SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

CES 2022: Acer predstavil trojicu chromebookov na široké použitie

1

Acer predstavil tri nové chromebooky určené pre používateľov, ktorí potrebujú bezpečné, ľahko použiteľné a cenovo dostupné vybavenie na produktívnu prácu, zábavu a komunikáciu. Zariadenia prichádzajú v troch veľkostiach a sú vybavené všetkým čo dnešní spotrebitelia požadujú. V duchu doby ponúkajú aj bohatú výbavu na audio a video aj na videokonferencie.

Acer Chromebook Spin 513

Prichádza s tenkým dizajnom a odolným hliníkovým telom. O pohon sa stará procesor MediaTek Kompanio 1380 s ôsmimi jadrami na lepšiu prácu na viacerých úlohách súčasne a umožňuje používateľom zostať produktívnymi počas celého dňa vďaka až 10-hodinovej výdrži batérie. Produktivitu zvyšuje 13,5" displej VertiView s pomerom strán 3:2, ktorý poskytuje používateľovi o 18 % viac vertikálneho priestoru na obrazovke, takže uvidí viac obsahu a nebude musieť rolovať obraz tak často. Panel s rozlíšením 2256 × 1504 px a 7,7 mm úzke rámiky zvyšujú podmanivý dojem z obrazu. Nový Acer Chromebook Spin 513 je vďaka konvertibilnej konštrukcii skvelá voľba pre tých, ktorí zariadenie používajú na cestách.

Umožňuje použitie v štyroch rôznych režimoch, ako napríklad režim stanu či tabletu. Zariadenie má zvýšenú odolnosť podľa MIL-STD 810H, na rýchle pripojenie poslúži Wi-Fi 6. Vo výbave je aj podsvietená klávesnica a port USB-C na pripojenie periférií. Dvojica reproduktorov s podporou DTS Audio poskytuje kvalitný zvuk bez skreslenia, či už pri videohovoroch na prácu alebo do školy, alebo pri sledovaní zábavy a streamingu. Balík dopĺňa dvojica mikrofónov na kvalitný prenos zvuku.

Acer Chromebook 315 (CB315-4H/T)

Je to najväčší chromebook v ponuke a prináša cenovo dostupné riešenie pre používateľov, ktorí hľadajú hladkú a jednoduchú prácu s viacerými aplikáciami naraz. Veľký 15,6" full HD displej IPS modelu Acer Chromebook 315 je antireflexný, takže si ho môžete vychutnávať aj na terase, balkóne alebo v záhrade, ako aj v celej domácnosti a kancelárii. Okrem toho voliteľné dotykové ovládanie umožňuje jednoduchú prácu, zatiaľ čo priestranná klávesnica je vybavená samostatným číselným blokom, ktorý uvítate pri práci s domácimi financiami a školskými úlohami.

Acer Chromebook 315 je vybavený technológiami na čisté a spoľahlivé videokonferencie. Vďaka HDR webovej kamere so širokým zorným poľom, technológiou potlačenia odleskov a páru integrovaných mikrofónov vás budú kolegovia dobre vidieť a počuť. DTS AUDIO poskytuje bohatý zvuk s hlbšími basmi, ideálny na videohovory a sledovanie hier alebo obsahu streamingu, zatiaľ čo najnovšie procesory Intel a Wi-Fi 6 zabezpečujú spoľahlivý výkon a konektivitu. Okrem 10-hodinovej životnosti batérie používatelia ocenia dva porty USB-C gen. 2, na každej strane jeden, a schopnosť ľahkého prenosu videa a fotografií vďaka čítačke kariet microSD.

Zariadenie je vybavené jedinečným ekologickým touchpadom OceanGlass, ktorý sa vyrába výlučne z plastového odpadu z oceánov, recyklovaného do textúry pripomínajúcej sklo, takže je elegantný, má citlivú hmatovú spätnú väzbu a prispieva k zníženiu množstva plastov v oceánoch.

Acer Chromebook 314

Acer Chromebook 314 (CB314-3H/T) je určený pre študentov a rodiny so školskými deťmi. Je vybavený najnovšími procesormi Intel na každodenný výkon a odolnosťou podľa MIL-STD 810H. Používatelia môžu očakávať až 10-hodinovú životnosť batérie, čo je dostatočný čas na celý školský deň, zatiaľ čo Intel Wi-Fi 6 (802.11AX) poskytuje až 3× rýchlejšie pripojenie ako Wi-Fi 5.

Štrnásťpalcový dotykový displej full HD IPS je vybavený antireflexnou vrstvou. Jeho úzke 8,1 mm bočné rámiky prispievajú ku kompaktným rozmerom. Používatelia sa môžu pohybovať v Chrome OS prostredníctvom voliteľnej viacdotykovej obrazovky alebo s TouchPad OceanGlass.

Acer Chromebook 314 je užitočný nástroj pri dištančnom vyučovaní vďaka dvom vstavaným mikrofónom a webovej kamere s technológiou TNR (Temporal Noise Reduction), ktorá znižuje úroveň odleskov a zaisťuje lepšiu kvalitu videa pri zhoršených svetelných podmienkach. Vo výbave je zvuk DTS Audio aj dvojica portov USB-C.

Nové chromebooky Acer používajú operačný systém Chrome OS, ktorý poskytuje rýchly štart, jednoduché použitie, bezpečnosť a dlhšiu životnosť batérie. Podporuje webové aplikácie a aplikácie v službe Google Play, takže používatelia majú prístup k všetkým aplikáciám, ktoré potrebujú na produktívnu prácu, školu, tvorivosť a iné aktivity.

Ceny a dostupnosť

Acer Chromebook Spin 513 (CP513-2H) bude k dispozícii v apríli 2022 za cenu 649 EUR.

Acer Chromebook 315 (CB315-4H/T) bude dostupný na konci prvého štvrťroka 2022 za cenu 399 EUR.

Acer Chromebook 314 (CB314-3H/T) bude k dispozícii v apríli 2022 na 369 EUR.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

Taká drahá cena a tak slabý víkon? Chroumbúk nechcem, to si radšej na klasické železo hodím linuxy. reakcia na: CES 2022: Acer predstavil trojicu chromebookov na široké použitie

8.1.2022 20:01
Ja som stríkovi kúpila umax 12wr za 198€ a je s ním spokojný. Tak ako tu píšu čitatelia, aj ja som vymazala windows10 preč, málo miesta na disku a hodila som si tam linux mint a stríko je s tým spokojný. https://www.ingram.sk/umax/umax-visionbook-12wr-gray-lehky-kompaktni-a-cenove-dostupny-116-notebook-s-ss/ Veď to za 4 stovky mám klasický notebook, nie slabý chroumbúk :-( A na chroumbúkoch je blokovaný bios, takže tam nehodíš ani linux akí chceš. Za toto chcú 4 stovky? Zamknutí počýtač? Fakt radšej ten umax za dve stovki...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať