SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Sonus faber Omnia / Trocha iný soundbar

0

Sonus faber Omnia je bezdrôtový reproduktor, ktorému je trochu ťažké vymedziť presnú kategóriu. Spája vlastnosti bluetoothového reproduktora, multiroomového systému aj soundbaru. To všetko v neprehliadnuteľnom exkluzívnom dizajne a asi netreba dodávať, že aj v špičkovej kvalite.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Vytvorenie dobrého reproduktora z tejto kategórie je oveľa náročnejšie, ako sa zdá. Vyžaduje si odbornosť nielen v oblasti reproduktorovej technológie, ale aj elektroniky, špeciálne tej, ktorá je založená na digitálnych signálových procesoroch viac než len na precízne rozloženom výbere veľmi drahých kondenzátorov. Sonus faber má všetky predpoklady na to, aby to zvládol. Vyrába reproduktory, je súčasťou širšej skupiny s potrebnými skúsenosťami v elektronike a vie niečo o dizajne. Navyše si môžete kúpiť reproduktor s vedomím, že rovnaká značka zdobí reproduktory s cenovkami v šesťciferných sumách. Samozrejme, potenciál je jedna vec, skutočná brilantnosť je niečo úplne iné. Dokáže Omnia splniť sľub?

Ak ste reproduktor nikdy nevideli, jeho vybaľovanie bude skutočne veľkým prekvapením a spočiatku budete ťažko hádať, kde to má vrch či prednú stranu. Zariadenie má tvar akejsi vaničky s drevenou vrchnou časťou, v ktorej je zapustených niekoľko podsvietených pásov indikujúcich činnosti zariadenia a veľmi pekne zvýrazňujúcich jeho veľmi decentný a detailný dizajn. Výsledkom je niečo zaujímavo odlišné od väčšiny konkurentov na trhu. Nenápadná spodná časť ukrýva spolu sedem meničov, dvojicu výškových reproduktorov Ø 19 mm s hodvábnou kupolou, dvojicu strednopásmových reproduktorov Ø 76 mm s kužeľovou membránou z papierovej buničiny, dvojicu širokopásmových reproduktorov Ø 44,5 mm s membránou z celulózovej buničiny a basový reproduktor s hliníkovou kužeľovou membránou Ø 165 mm s dlhou projekčnou vzdialenosťou. Zaujímavé je, že každý z reproduktorov má vlastný zosilňovač triedy D. Basový reproduktor vyžaruje smerom dole cez otvor umiestnený zospodu v nadvihnutej základni.

Konektivita Omnie je papierovo veľmi bohatá. Môže pristupovať k obsahu cez UPnP, je úplne kompatibilná s Roon a má AirPlay2 a Chromecast. Spotify a Tidal Connect sú integrované a bezdrôtová funkčnosť je doplnená o bluetooth pracujúci s aptX HD. Navyše je tu dôležité HDMI ARC pripojenie na spoluprácu s vaším televízorom. V balení dokonca dostanete špecializovaný redukčný kábel na gramofón. Pripojenie Wi-Fi je dvojpásmové v štandarde 802.11 ac s 2×2 MIMO. Používal som Omniu aj v spojení s televízorom Philips, pripojenú ako externý reproduktor. Pri zapnutí televízora sa Omnia zapla automaticky a automaticky sa vykonala aj synchronizácia zvuku. Zvuk je, samozrejme, neporovnateľne kvalitnejší ako z televízora, aj keď musíte počítať s tým, že je iba stereo. Ak to postačuje, Omnia hravo nahradí väčšinu soundbarov na trhu. Najjednoduchšie je využitie Omnie ako multiroomového reproduktora s pripojením do siete či už cez Wi-Fi, alebo eternet. V smartfone ju jednoducho vyhľadáte cez Google Home, priradíte jej umiestnenie a meno a potom už ju môžete ovládať zo všetkých zariadení v sieti. K zariadeniu sa dodáva aj malý RF diaľkový ovládač s dizajnom v štýle Omnia.   

Napriek niektorým výzvam v oblasti dizajnu a funkčnosti je Sonus faber Omnia vynikajúci bezdrôtový reproduktor, ktorý ponúka pôsobivý zvukový zážitok. Zariadenie hrá stereo a je vynikajúce v role soundbaru. Dokáže poskytnúť širokopásmový zvukový zážitok s hlbokými tónmi a čistými výškami. V prípade potreby sa dá spojiť viacero modelov Omnia do stereofónnej zostavy alebo zostavy domáceho kina. Je to naozaj výborný bezdrôtový reproduktor, ktorý sa vyznačuje nielen vysokou úrovňou výkonu, ale aj estetickou príťažlivosťou, ktorá odráža značku Sonus faber. Bez ohľadu na to, či je lepšia ako jej konkurenti, Omnia stojí za zváženie pre každého, kto hľadá prémiový zvukový zážitok doma.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, dizajn, možnosti pripojenia a využitia, ovládanie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Systém: stereo 4-pásmový, DSP optima­lizovaný uzavretý boxový systém, reproduktory: výškový reproduktor (Tw): Ø 19 mm, hodvábna kupolovitá membrána, stredový reproduktor (Mr): Ø 76 mm, membrána z papierovej buničiny, plnopásmový reproduktor (Fr): Ø 44,5 mm, membrána z celulózovej buničiny, basový reproduktor (W): Ø 165 mm, hliníkový kužeľ s dlhým zdvihom, frekvenčný rozsah: pásmo 30 Hz až 25 kHz (@ -6 dB), presnosť frekvenčnej reakcie: ± 2 dB od 20 Hz do 20 kHz, streamovacie pripojenia: Apple AirPlay 2, Chromecast Built-in, Spotify Connect, Tidal Connect, Roon Ready, Bluetooth AptX HD, SRC, spotreba energie pri typickom použití: 18 W, v pohotovostnom režime: 3,5 W, v hlbokom spánku (bez pripojenia k sieti): 0,5 W, zvukové vstupy/výstupy: eternet (10/100 Mb/s), Wi-Fi dual band 2×2 802.11 b/g/n/ac (2,4 GHz a 5,2 GHz), pripojenie: HDMI Arc 2 kanál, analógový vstup: MM Phono/line-in, rozmery výrobku (v × š × h): 130 × 650 × 280 mm, rozmery s balením (v × š × h): 85,3 × 42 × 28,8 cm, hmotnosť: 7,6 kg, hmotnosť balenia: 12,55 kg

Cena: 1799 EUR

Zapožičal: www.bisaudio.sk

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať