SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Čo ponúkajú najmodernejšie krby do domácnosti

Tlačové správy
0

Pri správnom výbere krbu môže ísť o dokonalé srdce domu, ktoré poteší vizuálne, ale aj funkčne. Pri výbere krbu do domácnosti je však potrebné dodržať niekoľko praktických rád.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ak ste sa rozhodli zariadiť si váš vysnívaný interiér, krb sa môže stať jeho klenotom. V dnešnej dobe sa na trhu ponúkajú široké možnosti, ako túto problematiku dotiahnuť do dokonalého výsledku.

Krb ako dizajnový doplnok

Slováci siahajú pri krboch skôr po minimalistických vyhotoveniach. Ak vám to ale priestorové vybavenie konkrétnej miestnosti dovolí, môžete sa vybrať aj tradičnou cestou krbov napríklad s ozdobnými rímsami na ktoré si môžete poukladať rôzne fotografie či dekoračné predmety. Myslíte na to, že sa stane dominantou miestnosti, preto sa nebojte kombinácie so štýlom interiéru. Pri veľkých a vzdušných priestoroch môžete vsadiť na dvojstranné alebo trojstranné prevedenia, pri tých uzatvorených skôr siahnite po čelnom presklení. Zvyčajne sa ľudia rozhodujú pre drevené krby, ktoré poslúžia ako alternatívny zdroj vykurovania v prípade výpadku prúdu. Krbové vložky na drevo napríklad pri 10 kW prevedení môžeme porovnávať aj s tou plynovou, teda čo sa týka dosiahnutia výkonu.

Nevýhodou krbov na drevo je najmä popol, ktorý je potrebné raz za čas vynies, prípadne môžete využívať praktický vysávač na popol, vďaka ktorému si zabezpečíte stále čistý krb a jeho okolie.

Ďalšie moderné riešenia krbov

Okrem klasických krbov na drevo si môžete zvoliť aj plynové, prípadne elektrické krby. Takéto krby majú veľkú výhodu v tom, že sa netvorí popol, teplo vzniká takmer okamžite a dnes už si viete zapnúť aj imitáciu horiaceho dreva v krbe. Moderné plynové krby majú možnosť diaľkového ovládania, vďaka čomu sa stáva kúrenie pohodlnejšie. Moderné a dizajnové krbové vložky nájdete na webe Madmat.sk, kde si môžete vybrať aj rôzne doplnky.

Zdroj obrázku: nikodash / stock.adobe.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať