ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

E-bajky už nebudú vyzerať tak neohrabane

Technológie
0

Väčšina e-bicyklov, ktoré v súčasnosti uvidíte na cestách, má na rúre za predným kolesom objemnú batériu a mohutný motor zabudovaný do náboja, na ktorom sú pripevnené pedále. Tieto súčasti ich robia ťažkými a neohrabanými.

Bosch sa však chystá e-bajky okresať vďaka novej súprave komponentov, ktorá má byť uvedená v roku 2020. Nové batérie PowerTube 625 (3,5 kg) a PowerTube 400 (2,85 kg) majú „štíhly a čistý vzhľad,“ ako uvádza Bosch, a kapacitu 625 a 400 Wh. Dvojicu PowerTube 625 možno spojiť a dosiahnuť kapacitu 1250 Wh.

V roku 2020 uvedie nemecký výrobca aj 5 nových motorov:
- Performance CX pre horské bicykle má režim voľnobehu, takže nespomaľuje pedále, keď sa nepoužíva.
- Performance Cruise poskytuje krútiaci moment 65 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 32 km/h. Je vhodný na cestné, športové aj horské bicykle.
- Performance Speed má krútiaci moment 75 Nm a môže dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Je vhodný pre tých, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.
- Cargo je určený pre nákladné bicykle, ktoré po naložení nákladu majú hmotnosť až 250 kg. Umožní dosiahnuť rýchlosť 32 km/h.
- Cargo Speed je podobný, ale umožní dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h.

Bosch ohlásil aj zariadenie s názvom SmartphoneHub, ktoré je namontované na riadidlách a dokáže prepojiť údaje o bicykli so smartfónovou aplikáciou, ako je napr. Strava, a ponúknuť navigačné dáta. Má displej pre základné informácie, ale možno ho spojiť aj s telefónom pomocou aplikácie Cobi.bike. Obsahuje aj držiak na upevnenie telefónu.

Bosch modifikuje aj svoj softvér v snahe prekaziť tuning – úpravy, pomocou ktorých majitelia bicyklov obchádzajú obmedzenia rýchlosti.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
elektro bike bicykel doprava bateria nabijanie aplikácia app

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať