SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Automat, ktorý vie, koľko máte rokov

Technológie
0
jellomachine.jpg Potravinárska veľmoc, spoločnosť Kraft, sa rozhodla rozšíriť svoje portfólio želatínových cukríkov o špeciálne príchute, ktoré sú určené iba pre dospelých. Zaujímavý je však spôsob ich distribúcie.

V spolupráci s Intelom vzniklo zariadenie iSample. Na prvý pohľad ide o klasický automat na predaj cukríkov, Intel však do zariadenia zabudoval optický senzor, ktorý dokáže rozpoznať a analyzovať zákazníkov. Konkrétne dokáže určiť pohlavie a vek používateľa na základe viacerých výpočtov, ako je napríklad výpočet vzdialenosti medzi očami, nosom a ušami. Na základe výsledku analýzy následne automat rozhodne, či môže ponúknuť zákazníkovi produkty, a pokiaľ áno, tak ktoré. Podľa vyjadrení Intelu pracuje softvér veľmi rýchlo a na svoju funkčnosť nepotrebuje pripojenie do internetu. Automat takisto neukladá žiadne fotografie alebo video, ktoré by mohli hackeri prípadne zneužiť.

Automat sa momentálne nachádza v testovacej prevádzke. Dvojica testovacích zariadení Kraftu, ktorá bola umiestnená v New Yorku, je prezentovaná ako Jell-O pre dospelých, a ak automat rozpozná dieťa, neobslúži ho. Pokiaľ budú v Krafte aj Inteli spokojní s výsledkom testovacej dvojice automatov, pravdepodobne sa dočkáme expanzie aj na európsky trh. S uvedením tohto zariadenia v Ázii sa momentálne nepočíta – dôvodom je nedostatočná presnosť, ktorá je na úrovni 90 %. V prvej verzii softvéru bola ešte nižšia a Intelu sa ju podarilo zvýšiť až po importe 15 000 fotografií ázijských tvárí.

Je však zrejmé, že prípadný úspech tohto zariadenia by mohol predstavovať začiatok novej éry vo sfére automatizovaného predaja.

Zdroj: http://news.cnet.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať