 Plus sa začne predávať od 7. októbra. Rovnako aj modely iPhone Pro a iPhone Pro Max budú mať uhlopriečky 6,1" a 6,7". V čom sa teda líšia? Oba modely Pro budú obsahovať úplne nový čip A16 Bionic. Apple posunul výrez prednej kamery ďalej od okraja a tento dizajn displeja nazval dynamic island (dynamický ostrov).

Po prvýkrát v prípade iPhonov budú mať modely Pro always-on (vždy zapnuté) displeje. Jas 2000 nitov výrazne zlepší viditeľnosť vonku. Zadná strana telefónu nesie tri objektívy: 48-megapixelový hlavný fotoaparát, 12-megapixelový teleobjektív a 12-megapixelový ultraširokouhlý objektív. Cena iPhone 14 Pro sa bude začínať na 999 USD, iPhone 14 Pro Max sa bude ponúkať za ceny od 1099 USD. Oba modely sa začnú predobjednávať 9. septembra a dodávať 16. septembra.

A ešte jedna zaujímavosť: iPhony získavajú núdzové satelitné pripojenie. Ak sa ocitnete v nebezpečenstve na mieste bez mobilného signálu a bez pripojenia k sieti Wi-Fi, nové telefóny iPhone sa budú môcť pripojiť k satelitom a odosielať komprimované núdzové správy a upozornenia. Apple povedal, že satelitná služba bude zahrnutá zadarmo na dva roky, ale neprezradil, koľko bude treba platiť po uplynutí tohto času.

Nové hodinky Apple Watch

Na prvý pohľad vyzerajú Apple Watch 8 podobne ako predchádzajúca séria 7. Pod kapotou je však niekoľko nových trikov. Dvojica teplotných senzorov dokáže sledovať zmeny vašej telesnej teploty v priebehu času (pomôže to napríklad presnejšie sledovať ovulačné cykly). Výkonnejšia súprava senzorov dokáže zistiť, či ste mali autonehodu, a začať proces kontaktovania pohotovostných služieb. Apple Watch Series 8 budú začínať na 399 USD za model GPS alebo 499 USD za model GPS + Cellular. Budú sa dodávať od 16. septembra.

Spoločnosť oznámila aj Apple Watch Ultra, odolnejšie hodinky vyladené pre športovcov. Líšia sa v niekoľkých veciach. Špeciálne „akčné tlačidlo“ vám umožní okamžite spustiť tréning alebo označiť ďalší úsek pretekov. Väčšia digitálna korunka by mala byť použiteľná aj v rukaviciach. Hlasitosť je vyššia vďaka druhému reproduktoru. Hodinky majú zabudovaný 86 dB sirénový režim pre situácie, keď potrebujete, aby vás niekto rýchlo našiel. Zlepšená funkcia kompasu vás udrží v správnom smere, čo vám umožní sledovať smer/vzdialenosť k vlastným nastaveným bodom na trase.

Nočný režim s rýchlym prepínaním nastaví červenú obrazovku, aby sa vaše oči nemuseli neustále prispôsobovať v tmavom prostredí. Batéria má výdrž 36 hodín (alebo 60 hodín pri „novom nastavení optimalizácie batérie, ktorá príde túto jeseň“). Hodinky sú certifikované pre „rekreačné potápanie“, čo vám umožní dostať sa pod vodou do hĺbky 40 m. Nové sú aj remienky zamerané na šport, napríklad tkaný „alpský“ remienok je vhodný pre horolezcov a „oceánsky“ je určený na prispôsobenie sa neoprénu. Cena Apple Watch Ultra sa bude začínať na 799 dolároch; dodávať sa začne 23. septembra.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Nové AirPods Pro

Tri roky po uvedení AirPods Pro je tu druhá verzia. Čo nové prináša?

Slúchadlá prichádzajú s novým zvukovým ovládačom a zosilňovačom s nízkym skreslením na lepší zvuk. Ak máte iPhone s fotoaparátom na určovanie hĺbky, budete ho môcť použiť na vytvorenie „prispôsobeného priestorového zvukového profilu“ na základe tvaru vášho ucha. Namiesto ovládacích prvkov prvej verzie založených na stlačení budú k dispozícii dotykové ovládacie prvky na stonke. Potlačenie hluku je teraz podľa Applu dvakrát účinnejšie.

Slúchadlá poskytujú až 6 hodín počúvania na jedno nabitie a až 30 hodín s nabíjaním v prenosnom puzdre. V spodnej časti puzdra je zabudovaný reproduktor, ktorý sa dá spustiť, aby ste puzdro ľahšie našli, ak vám niekam zapadne. Nabíjacie puzdro teraz možno okrem kábla Lightning nabíjať aj nabíjačkou na Apple Watch. Nové AirPods Pro Series 2 sa budú predávať za 249 dolárov od 23. septembra.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať