SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

CES 2022: TCL predstavil inteligentné okuliare, Windows notebook a nové tablety

4

Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES 2022 portfólio prenosných zariadení, ktoré zahŕňa prvý notebook značky TCL s operačným systémom Windows, novú generáciu okuliarov TCL NXTWEAR AIR, tablet radu NXTPAPER s netradičným displejom a ďalšie tablety určené pre vzdelávanie detí a študentov.

Tablet TCL NXTPAPER 10s sa odlišuje od konkurencie displejom, ktorý sa neleskne a vizuálne sa podobá papieru. Využíva 10 ochranných vrstiev, ktoré zachovávajú prirodzené farby obrazu. Novinka je preto veľmi šetrná k očiam používateľa. Redukcia modrého svetla je prioritou a táto funkcia je zabudovaná priamo do softvéru aj hardvéru zariadenia. Displej má certifikáciu TÜV a redukuje modré svetlo prechádzajúce obrazovkou o viac ako 50%. Užívatelia si tiež môžu vychutnať jasný obraz pri pohľade z akéhokoľvek uhla vďaka antireflexnej úprave displeja.

TCL NXTPAPER 10s je vďaka pribalenému peru T Pen ideálny na štúdium alebo písanie poznámok na displej, ktorý dokáže rozoznať viac úrovní prítlaku. Batéria s kapacitou 8000 mAh zaistí celodennú výdrž. Voliteľná klávesnica Folio Keyboard a podložka Writing Board pomáhajú zvýšiť produktivitu na cestách. Tablet bude dostupný v prvom štvrťroku 2022.

Smart okuliare NXTWEAR AIR, dokážu po pripojení ku kompatibilnému smartfónu alebo notebooku vytvoriť dojem sledovania 140-palcovej obrazovky zo vzdialenosti štyroch metrov. Sú preto ideálne na sledovanie filmov na cestách, na hranie hier, ale aj nikým nerušenú kancelársku prácu. Oproti predchádzajúcej generácii sú ešte ľahšie (vážia len 75 gramov) a pohodlnejšie. Vďaka dvom displejom typu Micro OLED s rozlíšením 1080p poskytujú okuliare TCL NXTWEAR AIR obraz plný detailov so sýtymi farbami, hlbokými odtieňmi a skutočnou čiernou farbou.

Nová generácia okuliarov sa bude dodávať s dvoma vymeniteľnými tvarmi predných skiel, aby sa prispôsobila rôznym štýlom užívateľov.

Video

Notebook TCL BOOK 14 Go s operačným systémom Windows 11 určený najmä pre študentov. Uhlopriečka displeja 14,1 palcov, profil tenký len 13,95 mm a hmotnosť 1,3 kg predurčujú notebook na prenášanie. Stačí ho vybrať z batohu, otvoriť a začať pracovať - ​​v kaviarni, vo vlaku alebo v prednáškovej sále. K tomu prispieva aj mobilné pripojenie 4G LTE a 12 hodinová výdrž batérie. Platforma Qualcomm Snapdragon 7c zaručuje okamžité zapnutie notebooku Poteší aj možnosť plynulého prepínania medzi pripojením Wi-Fi a 4G, takže nie je nutné spoliehať sa len na verejné WiFi siete. TCL BOOK 14 Go bude vo vybraných regiónoch v predaji od 2. štvrťroku 2022.

Spoločnosť TCL predstavila dvojicu lacných tabletov so systémom Android. Model TAB 8 4G je vďaka kompaktnému dizajnu a batérii s kapacitou 4080 mAh ideálnym spoločníkom na cestách. Navyše podporuje mobilné pripojenie LTE, ktoré vám umožní byť online, aj keď práve nie je k dispozícii Wi-Fi sieť.

TCL TAB 10L je vybavený dotykovým displejom s uhlopriečkou 10,1 palca a rozlíšením HD má ideálnu veľkosť pre hry aj štúdium. Oba tablety sa v Európe začnú predávať počas 1. štvrťroku 2022.

Predstavené boli aj tri nové tablety radu TKEE - TCL TKEE MINI, TKEE MID (s pripojením 4G) a TKEE MAX, ktoré boli navrhnuté a vytvorené špeciálne pre deti. Intuitívny dizajn používateľského rozhrania umožňuje deťom hrať sa a učiť sa bezpečne a zodpovedne. Všetky tri zariadenia boli dôkladne testované, aby odolali nešetrnému zaobchádzaniu. Ich displej využíva technológiu TCL Eye-safe screen, ktorá chráni detské oči pred škodlivým modrým svetlom. Každý tablet je vybavený robustným puzdrom, ktoré odolá pádom a dodáva sa s perom TKEE Pen, aby si deti mohli zlepšiť svoje schopnosti v písaní a kreslení. Modely TKEE MINI, TKEE MID a TKEE MAX sa začnú predávať vo vybraných regiónoch v prvom štvrťroku 2022.

TCL Kids je služba pre deti, ktorá je dostupná v obchode Google Play a pre všetky nové tablety TCL a čoskoro ju bude podporovať aj notebook TCL BOOK 14 Go. Služba TCL Kids zdieľa rovnaké základné rozhranie ako rad tabletov TKEE a je doplnená knižnicou vzdelávacieho a zábavného obsahu pre deti zahŕňajúceho viac ako 20 000 videí, 400 rozprávkových kníh a 50 aplikácií pre deti. Ponúka tiež množstvo rodičovských monitorovacích nástrojov, ktoré umožňujú sledovať čas strávený pri obrazovke, spravovať aplikácie a webové stránky a pripomínať deťom správnu polohu pri čítaní. Služba bude dostupná zákazníkom po celom svete v rôznych jazykoch v 2. štvrťroku 2022 za 3,99 dolára mesačne.

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
TCL CES 2022

4 komentáre

Kazdy omiela to co mu chyba reakcia na: CES 2022: TCL predstavil inteligentné okuliare, Windows notebook a nové tablety

9.1.2022 17:01
Nextechu evidentne chyba inteligencia kedze je drbe do kazdeho nadpisu
Reagovať

To kúpime lacnejšie od aceru notebooky, ako od týchto tu :P reakcia na: CES 2022: TCL predstavil inteligentné okuliare, Windows notebook a nové tablety

8.1.2022 14:01
Ja chcem radšej noťas acer za lacný peniaz, nie drahé tcl :P
Reagovať

tu kabel reakcia na: CES 2022: TCL predstavil inteligentné okuliare, Windows notebook a nové tablety

6.1.2022 09:01
Tu je vidieť kábel
https://www.youtube.com/watch?v=NMcztJvSG_k
Reagovať

3,14 čovina reakcia na: CES 2022: TCL predstavil inteligentné okuliare, Windows notebook a nové tablety

6.1.2022 09:01
Už sa teším, ako sa mi začne na okuliaroch prehrávať reklama od googlu, nehovoriac, že z nich trčí kábel napojený na telefón
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať