SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

ESET vydáva mobilnú aplikáciu na ochranu detí na internete

Bezpečnosť
0

ESET vydáva aplikáciu ESET Parental Control pre Android, ktorá rodičom pomáha chrániť deti počas toho, ako cez svoj telefón alebo tablet preskúmavajú on-line svet. Je k dispozícii aj v slovenčine.

Rodičia považujú za dôležité mať nástroj, ktorý dokáže spravovať, čo ich deti robia so svojimi tabletmi a smartfónmi. Podľa prieskumu, ktorého zadávateľom bol ESET, sa 88 percent rodičov strachuje, k čomu všetkému má ich dieťa na internete prístup. Až 81 percent rodičov tiež povedalo, že ich znepokojuje myšlienka, že ich deti navštevujú nevhodné stránky; 71 percentám by sa nepáčilo, keby deti zasielali svoje osobné údaje cudzím ľuďom, a 61 percent z nich spomenulo priveľa času, ktorý ich dieťa trávi s tabletom alebo mobilom.

Napriek strachu rodičov podľa prieskumu len zopár z nich používa rodičovskú aplikáciu, ktorá by spravovala, k čomu všetkému by ich deti mali prístup.

ESET_Petko_chraneny.png

Na pripojenie k internetu deti stále častejšie používajú mobilné zariadenia a upúšťajú tak od používania počítačov. Štatistiky hovoria, že len na Facebook sa mesačne pripája miliarda aktívnych používateľov cez mobilné zariadenie. Deti používajú najčastejšie androidové mobilné zariadenie. Analytická spoločnosť Gartner uvádza, že v roku 2017 bude vo svete 1,6 miliardy androidových zariadení, pre deti predstavujú pre svoju nízku cenu dostupnú hračku alebo komunikačný nástroj.

Nová aplikácia ESET Parental Control pre Android je odpoveď na obavy rodičov. Umožňuje im uistiť sa, že ich deti, nech už sú v akomkoľvek veku, môžu využívať on-line informácie a zábavu bez strachu pred on-line hrozbami.

ESET_nevhodna_aplikacia.png

ESET Parental Control pre Android je systém rodinnej ochrany prívetivý k deťom. Rodičom pomáha budovať zdvorilý vzťah so svojimi deťmi, ktoré používajú vlastné smartfóny alebo tablety. Aplikácia je vytvorená tak, aby rodičom pomáhala chrániť svoje deti pred internetovými hrozbami a nevhodnými webovými stránkami, obsahuje množstvo prvkov chrániacich dieťa a takisto priateľské používateľské rozhranie.

Medzi vlastnosti patria:

  • Aplikačný ochranca: Na základe vekových kategórií blokuje nevhodné aplikácie.
  • Časový limit: Rodičom umožňuje ohraničiť čas, v ktorom sa bude dieťa hrať na zariadení hry alebo používať iné aplikácie. A to aj v prípade, ak je dieťa mimo domova.
  • Webový ochranca: Aplikácia automaticky blokuje preddefinované webové kategórie, ako napríklad stránky určené pre dospelých alebo stránky s násilným obsahom. Všetko na základe veku dieťaťa. Do blokovania môžu byť pridané ďalšie kategórie alebo konkrétne webové stránky.
  • Poloha dieťaťa: Kedykoľvek rodičom umožňuje vyžiadať si polohu zariadenia dieťaťa.
  • Rodičovské správy: SMS správy odoslané z preddefinovaných telefónnych čísel rodičov zablokujú obrazovku zariadenia dieťaťa, kým dieťa nestlačí, že si správu prečítalo.
  • Reporty pre rodičov: Detailné reporty o používaných aplikáciách a navštívených webových stránkach. Rodič sa k nim kedykoľvek dostane cez aplikáciu v rodičovskom režime alebo cez my.eset.com. Môžu byť takisto pravidelne odosielané na e-mailovú adresu rodiča.

Cez aplikáciu však môžu deti požiadať svojich rodičov o dodatočný prístup k iným aplikáciám alebo webovému obsahu, prípadne ich poprosiť o vyčlenenie dlhšieho času na hranie alebo surfovanie po internete. „Tieto vlastnosti robia z ESET Parental Control jedinečnú aplikáciu pre platformu Android,“ dodáva Orlík.

ESET Parental Control pre Android je k dispozícii v digitálnom obchode Google Play, na portáli www.eset.sk a takisto u partnerov spoločnosti ESET.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať