SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Creative Zen Hybrid Pro Classic / Herné slúchadlá s výborným zvukom a účinným tlmením hluku

0

Slúchadlá s mušľami over-ear čiže prekrývajúcimi uši možno pripojiť k počítaču alebo inému zariadeniu cez bluetooth alebo prostredníctvom dongle BT-L3 s konektorom USB-C podporujúcim kodeky LC3 a LC3+, takže máte úplnú voľnosť pohybu. Na vonkajšej strane mušlí sú farebné svetelné kruhy. Po vypnutí podsvietenia máte elegantný „biznis“ headset na videohovory.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Mušle s mäkkou pamäťovou penou a jemným koženkovým poťahom sú veľmi príjemné aj pri dlhšom počúvaní. Aj prítlak hlavového mosta potiahnutého látkou je mierny, pretože hráči sedia v kresle často aj dlhé hodiny. Vnútorný oblúk mosta je kovový. Kĺby umožňujú nielen naklápanie, ale aj natočenie o 90 stupňov, takže po zložení sú slúchadlá veľmi kompaktné. Škoda, že nie je pribalené puzdro.

Ovládacie prvky sú na obidvoch mušliach. Na ľavej je otočný ovládač hlasitosti a tlačidlo na zapnutie a tlačidlo na aktivovanie/deaktivovanie mikrofónu. Na pravej mušli nájdete tlačidlo ANC/Ambient a trojicu tlačidiel na ovládanie prehrávania. Aktívne tlmenie hluku funguje tak, že vnútri každej mušle v strede pod priezvučnou látkou je mikrofón, ktorý sníma zvuk v tesnej blízkosti ucha. V prípade technológie Hybrid ANC sú v každej mušli dva mikrofóny, jeden pred a druhý za akustickým meničom, takže sa využíva dopredná aj spätná väzba. Signálový procesor z tohto zvuku separuje hluk okolia a primieša ho znovu do reprodukovaného signálu, ale v opačnej fáze. Potlačenie hluku je selektívne, účinne potláča hlavne typ monotónneho hluku, aký je napríklad v dopravných prostriedkoch či v miestnostiach s hlučnou klimatizáciou. Veľmi dobré je aj pasívne tlmenie čalúnenými mušľami. Aj preto je implementovaná funkcia Ambient, ktorá umožňuje pridanie zvukov okolia. Subjektívne pri počúvaní hudby počujete okolie, ako keby ste nemali žiadne slúchadlá. Kodek LC3 ULL (Ultra Low Latency) môžete využívať s USB dongle. V režime Broadcast možno vysielať zvuk do viacerých zariadení. V aplikácii Creative si môžete nastaviť jednu z piatich úrovní pre ANC, farbu podsvietených krúžkov na mušliach a ďalšie parametre.

Súčasťou balenia je odpojiteľný mikrofón na ohybnom ramene. Ak je mikrofón aktívny, signalizuje to červená LED. Hodí sa to nielen pri multiplayer hrách, ale v synergii s pohodlným nosením slúchadiel aj pri častých vi­deokonferenciách. K dispozícii je aj zabudovaný všesmerový mikrofón, ten však viac zachytáva zvuky okolia. Konštrukčne je konektor odpojiteľného mikrofónu riešený tak, že po zasunutí mechanicky prekryje zabudovaný mikrofón. Výrobca udáva výdrž batérie 80 hodín s ANC a s vypnutým ANC až 100 hodín. V obidvoch prípadoch, samozrejme, s vypnutým podsvietením, ktoré je smerované skôr na mladších hráčov.

Akustické meniče s priemerom 40 mm a titánovým povrchom membrány konajú dobrú prácu. Na prípravku umelé ucho som nameral úplne plochú frekvenčnú charakteristiku. Technik by sa potešil, audiofil až tak veľmi nie, pretože to spravidla znamená trochu nudný zvukový profil, výborný na skladby s prevahou vokálov, prípadne džez. Rock, pop a podobné dynamické žánre si žiadajú trochu vytiahnuť výšky aj basy a aj potom zostanú jasné vokály na popredí. Takto je to OK, každý si zvuk prispôsobí podľa vlastných preferencií. Nielen na hrách, ale aj na synchronizácii mimiky s rečou vo videu som sa presvedčil, že latencia 20 ms kodeku LC3 ULL (Ultra Low Latency) je skutočne nepostrehnuteľná. Tento kodek môžete využívať s USB dongle prakticky na každom zariadení.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, príjemné nosenie, veľmi nízka latencia
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Priemer akustického meniča 40 mm; frekvenčný rozsah – slúchadlá: 20 Hz – 20 kHz, mikrofón: 100 Hz – 10 kHz; citlivosť @ 1 kHz: - 42 dBV/Pa; bluetooth 5.3, kodeky AAC, SBC, LC3+ (ULL); výdrž batérie 100 hodín, 80 hodín s ANC, hmotnosť 282 g

Cena: 101,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať