SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Čaká nás záplava gadgetov vybavených umelou inteligenciou

0

Podnikatelia a technologické giganty sa predháňajú v poskytovaní umelej inteligencie v nových zariadeniach a gadgetoch vrátane inteligentných okuliarov, príveskov a špendlíkov, ktoré, ako dúfajú, budú konkurovať smartfónom. Väčšina nového hardvéru s umelou inteligenciou funguje prostredníctvom hlasového vstupu, čím sa eliminuje potreba veľkého displeja. Priaznivo sa to prejaví na cene a rozmeroch zariadenia.

Nedávno startup Humane, ktorý vedie bývalý zamestnanec spoločnosti Apple Imran Chaudhri, predviedol svoj AI Pin na parížskom móle. Nositeľné zariadenie využíva projektor, ktorý umožňuje zobrazenie jednoduchého používateľského rozhrania na ruke alebo inom blízkom povrchu.

Rewind.ai zasa ukázal prívesok na krk za 59 dolárov, ktorý je určený na nahrávanie rozhovorov a ich bezpečný prenos do smartfónu. Jeho softvér s umelou inteligenciou triedi a získava poznatky z množstva zvukových informácií, čím vytvára akúsi databázu soundtracku z vášho života, v ktorej sa dá vyhľadávať.

Meta oznámila jednu z najväčších zmien v aktualizovaných modeloch inteligentných okuliarov Ray-Ban Stories – používatelia môžu prostredníctvom nich konverzovať s chatbotom s umelou inteligenciou. Predchádzajúce modely mali len obmedzené hlasové ovládanie na úlohy, ako je fotografovanie alebo prehrávanie hudby. Tab je ďalšie nositeľné zariadenie, ktoré má vyjsť v zime alebo na jar. Ako na sociálnej sieti X oznámil jeho tvorca Avi Schiffmann, Tab „vníma kontext“ vášho každodenného života počúvaním všetkých vašich konverzácií.

Okrem týchto ohlásených zariadení sa hovorí, že bývalý vedúci dizajnér spoločnosti Apple Jony Ive rokuje so spoločnosťami SoftBank OpenAI o získaní peňazí na hardvér s umelou inteligenciou. Tieto inteligentné nositeľné zariadenia často vyzerajú ako ich menej technicky vybavené náprotivky, čo vyvoláva problémy so súkromím, najmä ak zariadenia nedávajú jasne najavo, kedy nahrávajú. Schiffmann o zariadení Tab povedal, že ponúka oveľa prirodzenejší spôsob interakcie s technikou. Zdôraznil takisto, že zariadenie „neukladá prepisy ani zvukové nahrávky“, ale namiesto toho vytvára pre používateľov znalostnú databázu.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Meta a Amazon majú osobitný záujem na zariadeniach, ktoré urobia smartfóny zastaranými alebo prinajmenšom menej dôležitými v živote každého človeka. Je to preto, že spoločnosti Google a Apple majú už dlho duopol na obchod so smartfónmi, kontrolujú, čo ostatní môžu a nemôžu robiť na týchto zariadeniach, a získavajú značnú časť príjmov z tovaru a služieb predávaných prostredníctvom nich. Meta aj Amazon to skúšali s vlastnými smartfónmi, ale neuspeli a obaja sú odhodlaní mať podiel na trhu so všetkým, čo príde po smartfónoch.

Smartfón kraľuje od počiatkov iPhonu a Androidu. Nový hardvér by si však mohol nájsť miesto, aj keď telefón zostane dominantným zariadením. Dokonca aj starší hardvér môže nabrať druhý dych vďaka AI. Google aj Amazon sa snažia zlepšiť svoje inteligentné reproduktory a inteligentné zobrazovacie produkty pomocou generatívnej AI, aby ponúkli výkonnejšie a flexibilnejšie rozhranie, než poskytujú staršie zariadenia s digitálnymi asistentmi. A keďže väčšina výpočtovej práce sa vykonáva v cloude, aj reproduktory staré niekoľko rokov by mohli podporovať generatívnu AI.

Zdroj: axios.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať