SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

CES 2022: Nextbase iQ, prvá skutočne inteligentná autokamera

3

Spoločnosť Nextbase, svetový líder v oblasti technológií palubných kamier, predstavila prvú skutočne inteligentnú autokameru Nextbase iQ. Kamera využíva nepretržité pripojenie k sieti, vodiči tak budú môcť dostávať varovania v reálnom čase a získať prístup k videám z nehôd, aj keď sú mimo ich vozidla – a ešte oveľa viac.

Do systému NEXTBASE iQ sú plne integrované 3 kamery so 4K rozlíšením, ktoré nahrávajú obraz vpredu, vzadu a v kabíne vozidla. Kamera NEXTBASE iQ má úplne nový dizajn, ktorý vznikol na základe rozsiahleho výskumu a vývoja s cieľom zachytiť najlepšiu kvalitu obrazu a pohľad na bezpečnosť vozidiel.

Nextbase iQ používa množstvo patentovaných technológií, ktorých jediným cieľom je chrániť vodiča, cestujúcich a ich vozidlá pomocou Nextbase NXT Tech s umelou inteligenciou a cloudovým pripojením.

 • Prístup v reálnom čase – kedykoľvek a odkiaľkoľvek.
 • Priestorové povedomie – na mieru šitá, pre danú aplikáciu špecifická technológia umelej inteligencie, ktorá umožní predpovedať a zaznamenávať udalosti vo vozidle a mimo neho.
 • Rýchle a spoľahlivé pripojenie do cloudu pomocou NXT Dual link Wi-Fi a 4G
 • Extrémne presné satelitné určovanie polohy pomocou GPS na rýchle a pohodlné monitorovanie vozidla.

Kamera obsahuje aj asistenčné funkcie pre vodiča:

 • Jediný do cloudu pripojený infračervený kamerový systém s rozlíšením 4K a tromi kamerami na svete, ktorý poskytuje obraz s rozlíšením až 4K vpredu a 1440p vzadu a v kabíne.
 • V režime svedkov (Witness Mode) ponúka okamžité, hlasovo aktivované hands-free nahrávanie, posielanie záznamu do cloudu a jeho zdieľanie v reálnom čase. Poskytuje bezpečné a spoľahlivé videozáznamy pre prípady, keď sa vodiči cítia najzraniteľnejšie.
 • Funkcia Live View poskytuje používateľom priamy prístup do palubného systému v reálnom čase a odkiaľkoľvek na svete.
 • Systém hlasového ovládania umožňuje rýchle a bezpečné ovládanie kamery.
 • Režim Valet umožňuje nastaviť sériu spúšťacích udalostí (rýchlosť, preťaženie a pod.), ktoré posielajú oznámenia vlastníkovi vozidla v čase, keď v ňom jazdí niekto iný alebo je zaparkované.

Inteligentné pripojené a proaktívne technológie, ktoré prinášajú zvýšenú bezpečnosť na cestách.

 • NXT Video umožňuje zachytiť ŠPZ, dopravné značky a všetky ostatné dôležité údaje aj pri slabom osvetlení.
 • Technológia Roadwatch AI poskytuje sledovanie rýchlosti a trajektórie iných vozidiel v reálnom čase.
 • Vďaka núdzovému SOS (ESOS), prvýkrát použitému v rade kamier Series 2, je NEXTBASE jedinou značkou palubných kamier, ktorá automaticky upozorňuje záchranné zložky na polohu a ďalšie dôležité údaje pri vážnej nehode vozidla.
 • Driver Aware (DMS) slúži na sledovania vodiča a detekciu nepozornosti a únavy.
 • Vehicle Aware (ADAS) je pokročilý asistenčný systém, ktorý sleduje na ceste vozidlá pred kamerou a upozorňuje vodiča na nebezpečenstvo spojené s vozidlami a chodcami s použitím technológie priestorového povedomia, vyvinutej spoločnosťou Nextbase.

Systém pomáha aj pri zabezpečení vozidla možnosťou prenosu obrazu a polohy v reálnom čase. Pri parkovaní systém sleduje okolie a vyhodnocuje kritické momenty a prípadné kolízie s inými vozidlami, chodcami či cyklistami a vydáva upozornenia v reálnom čase.

NEXTBASE iQ bude k dispozícii na trhu počas jesene/zimy tohto roka.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

3 komentáre

Hubinskeho reklamne bludy reakcia na: CES 2022: Nextbase iQ, prvá skutočne inteligentná autokamera

6.1.2022 02:01
Vymazte 80% odveci pridanych slov nech sa to da citat.
Reagovať

RE: Dobrý deň - redakcia reakcia na: Hubinskeho reklamne bludy

9.1.2022 19:01
Dobrý deň, my tu v redakcií sme sa rozhodli, že vás odškodníme súťažou. Vyhrať môžete televízor, play station alebo hernú myšku. Treba nájsť na Slovensku najbližšiu lampáreň a tam poslať svoju sťažnosť, zároveň sa vyfotiť na najbližšej pošte ako posielate list s adresou na lampáreň alebo sa vyfotiť so svojim počítačom ako odosielate sťažnosť na ímejl najbližšej lampárne. Tieto fotky treba všetky zaslať na lamparen@nextech.sk, kde vyberieme jedného výhercu, ktorý dostane televízor, play station a hernú myšku, to všetko len na fotke vytlačenej na kvalitnej tlačiarni. Obrázok si môžete zarámovať do zlatého rámu. Tu v redakcií veríme, že sa vám súťaž bude páčiť a že sa zúčastní čo najviac nespokojencov s našimi článkami :-D
Reagovať

RE: Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden zadierač, ktorý nevedel čítať s porozumením :-D reakcia na: Hubinskeho reklamne bludy

8.1.2022 14:01
:-D ;-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať