CES 2017: Nový Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5. generácie je ešte lahší, výkonnejší a bezpečnejší

1

Nový ThinkPad X1 Carbon s hmotnosťou 1,14kg je aktuálne najľahším a najmenším notebookom vo svojej triede a je vybavený kvalitným 14-palcovým IPS displejom. Napriek svojim menším rozmerom patrí medzi najodolnejšie notebooky, aké sú momentálne dostupné. 

5. generácia ThinkPad X1 Carbon

X1 Carbon prichádza v klasickej ThinkPad čiernej farbe, ako aj v novom striebornom prevedení, no to podstatné sa ukrýva takpovediac pod kapotou. 

Medzi nové vylepšenia patria:

  • Dostatočná výdrž batérie, užívatelia majú teraz k dispozícii až 15,5 hodiny, podľa hodnotenia MobileMark 2014.
  • Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A Wireless WAN, ponúkajúci až tri krát rýchlejšie LTE pripojenie 
  • Thunderbolt 3 porty sú tiež vo výbave X1 Carbon, a to až s osemnásobne vyššou rýchlosťou prenosu ako USB 3.0 a pripojiteľnosťou 4K displeja.
  • Rozšírené riešenia dokovania s novými možnosťami Thunderbolt 3 a USB typu C.
  • ThinkPad má tiež zdokonalenú biometrickú autentifikáciu vďaka pridanej IR kamere s podporou rozpoznávania tváre pri prihlásení cez Windows Hello.
  • Dotykový senzor prstov - Match-on-Chip - je ďalšou vrstvou zabezpečenia. Zadané údaje sa spracúvajú v samotnom senzore a všetky snímky odtlačkov prstov sú spracovávané v procesnej jednotke odtlačkov prstov, čo zabraňuje neželanému prihlasovaniu.
  • ThinkPad X1 Carbon je tiež prvým notebookom v biznis kategórii, ktorý podporuje biometrickú autentifikáciu PayPal platieb s podporou FIDO. Intel Software Guard Extensions (SGX) zabezpečí používateľské FIDO údaje pomocou snímača odtlačkov prstov Synaptics Natural ID a šifrovania TLS 1.2. Táto ochrana používateľom umožní overovať využívanie služieb s podporou FIDO, ako napríklad PayPal použitím odtlačku prsta namiesto hesla.

ThinkPad X1 IR kamera a snímač odtlačkov prstov

ThinkPad X1 Yoga dostal mnohé vylepšenia, ktoré sú použité aj v X1 Carbon, ako je dokonalejšie zabezpečenie a kompletný súbor portov, vrátane Thunderbolt 3 či výdrž batérie až do 15 hodín. Používatelia si tiež budú môcť vychutnávať dokonalejšie pero - ThinkPad Pen Pro - pre rok 2017, s novým mäkkým hrotom z elastomeru. Väčšie trenie pera na skle vyvolá u používateľov pocit prirodzenejšieho písania. Inžinieri vylepšili aj klávesnicu "rise and fall". Nová klávesnica sa v režime tabletu vtiahne do úplne vodorovnej polohy, čo zabezpečuje väčšiu stabilitu, užívateľský komfort a ukotvenie kláves prináša dlhodobo lepšiu odolnosť a spoľahlivosť.

Aktualizovaný bol aj ThinkPad X1 Tablet. Ten spája 2-v-1 dizajn s prvkami triedy podnikových riešení. X1 Tablet bol testovaný podobne ako X1 Carbon podľa MIL-SPEC. Moduly X1 Tablet ponúkajú rozšírenie portov a výdrž batérie až o 5 hodín, alebo aj riadne integrovanú možnosť projekcie pre plynulý prenos obsahu zo zariadenia do projektora. 

Zobrazit Galériu
ThinkPad X1 Carbon 5

1 komentár

Thunderbolt reakcia na: CES 2017: Nový Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5. Generácie je ešte lahší

24.12.2019 10:12
I am using my laptop’s <a href="http://www.geekysoumya.com/what-is-thunderbolt-port-its-different-features-versions/">Thunderbolt Port</a> quite a while. Frankly speak,ing I am happy with it and I am thinking I will never USB in future if I have a Thunderbolt support
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať