SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Drony už môžu lietať, ale kuriérmi sa asi nestanú. Takéto sú podmienky ich používania

Technológie
0

faa_drony_zakony_162.jpg Americký úrad pre leteckú bezpečnosť (FAA) predstavil návrh zákonov, ktoré majú regulovať používanie komerčných dronov. Zákony sú oproti očakávaniam zhovievavejšie, avšak veľké spoločnosti ako Amazon nepotešia. Ak budú chcieť obchody používať malé bezpilotné lietadlá v úlohe kuriérov, zákony, ak sa schvália v aktuálnej podobe, budú musieť porušiť.

Nasledujúce nariadenia by mali platiť v Amerike pre používanie dronov s hmotnosťou menšou ako 25 kg. Ich používatelia (piloti) budú musieť spraviť teoretické skúšky, ktoré bude potrebné opakovať každé 2 roky. Záujemca o vydanie pilotného preukazu musí mať minimálne 17 rokov. Pôvodne sa očakávalo, že FAA bude vyžadovať aj splnenie praktických skúšok. Táto podmienka našťastie nie je v návrhu zákonov zakomponovaná.

Komerčné drony budú môcť lietať vo výške maximálne 152 metrov a rýchlosťou do 161 km/h. FAA zakazuje, aby bezpilotné zariadenia lietali v blízkosti ľudí. Ďalšou podmienkou je, aby mal používateľ drona neustále pod dohľadom. V tomto prípade je možné použiť aj druhého človeka, ktorý bude malé bezpilotné lietadlo sledovať.

Tento zákon však výrazne obmedzuje využiteľnosť dronov v rôznych situáciách. Ak budete chcieť použiť drona na fotografovanie, bude sa musieť nachádzať vo viditeľnej vzdialenosti od vás.

Zdroj: techcrunch.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať