ESET_122023 ESET_122023 ESET_122023

Aspark Owl: Elektromobil s maximálkou 413 km/h a cenou už od 2,9 milióna eur

Technológie
1

Spoločnosť Aspark Co. bola založená v roku 2005 v Osake a má viac ako 25 pobočiek po celom svete. Napriek viac ako siedmim rokom vývoja elektrických vozidiel spoločnosť zatiaľ nedodala žiadne sériové vozidlo. Jej prvý model Owl príde ako jeden z najrýchlejších a najdrahších elektromobilov vôbec. Podľa webovej stránky spoločnosti Aspark je Owl vybavený „najsilnejšími štyrmi elektromotormi, aké boli kedy vyrobené“.

Predplatné NEXTECH 2023

Spolu dosahujú celkový výkon 1980 koní (1456 kW) a krútiaci moment 1920 Nm. To všetko pri dojazde 400 km na čisto elektrický pohon. Vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 1,72 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 413 km/h, vďaka čomu Aspark Owl získal dva Guinnessove rekordy zaznamenané v lete tohto roku vo Veľkej Británii. Produkčná verzia hyperauta Owl teraz smeruje do Japonska z Talianska, kde bola zmontovaná. Owl bude vystavený v showroomoch v Kita-ku, jednom z hlavných obchodných centier v Osake, v rámci exkluzívneho podujatia pre potenciálnych klientov z Japonska a Ázie, ktorí si budú môcť tento elektromobil pozrieť zblízka a prípadne si ho aj kúpiť.

Cena modelu Owl sa začína na 2,9 milióna eur za kus. Spoločnosť Aspark oznámila, že predáva aj verziu s karosériou kompletne z uhlíkových vlákien, ktorej cena je 3,5 milióna eur. Až donedávna bol Aspark Owl najdrahším elektromobilom na svete napriek tomu, že sa ešte nedostal do výroby. No iný výrobca hyperautomobilov Automobili Pininfarina v auguste tohto roku ohlásil svoj elektromobil Barchetta bez strechy, ktorý stojí až 4,4 milióna eur.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

super reakcia na: Aspark Owl: elektromobil s maximálkou 413 km/h a cenou už od 2,9 milióna eur

8.11.2023 18:11
cakal som kedy cena klesne! Super, myslim, ze teraz si to mozem dovolit, ked je to pod 3 miliony...Len dufam, ze to je cena s DPH, inak som v prdeli...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať