SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

​​Terénny exoskelet premení vaše telo na supermana

0

Čínsky startup Dnsys vyvinul exoskelet s umelou inteligenciou s názvom X1, ktorý sa dá nosiť okolo pása a stehien. Používateľom poskytuje dodatočný výkon 900 W na aktivity, ako je chôdza, turistika, lezenie a beh. X1 je schopný uniesť až 38 kg nákladu a môže dosiahnuť rýchlosť viac ako 26 km/h. Podobne ako e-bicykle majú tieto rekreačné exoskelety za cieľ sprístupniť turistiku a horolezectvo ľuďom s rôznou úrovňou fyzickej zdatnosti.

Dnsys spustil na portáli Kickstarter kampaň na model X1, ktorý má v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi Hypershell ľahšiu a výkonnejšiu konštrukciu. Algoritmy umelej inteligencie exoskeletu analyzujú polohu nôh a prispôsobujú výkon motora pohybom používateľa. Model X1 obsahuje aj režim boost, ktorý umožňuje maximálnu rýchlosť behu 27 km/h. Na lepšiu predstavu, prekonáva tak priemerné tempo polmaratónskeho bežca približne o 16 km/h.

Exoskelet dokáže klásť odpor pri zostupoch, aby chránil kolená používateľa a ponúkol presnejšie ovládanie nôh. Batéria vydrží podľa odhadov na 25 až 30 km s možnosťou jej výmeny za chodu na zdvojnásobenie výdrže. Dnsys uvádza, že len osem minút pripojenia k nabíjačke mobilného telefónu pridá 20 % energie do batérie.

Model X1 je vyrobený zo zmesi ľahkých materiálov, ako sú hliník a uhlíkové vlákna. Na prepravu sa dá ľahko zbaliť. Spoločnosť Dnsys ponúka na portáli Kickstarter pre prvých prispievateľov tri rôzne modely X1 s cenami od 399 do 998 USD. Model Carbon strednej úrovne za 599 dolárov sa javí ako zlatá stredná cesta pre tých, ktorí nepredpokladajú, že by prekročili základný dosah 25 kilometrov. Dodávky sa majú začať v júli.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať