Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Bezplatná aplikáciu na vytváranie modelov umelej inteligencie bez programovania

Výskum a vývoj
0

Microsoft zverejnil ukážku bezplatnej aplikácie, ktorá umožňuje ľuďom trénovať modely strojového učenia bez nutnosti písania kódu. Desktopová aplikácia Lobe pre Windows a Mac momentálne podporuje iba klasifikáciu obrázkov, ale v budúcnosti ju chce spoločnosť rozšíriť na ďalšie modely a typy údajov.

Používatelia musia najskôr importovať a označiť obrázky toho, čo chcú Lobe naučiť rozpoznávať. Aplikácia potom vyberie vhodnú open source architektúru strojového učenia pre dátový súbor a začne trénovať model na zariadení používateľa. Výkon modelu možno skontrolovať pomocou vizuálnych výsledkov v reálnom čase, poskytnúť spätnú väzbu k jeho predikciám a opraviť nepresné štítky.

Po výcviku sa dajú modely exportovať do rôznych štandardných formátov a dodať na platformu podľa vlastného výberu používateľa. Microsoft tvrdí, že prví zákazníci použili Lobe na vývoj aplikácií, ktoré identifikujú škodlivé rastliny, detegujú škodcov včelích úľov alebo zasielajú ľuďom upozornenia, keď nechtiac nechajú otvorenú svoju garážovú bránu. Ak si chcete aplikáciu Lobe vyskúšať, môžete si ju stiahnuť, dostupný je aj videonávod.

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať