SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Autokamera Nextbase 322GW

0

Zábery z autokamery môžu poslúžiť ako dôležitý dôkazný materiál v prípade nehody, alebo inej spornej situácie. Testoval som model Nextbase 322GW, ktorá disponuje ultraširokouhlým objektívom so zorným uhlom 140° takže dokáže zachytiť aj situáciu tesne pred vozidlom.

SAMSUNG_092022 M Advertisement

Objektív má vysokú svetelnosť f/1.6 a kamera nahráva video záznam s rozlíšením FullHD (1080p) pri snímkovej frekvencii 60 fps. Môžete nastaviť aj 30 fps, prípadne nižšie rozlíšenie 720p. Kamera zaznamenáva aktuálnu polohu aj rýchlosť pomocou GPS a pomocou WiFi, alebo Bluetooth sa dá pripojiť k smartfónu. Bluetooth slúži len na vytvorenie spojenia cez WiFi, pretože jeho prenosová kapacita na prenos obrazu vo vysokom rozlíšení nestačí.

Kamera má aj mini HDMI konektor, takže pomocou vhodného kábla, alebo redukcie ju môžete pripojiť k televízoru a prezerať záznamy na veľkej obrazovke. Na zadnej strane je dotykový displej s uhlopriečkou 2,5 palcov a veľké tlačidlo s červeným označením. To umožňuje v prípade nejakej udalosti uzamknúť záznamy proti prepísaniu. Záznamy sú fyzicky presunuté do zložky Protected. Na displeji sa implicitne zobrazuje nahrávaný obraz, môžete aktivovať šetrič displeja a zobrazovanie vypnúť, prípadne nechať zobrazovať aktuálnu rýchlosť.

Držiak kamery sa nalepí na vhodné miesto na prednom skle. Lepiaca páska 3M drží pevne a spoľahlivo.  Kamera je v držiaku fixovaná magneticky, takže sa dá ľahko odobrať. Na napájanie slúži pomerne dlhý kábel so zásuvkou do autozapaľovača. Chvíľu som premýšľal nad funkciou malej špachtličky, tá neslúži na odlepenie držiaka ale pomocou nej môžete pozasúvať kábel za čalúnenie kabíny. Umiestnenie kábla je pre každý model auta individuálne a závisí od vašej kreativity.

Výrobca odporúča používať pamäťové karty Nextbase, prípadne karty od iných výrobcov určené pre automobilové a bezpečnostné kamery, ktoré znesú viac cyklov prepísania údajov. Pre zaujímavosť pri 1080p@60 fps potrebuje kamera na minútu záznamu kapacitu 140 - 160 MB. Zápis funguje tak, že každá minútu zaznamená do samostatného súboru a po zaplnení pamäťovej karty začnú prepisovať najstaršie záznamy. Interval záznamu do jedného súboru môžete nastaviť v rozsahu 1 – 3 minúty. Na pamäťovú kartu s kapacitou 128 GB, čo je maximálna kamerou podporovaná kapacita sa aj s metadátami dá zaznamenať 800 minút, čiže približne 13 hodín. Ak nedôjde k udalosti, po ktorej sa zablokuje prepisovanie, najstaršie údaje sa začnú postupne prepisovať. Kvalita záznamu je dobrá bez problémov sa dajú prečítať ŠPZ auta ktoré je pred vami. ŠPZ vzdialenejších vozidiel sú rozpoznateľné v intenciách rozlíšenia a kodeku H264. Veľmi dobré sú aj večerné a nočné zábery, niekedy sa ŠPZ auta tesne pred vami nepodarí prečítať, lebo je prejasená vašími svetlami a navyže tabuľky sú vyrobené z reflexného materiáli

Mobilná aplikácia Mynextbase umožňuje živý náhľad. V spodnej časti obrazu sú údaje o zemepisnej polohe, aktuálnej rýchlosti dátume a čase. Kamera má aj akcelerometer, ktorý zaregistruje prípadný náraz. V aplikácii môžete nastaviť aké údaje kamera pošle záchranným zložkám. Táto funkcia si vyžaduje cloudovú službu, ktorá je prvý rok zdarma.  Záznamy z karty môžete prehliadať, prípadne strihať v aplikácii My Nextbase Player pre Windows, alebo Mac, ktorú si môžete stiahnuť zo stránky výrobcu.

Cena 152,90 €

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Nextbase 322GW

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať