SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

CES 2022: Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď - OLED TV LZ2000

10

Panasonic na výstave CES 2022 oznámil uvedenie novej vlajkovej lode, OLED televízora LZ2000.

Televízor bude k dispozícii vo veľkostiach 77", 65" a 55". Využíva firemnú konfiguráciu Master OLED Pro, vďaka ktorej prináša ďalšie zvýšenie jasu v strednej úrovni. OLED televízory Panasonic sú vďaka vynikajúcej presnosti farieb vždy vynikajúcou voľbou na sledovanie filmov a televíznych seriálov vo vysokej kvalite. Novinka prináša aj ďalšie zlepšenia pre hráčov vrátane výsuvného panela informácií a nastavenia Game Control Board. Televízor automaticky deteguje grafickú kartu NVIDIA, vďaka čomu dokáže výrazne znížiť latenciu pri 4K 60p až na hodnotu okolo 1,5 ms, a už v základnom firmvéri podporuje HDMI 2.1. Kompletné prepracovanie predných reproduktorov takisto otvára úplne nové možnosti presného smerovania zvuku v rámci miestnosti.

Model LZ2000 využíva pokročilé senzory, ktoré detegujú teplotu farieb okolitého svetla v miestnosti a upravujú obraz tak, aby poskytoval prirodzenejší zážitok napríklad pri sledovaní v noci. Táto nová funkcia nadväzuje na režim Auto AI, predstavený vlani, ktorý využíva umelú inteligenciu na identifikáciu prehrávaného obsahu v reálnom čase, aby mohol automaticky optimalizovať kvalitu obrazu aj zvuku pre daný typ obsahu. Koncepcia spočíva v tom, že všetkým používateľom sa poskytuje optimálna kvalita obrazu a zvuku bez ohľadu na typ sledovaného obsahu bez toho, aby používateľ musel zakaždým meniť nastavenia. Detekcia teploty farieb okolitého svetla je dôležitá, pretože ľudia rôzne vnímajú bielu farbu v závislosti od okolitého osvetlenia. Napríklad väčšina európskych domácností používa v noci svetlá teplej farby, čo znamená, že biele farby na obrazovke môžu byť vnímané ako modrasté a príliš studené. Nový snímač v spolupráci s procesorom HCX Pro AI upravuje každý tón individuálne čo najrealistickejšie v závislosti od okolitého osvetlenia. Čip HCX Pro AI zachováva farby, ktoré ľudské oko pozná, napríklad pleťové tóny. Režim Auto AI teraz ešte plynulejšie automaticky rozpoznáva, aký typ obsahu sledujete, a podľa toho automaticky optimalizuje kvalitu obrazu a zvuku.

Model LZ2000 sa dodáva v tradičných veľkostiach 65" a 55" a po novom vo veľkosti 77", ktorú spoločnosť Panasonic nazýva Master OLED Pro – Cinema Size. Všetky tri veľkosti využívajú najnovšiu konfiguráciu Master OLED Pro 2022, ktorú spoločnosť Panasonic vyvinula na mieru týmto modelom. Výsledkom je ďalší nárast jasu v strednej úrovni, ktorý prináša väčší efekt HDR a lepšiu presnosť reprodukcie detailov vo svetlejších oblastiach vďaka lepšiemu teplotnému manažmentu zobrazovača a dokonalejšiemu chladeniu. Televízor už tradične podporuje veľmi širokú škálu formátov HDR vrátane Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode, HDR10+ Adaptive a HLG Photo, čo je formát statického obrazu, ktorý prináša statickú fotografiu do sveta HDR. Tento formát, mimochodom, podporujú aj bezzrkadlovky Panasonic Lumix.

Novinka okrem smerového zvuku prináša aj komplexný zvukový balíček televízora Panasonic 360° Soundscape, ktorý dokáže sprostredkovať pohlcujúci zážitok štandardu Dolby Atmos. Niekoľko vstavaných reproduktorových jednotiek smerujúcich hore, do strán a dopredu vytvára priestorovú zvukovú scénu. Panasonic bol prvou značkou televízorov, ktorá predstavila vstavané reproduktory vyžarujúce zvuk hore a do strán a v tomto roku úplne prepracovala predné reproduktory a nahradila ich sústavou reproduktorov, ktoré sú po celej šírke televízora a sú chránené jednoliatou mriežkou. Táto zostava ponúka množstvo výhod vrátane širšej zvukovej scény a presnejšieho, čistejšieho zvuku a navyše umožňuje aj smerovanie zvuku. Pomocou veľmi intuitívneho a ľahko použiteľného grafického používateľského rozhrania umožňuje LZ2000 nastaviť relatívnu hlasitosť zvuku v rôznych častiach miestnosti. Dodáva sa s tromi režimami: režim Pinpoint umožňuje nasmerovať zvuk do jedného konkrétneho bodu; režim Area umožňuje rozšíriť zvuk na skupinu osôb v určitej časti miestnosti a režim Spot zvyšuje hlasitosť v jednom konkrétnom mieste, zatiaľ čo ostatní môžu zvuk stále počuť. Smerový zvuk prináša nové výhody. Rodičia s malými deťmi, ktoré spia v susednej miestnosti, môžu upraviť smer zvuku tak, aby deti nerušil a oni si pritom mohli vychutnať skvelý zvuk. Ďalšie praktické využitie je možnosť zvýšiť hlasitosť pre diváka, ktorý zle počuje, ale nie pre ostatných.

Úplne nová funkcia nazvaná Game Control Board mieri predovšetkým na hráčov a ponúka im všetky dôležité herné nastavenia a informácie na jednom mieste. Zobrazuje ich ako polopriehľadnú vrstvu nad hrou, aby ste pre ne nemuseli opúšťať prostredie hry. Navyše ju možno nastaviť tak, aby bola prístupná na jediné kliknutie na diaľkovom ovládači, a to priradením k prispôsobiteľnému tlačidlu my App. Ovládacia vrstva poskytuje prístup v reálnom čase k nasledujúcim funkciám a informáciám:

  • Informácie – táto možnosť zobrazuje všetky informácie pochádzajúce zo zdrojovej hry, ako je snímková frekvencia, metadáta HDR a údaje o podvzorkovanej chromatickosti.
  • Dark Visibility Enhancer – umožňuje hráčovi granulárne upraviť takmer čiernu časť tmavých scén, čo uľahčuje viditeľnosť trasy vpred alebo odhalenie nepriateľov skrývajúcich sa v tieňoch.
  • HDR Tonemap – zobrazuje aktuálne nastavenie mapovania tónov HDR, medzi ktoré patrí Vypnuté (mapovanie tónov riadi herná konzola), Zapnuté (mapovanie tónov riadi televízor) alebo Dynamické (televízor analyzuje prichádzajúce snímky v reálnom čase a vytvára dynamické mapovanie tónov pre jednotlivé scény, aj keď je zdrojom statickej HDR).
  • Input lag a VRR – zobrazenie a úprava nastavenia zdržania vstupu a premennej obnovovacej frekvencie.
  • Režim zobrazenia – umožňuje hráčovi v reálnom čase meniť režim zobrazenia a vidieť efekt v priamom prenose, aby si mohol vybrať vzhľad, ktorý preferuje.

Medzi ďalšie nové funkcie patrí SPD Auto Game Mode, automatická detekcia kompatibilných grafických procesorov NVIDIA podporujúcich HDMI 2.1 4K HFR/VRR (napr. RTX30xx), vďaka čomu LZ2000 automaticky optimalizuje oneskorenie vstupu aj nastavenie VRR, aby poskytoval dokonalý herný výkon.

Pozitívom je, že LZ2000 bude po hneď vybalení podporovať kľúčové funkcie HDMI 2.1, ako je vysoká snímková frekvencia (HFR) a aj variabilná obnovovacia frekvencia (VRR) pri 120 Hz v plnom rozlíšení 4K. Monitor LZ2000 je tak ideálny pre najnovšie herné konzoly. Vďaka podpore VRR dokáže vyriešiť mnoho potenciálnych problémov na strane konzoly, ako je napríklad kosenie, pokiaľ je vykresľované rozlíšenie a LOD (úroveň detailov) príliš vysoké alebo je vykresľovaných priveľa efektov či objektov naraz. Pri zapnutom VRR televízor a konzola synchronizujú frekvenciu snímok a poskytujú tak plynulejší zážitok.

Modernizáciou prešiel aj operačný systém, ktorý je teraz vo verzii Panasonic My Home Screen 7.0, podporuje všetky hlavné služby na streamovanie videa a obsahuje niektoré zlepšenia z hľadiska prístupnosti a takisto funkcie myScenery.

Spoločnosť Panasonic spolupracovala s Nemeckou federáciou nevidiacich a slabozrakých na zlepšení prístupnosti osobám so zrakovým postihnutím. S modelom LZ2000 budú mať spotrebitelia prístup k všetkým súvisiacim nastaveniam prostredníctvom rýchleho menu, ktoré tiež automaticky spustia hlasové pokyny. Nová ponuka prístupnosti poskytuje množstvo užitočných funkcií. Ľahko možno konfigurovať hlasové ovládanie, zvukové opisy, zlepšenia zvukových dialógov a titulky pre sluchovo postihnutých.

Okrem týchto dôležitých zlepšení v oblasti prístupnosti vám LZ2000 pomôže aj s relaxáciou. Funkcia myScenery, ktorá umožňuje vybrať si z ponuky odpočinkových obrázkov a videí, pridala viacero statických snímok a aj súbor relaxačných zvukov prírody od spoločnosti Joy Foundation, ktoré boli zhromaždené z celého sveta vrátane Havajských ostrovov, Madagaskaru či Nepálu.

Model LZ2000 podporuje hlavné vstavané hlasové služby, ktoré používateľom umožňujú ovládať niektoré kľúčové funkcie televízora iba hlasom.

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

10 komentárov

Panasonic TX 47DT50e reakcia na: CES 2022: Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď - OLED TV LZ2000

10.1.2022 13:01
Mam 10 rocny hd panasonic koncovka TX 47DT50e...a viem napojit vsetko..akurat treba dokupit komponenty .dvbt2..mirascreen..ide mi vsetko nemenil by som..3xusb..4x hdmi..tenucky tv..nechapem ako dakto..nevie..vsetko sa da..
Reagovať

Lacko a Hubinsky reakcia na: CES 2022: Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď - OLED TV LZ2000

5.1.2022 21:01
Tu sa pozrite ako sa pisu normalne clanky: https://www.autoforum.cz/predstaveni/mercedes-chtel-svou-novinkou-prokazat-pouzitelnost-elektromobilu-dokazal-pravy-opak/
Reagovať

RE: Lacko a Hubinsky by si mali zapichat, uz je tej prace na nich vela, neotravuj ich tolko hejtovanim reakcia na: Lacko a Hubinsky

8.1.2022 16:01
Tuto chlpata zabava: https://www.redtube.com/40354501 a uzite si chlapci, co budete tolko makat (:
Reagovať

Prepacte reakcia na: CES 2022: Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď - OLED TV LZ2000

5.1.2022 13:01
Nerobim to rad, vsade je toho hejterstva viac nez dost, ale azijske vlajkove ani ine lode za predrazene peniaze nekupovat. Aziati {konkretne Japonci} predaju a kaslu na vas. Vydaju este max. 1 update firmawaru a zhaslo. To je jedno ci telka alebo domace kino. A po 2 - 3 rokoch zistite, ze vyrobok s uzasnymi parametrami sa nevie pripojit tam alebo onam, lebo vyvoj ide rychle ale Japonec sa s vami uz nezaobera. Pritom samotne zelezo by to zvladlo, ma nadcasove parametre ale je potrebny novy driver a pod., ktory vam uz Japonec neupdatne. Takto si po 5 rokoch neviem poslat video na TV, ktore stalo 2300 euro, pripojit sa s mobilom na domace kino za 1500 euro, prehrat mkv video alebo H.265 format aj ked maju na to stale este rychly procesor, aj ked maju wifi a bluetooth....
Reagovať

RE: Rozmýšľam tak, kto normálny si kúpi telku za 2300€? Tak ti treba, nevážiš si našetrené peniaze. reakcia na: Prepacte

9.1.2022 19:01
To kto normálny si kúpi telku za dve tisícky? Somár somárom zostane a potom sa nemôže pripojiť na telku z mobilu. Mám telku 4k sony metrová uhlopriečka bravia z výpredaju za štyri stovky, viac by som za to nedala.
Reagovať

RE: Redakcia reakcia na: Prepacte

9.1.2022 19:01
Dobrý deň, my tu v redakcií sme sa rozhodli, že vám preplatíme účtenku 2300€ za ten zastaraný televízor. Môžete nám ju prosím naskenovať a zaslať na lamparen@nextech.sk , kde starostlivo posúdime výhercu našej lampárne a či má vôbec nárok na výhru ;-D V prípade, že nevyhráte, môžete sa aspoň vyfotiť doma nahý a zaslať to na hviezdy@nextech.sk? Nezabudnite v ímejli zadať aj koncový otáznik, ten je dôležitý, aby reverzné dé en es našlo vašu ípé adresu, pre žrebovanie v kotli. Prajeme veľa šťastia v súťaži, redakcia.
Reagovať

RE: Prepacte reakcia na: Prepacte

5.1.2022 14:01
Skus Chromcast na pripajanie.
Reagovať

RE: RE: Dík za radu, ale chroum kást nefunguje so zastaralým wifi 802.11G reakcia na: RE: Prepacte

9.1.2022 19:01
Ten chroum kást mi nefunguje s wifi 802.11B, takže nič. Nepripojím to na ten telkáč, tak či onak.

Prepacte reakcia na: CES 2022: Panasonic predstavuje novú vlajkovú loď - OLED TV LZ2000

5.1.2022 13:01
Nerobim to rad, vsade je toho hejterstva viac nez dost, ale azijske vlajkove ani ine lode za predrazene peniaze nekupovat. Aziati {konkretne Japonci} predaju a kaslu na vas. Vydaju este max. 1 update firmawaru a zhaslo. To je jedno ci telka alebo domace kino. A po 2 - 3 rokoch zistite, ze vyrobok s uzasnymi parametrami sa nevie pripojit tam alebo onam, lebo vyvoj ide rychle ale Japonec sa s vami uz nezaobera. Pritom samotne zelezo by to zvladlo, ma nadcasove parametre ale je potrebny novy driver a pod., ktory vam uz Japonec neupdatne. Takto si po 5 rokoch neviem poslat video na TV, ktore stalo 2300 euro, pripojit sa s mobilom na domace kino za 1500 euro, prehrat mkv video alebo H.265 format aj ked maju na to stale este rychly procesor, aj ked maju wifi a bluetooth....
Reagovať

RE: Prepacte reakcia na: Prepacte

6.1.2022 10:01
Rovnaky problem mam s yamaha recieverom. Sluzby co boli zadarmo su zrazu platene alebo nefunguju. Nech sa nikto nehneva ale platit za prehravanie online radia nikomu nebudem len zato, ze si spravili nejaku medzisluzbu a nespocital ze ho to bude nieco stat. Samsung telka detto, dostala jeden update a nasledne uz bola vybehovy model a nove apky roky nevznikaju. Ak chce clovek mat moznost nejakej podpory aj po dvoch rokoch od zakupenia tak ostava len kupovat zariadenia s otvorebymi main streamovymi operakmi ako Android, Linux, Windows. Takto mi daka komunite dlho zil wdtvlive, routre ale aj dalsie zariadenia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať