SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Elektrické autíčka pre deti prinášajú Alze vyšší obrat, než elektromobily Tesla

Tipy na darčeky
0

Segment predaja hračiek má svoje špecifiká, najviac sa ich predá v treťom štvrťroku, pričom najväčší nápor na e-shopy je pred Vianocami. Kúpiť vo veľkom meste s niekoľkými veľkými predajňami hračiek s pestrým sortimentom, no sami viete, aká je situácia v menších mestách. Práve tam je priestor pre dobre zásobené e-shopy. Zatiaľ čo v kamennej predajni si hračky vyberajú hlavne deti, na e-shopoch nakupujú hlavne rodičia. 

Alza predala v Čechách za posledné 3 roky 2 milióny hračiek v hodnote cez 1 miliardu korún. Sortiment sa neustále rozširuje o aktuálne novinky, najmä v oblasti chytrých hračiek. Ako upútavku na možnosti populárnej stavebnice Lego Technics Alza vystavila v svojom showroome v Holešoviciach v spolupráci so spoločnosťou LEGO Technic model Bugatti Chiron v reálnom mierke 1: 1.

Predaj hračiek na Alza.cz za prvé 3 kvartály Q1-Q3 / 2018 v porovnaní s minulým rokom vzrástol predaj za rovnaké obdobie o 60%. V ponuke je viac ako 10 tisíc hračiek, 10 000 knižných titulov pre deti, kompletný sortiment pre najmenších, športové vybavenie pre deti a široká ponuka počítačov, konzol, hier a ďalšie elektroniky. Za posledné tri roky sa ročne predalo priemerne 667 tisíc hračiek, tento rok odhady atakujú miliónovú hranicu. Nakupujúci oceňujú široký výber tradičných i najnovších produktov, ktoré majú okamžite po ruke.

Najúspešnejší kategórií na hračkách sú za posledné 3 roky stavebnice LEGO, ich podiel v tomto segmente dlhodobo presahuje 20%. V tomto roku Alza.cz tiež uviedla na trh exkluzívne sady, medzi ktorými bola aj najväčšia LEGO stavebnice všetkých čias Star Wars Millenium Falcon s 7 541 dielikmi. Aj napriek pomerne vysokej cene sa táto stavebnica stala v priebehu pár dní doslova trhákom a predalo sa 270 kusov. Druhá najobľúbenejší je potom Harry Potter Rokfortská Veľká sieň.

Tento rok sa na trhu objavilo hneď niekoľko noviniek, ktoré sa stali hitom: guličková dráha Gravitrax, bábiky L.O.L. Suprise či rôzne druhy tvorivého slizu podporujúce detskú kreativitu. Najpredávanejšia položka je už niekoľko rokov po sebe plyšový mimozemšťan Alzák, ktorého sa predali desiatky tisíc kusov. Veľmi populárne sú aj spoločenské hry Dobble a Krycie mená.

Bestsellerom tohto roka sa stala veľké elektrické autíčka pre deti (tisícky predaných kusov). Každoročným hitom medzi deťmi (i oteckov) je herná konzola NINTENDO SWITCH, Playstation 4 a XBOX ONE s poriadnou porciou tohtoročných herných noviniek. Len tento sortiment medziročne rástol o 58%, celkovo sa predalo 45 tisíc konzol. Čo sa týka virtuálnej reality, najpredávanejšie boli tento rok okuliare pre virtuálnu realitu HTC Vive, Oculus a Playstation VR. V tejto kategórii sa predalo 16 tisíc kusov tovaru.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Alza hracka e-shop

Pridať komentár